ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Якщо у вас в квартирі газ, або Газ як друг і ворог...

    26 апреля 2024 пятница
    56 переглядів

    Якщо у вас в квартирі газ... Та як би ви не тішились цьому зручному способу обігріти власне житло та вирішити ряд інших побутових проблем - від приготування їжі до задоволення гігієнічних потреб, мусите завжди пам’ятати про обережність.

    Адже саме недбалим не вдається відслідкувати момент, коли наш, здавалося б, друг і спільник перетворюється на ворога, який відбирає найдорожче – здоров’я, а то й життя.

    - Саме такий випадок трапився у переддень зустрічі нового 2007-го року у с. Вонігово Тячівського району, - розповідає головний Державний газотехнічний інспектор Державної інспекції з охорони праці та промислової безпеки Людвиг Андращук. – У приміщенні літньої кухні приватного будинку, що по вул. Леніна, 330, були встановлені газові плита та конвектор. Газом також опалювалася й кахельна піч, самовільно встановлений шибер на димовивідному патрубку якої знаходився в закритому положенні...

    “Зайшовши вранці до літньої кухні власного дворогосподарства, написав у поясненні з приводу нещасного випадку з газом у побуті Іван Ціпкало, я знайшов там свою тещу у непритомному стані та свого швагра мертвим ... Навіть у стані шоку відразу ж відкрив шибер, вікна й двері та перекрив надходження газу.”

    За словами Людвига Андрущака, мешканці житлових будинків і квартир, котрі користуються газовими приладами з відведенням продуктів спалювання в димохід повинні пам’ятати, що ці продукти містять отруйний чадний газ, який при несправному або засміченому димоході потрапляє в приміщення і призводить до отруєння людей, що в ньому перебувають. Запобіжний цій прикрості захід: двічі на рік запрошувати спеціалізовану організацію (або коминаря, котрий має дозвіл на виконання такого виду робіт) для прочищення та ремонту димових і вентиляційних каналів. У приміщенні, де працюють прилади, повинна бути відчинена кватирка. Забороняється прикривати чи заклеювати папером вентиляційний канал та повітряні решітки дверей. Це спричиняє недостатній обмін повітря у приміщенні, через що газ на працюючих приладах згоряє не повністю. В продуктах спалювання при цьому утворюються отруйні гази, які вступивши в сполуку з гемоглобіном людської крові, паралізують органи дихання. Запам’ятайте! Не можна користуватись з метою обігріву приміщень газовими плитами та залишати їх без нагляду. Небезпеку таїть не тільки виділення в приміщення шкідливих продуктів спалювання, а й - у випадках затухання полум’я пальника – накопичення в ньому газу до консистенції вибухової суміші, що здатна зруйнувати й багатоповерхівку. Заборонена будь-яка самодіяльність і тим, хто користується газобалонними установками зрідженого газу. Підключати газові балони мають право лише особи, що отримали дозвільний талон на виконання такого виду робіт від спеціалізованої організації. При заміні газового балона зі зрідженим газом категорично забороняється використовувати відкритий вогонь, курити, вмикати і вимикати електроприлади і освітлення.

    - І абсолютно недопустимо абоненту самочинно виконувати ремонт газових приладів та апаратів, демонтування їх, заміну на нові та встановлення додаткових газових приладів, - наголошує головний держаний газотехнічний інспектор Людвиг Андращук. - Ці роботи повинні виконуватись виключно спеціалізованими підприємствами, які отримали дозвіл в органах Держгірпромнагляду України.

    Територіальне управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області
    Україна має намір згорнути програму газифікації сіл
    Одинадцять багатоповерхівок обласного центру Закарпаття ледь не злетіли у повітря!
    ВАТ "Закарпатгаз" дав роз’яснення ситуації, що мала місце 23 січня на вул. Лавріщева в Ужгороді, де, за словами міста, на 10 хвилин було припинено газопостачання

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору