ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Рівень сплати податків у регіоні постійно зростає

    27 June 2024 Thursday
    Гость's picture

    Одним із найбільших платників до бюджетів усіх рівнів у нашому краї є ЗАТ "Єврокар". У цьому ряду маємо і цілу низку інших підприємств різних галузей, таких, до прикладу, як СП "Фішер-Мукачево", заявив у вівторок на прес-конференції в Ужгороді, присвяченій підсумкам роботи органів державної податкової служби гірського краю за 7 місяців поточного року, голова ДПА в Закарпатській області Андрій Скіб'як.

    За аналізований період, як повідомив головний податківець Закарпаття, до Зведеного бюджету області завдяки цілеспрямованій роботі податкових органів області у тісній співпраці з місцевими органами влади і місцевого самоврядування по виконанню Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік", Указів та доручень Президента України з питань підвищення ефективності діяльності податкової служби, Програми діяльності Кабінету Міністрів України на 2004 рік мобілізовано 333,9 млн. грн. доходів. Це перевищує минулорічний рівень на 57,6 млн. грн., або на 20,8%.

    Тільки за липень податківцями мобілізовано 53,9 млн.грн. доходів бюджетів всіх рівнів, з них майже половина, або 25,3 млн.грн., надійшло до місцевих бюджетів. Найвищого приросту доходів (понад 25%) досягнуто Ужгородською МДПІ, Берегівською ОДПІ та ДПІ у Виноградівському районі. Значно зросли надходження акцизного збору ( 142,8%), податку на додану вартість (134,6%), податку на прибуток (128,8%) - при зниженні ставки податку на 5%.

    Зростання надходжень, сказав Андрій Скіб'як, досягнуто по всіх районах і містах обласного підпорядкування. Планово-нормативна база Зведеного бюджету виконана всіма податковими інспекціями. Незважаючи на підвищені завдання, поставлені перед органами податкової служби усіх рівнів Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет на 2004 рік" на друге півріччя 2004 року, протягом липня до державної казни надійшло 28,6 млн. грн., що на 28,4 відсотка більше від липня минулого року. В цілому до Державного бюджету за 7 місяців мобілізовано 187,1 млн.грн., що у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 36,6 відсотка більше.

    [b]Місцева казна[/b]

    За 7 місяців ц.р. до місцевих бюджетів надійшло 146,8 млн.грн. Як зауважив Андрій Скіб'як, це на 7,5 млн. грн., або на 5,3% більше відповідного періоду минулого року. Незважаючи на введення 13-відсоткової ставки податку на доходи фізичних осіб, надходження цього податку зросли на 2,2 млн. грн., або на 2,3% проти аналогічного періоду 2003 року.

    За словами керівника обласної ДПА, домогтися цих результатів дозволила системна робота по розширенню бази оподаткування за рахунок підвищення ефективності контрольно-перевірочної рjботи, здійснення заходів по відшкодуванню бюджетної заборгованості по ПДВ шляхом її реструктуризації в облігації внутрішньої державної позички та заходів по погашенню заборгованості платників перед бюджетами всіх рівнів, посилення боротьби з тіньовою економікою, легалізації тіньових доходів і їх залучення до оподаткування, робота по підвищенню рівня добровільної сплати податків. Так, посилена увага з боку органів влади та контролюючих органів, зокрема податкової служби, до пошуку резервів сприяла збільшенню надходжень до бюджетів податку на прибуток, незважаючи на зменшення його ставки на 5 відсотків.

    [b]Збиткових підприємств меншає[/b]

    Тільки за I квартал ц.р. кількість збиткових підприємств у регіоні скоротилася з 128 до 82. Сума задекларованих збитків за цей час скоротилася на половину. Підприємства, які цього року вийшли із збитковості, сплатили за цей час 1,3 млн. грн. податку на прибуток. Окрім того, податківцями провадиться активна робота з підприємствами, які мінімізують сплату податків та мають низьке податкове навантаження.

    [b]Про справляння ПДВ[/b]

    Особлива увага, сказав, відповідаючи на запитання журналістів Андрій Скіб'як, приділяється виконанню Указу Президента України щодо підвищення ефективності справляння податку на додану вартість, в тому числі по зменшенню переплати ПДВ, відшкодуванню протермінованої бюджетної заборгованості. На сьогодні фактично всіма 170 платниками, які підпадали під дію статті 12 Закону України "Про Державний бюджет на 2004 рік", вже відкрито рахунки і оформлено ОВДП на 12,6 млн.грн. Нині ведеться відповідна робота по перевірці заявлених сум на відшкодування сум та оформленню реструктуризації бюджетної заборгованості по ПДВ, яка склалася на 1 червня 2004 року. Загалом під неї, повідомив Андрій Скіб'як, підпадає більше 8,3 млн.грн. Одночасно розпочато роботу по інвентаризації платників ПДВ, метою якої є визначення кола платників ПДВ за видами діяльності.

    [b]Контроль і перевірка[/b]

    Як повідомив головний податківець, за січень-липень 2004 року працівниками підрозділів податкового аудиту та валютного контролю проведено 1854 перевірки, в тому числі 28 перевірок із застосуванням непрямих методів нарахування податкових зобов'язань. За їх результатами донараховано податків, зборів та обов'язкових платежів на суму понад 58,8 млн.грн., з яких 8,5.млн. грн. уже поповнили бюджет.

    Виконуючи головну функцію контролю за повнотою сплати податків, працівники підрозділів податкового аудиту та валютного контролю значну увагу приділяють запобіганню несплати податкових зобов'язань у наступних податкових періодах, внаслідок чого при перевірці 94 СПД зменшено від'ємне значення об'єкту оподаткування на суму 58,0 млн. грн., або 63,9% задекларованих збитків. В результаті 31 підприємство виведено на прибутки. За наслідками контрольно-перевірочної роботи забезпечено економію бюджетних коштів за рахунок упередження незаконного відшкодування ПДВ з бюджету на суму понад 18,5 млн. грн.

    Здійснено 325 перевірок по 299 суб'єктах зовнішньоекономічної діяльності, внаслідок чого обсяг дебіторської заборгованості по операціях у сфері ЗЕД у порівнянні з початком року зменшено на 4% (за станом на на 01.08.2004р. її розмір становить 1098,6 тис.дол. США). Завдяки вжитим податковими органами області заходам забезпечено повне або часткове повернення в Україну 45 суб'єктами підприємництва валютних і майнових цінностей, які знаходилися за її межами з порушенням загальновстановлених термінів розрахунків, на загальну суму 1486,9 тис.дол. США.

    [b]Про податковий борг[/b]

    За сім місяців 2004 року податковий борг до Зведеного бюджету (враховуючи борг підприємств-банкрутів) в абсолютній величині скоротився на 5 593,1 тис. грн.і станом на 01.08.2004р. складає 40 080,4 тис.грн. За липень п.р. податковий борг скоротився на 639,8 тис. грн. Виконано завдання ДПА України по забезпеченню щомісячних надходжень до Зведеного бюджету за рахунок скорочення податкового боргу. При завданні спрямувати до бюджету 20 390,8 тис. грн. фактично надійшло 23 488,5 тис. грн.(виконання складає 115,2%), у тому числі за рахунок вилучення готівки до бюджету 2 926,6 тис. грн., реалізації майна, що перебуває в податковій заставі, в бюджет надійшло 5076,9 тис.грн.; стягнення платіжними вимогами з банківських рахунків до бюджету надійшло 192,4 тис. грн.

    [b]Робота податкової міліції[/b]

    Підрозділами податкової міліції за 7 місяців 2004 року виявлено 99 злочинів щодо оподаткування, в тому числі у сфері обігу підакцизних товарів - 46 злочинів. Закінчено впровадження 49 кримінальних справ, направлено у суди 42 кримінальні справи, підслідні податковій міліції.

    На виконання завдань, поставлених перед правовохоронними органами Президентом України щодо посилення боротьби з економічною злочинністю, в рамках проведення операції "Акцизна марка" протягом 2004 року зареєстровано факти вилучення товарів, що знаходилися в незаконному обігу, на загальну суму 4 млн. 790 тис. грн.? виявлено 27 підпільних цехів, в тому числі 13 по нелегальному виробництву алкогольної продукції, припинено діяльність 104 фіктивних фірм, 6 конвертаційних центрів, з яких до бюджету стягнуто 1,2 млн.грн.

    Інше

    До нерадивих та умисних порушників податкового законодавства податкові органи застосовують всі передбачені законодавством заходи - фінансові та адміністративні санкції, ведуть позовну роботу. У цих питаннях, за словами Андрія Скіб'яка, є чимало проблем - з початку 2004 року на виконанні в органах ДВС знаходилися 253 виконавчі документи на загальну суму 7902,3 тис.грн, з яких завершено виконавче провадження лише по 78 на загальну суму 1923 тис. грн. а фактично виконано лише 25 на загальну суму 550,6 тис. грн. Тобто виконано лише 9% від кількості, що знаходилась на виконанні.

    Турбує також проблема застосування ідентифікаційних номерів фізичних осіб - платників податків. Останнім часом зросла кількість звернень громадян до обласної ДПА та судових органів. Однак вирішення цієї проблеми лежить у законодавчій площині. В той же час загальна політика обласної ДПА, як повідомив її керівник, спрямовується на різноманітну інформаційну, роз'яснюючи роботу по підвищенню добровільності сплати податків, налагодження з платниками партнерських відносин, поліпшення обслуговування платників податків. З цією метою здійснюється програма модернізації податкової служби, частиною якої є запровадження електронної звітності за допомогою мережі Інтернету.

    Також протягом січня - липня ц.р. підрозділами ДПА у області спільно з філією журналу "Вісник податкової служби України", громадськими організаціями підприємців було організовано 219 семінарів, 125 засідань "круглого стола", 223 сеансів телефонного зв'язку "гаряча лінія", 375 інформаційних виступів у трудових колективах. Платникам надано також 11,3 тисячі інформацій та роз'яснень податкового законодавства письмово, під час особистого прийому та по телефону. Протягом цього ж періоду до обласної ДПА надійшло 2639 письмових звернень громадян, а 5831 громадянин побував на особистому прийомі у посадових осіб податкової служби.