ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Які проблеми можуть виникнути з нерозмитненим авто (на закордонних номерах)

    06 травня 2024 понеділок
    111 переглядів
    Таким авто формально володіти не можна, але можна управляти з дозволу господаря

    Машиною з іноземними номерами формально володіти не можна, але можна управляти з дозволу реального господаря. Які підводні камені такої угоди?

    Ми з'ясували, які проблеми можуть виникнути з нерозмитненим авто.
    Журналісти дзвонили по декількох оголошеннях про продаж (в основному пропонують з литовськими та польськими номерами) і кожен раз запитували, у чому підступ. "Ні в чому. У нас налагоджений механізм, - розповів продавець Валерій. - Право управляти нерозмитненим авто гарантовано Стамбульської конвенції, до якої ще в 2004 році приєдналася Україна. Машина зареєстрована на фірму в Європі, вас наймають на роботу, і ви їздите Україною, офіційно перебуваючи в тривалому відрядженні ".


    Недолік, мовляв, лише один - раз на рік на такій машині потрібно виїжджати в Європу і заїжджати назад, попередньо продовживши довіреність (і контракт) від фірми-власника. Тобто кожного разу потрібно оформляти візу. Але є важливий нюанс: купуючи такий автомобіль, слід розуміти, що ви не станете його законним власником, а будете лише управляти за дорученням. Ну і продати, відповідно, не зможете.


    Думка митниці


    В цілому схема виглядає законною. Але є головне питання - чи не з'являться претензії у контролюючих держструктур? У Держмитслужбі, куди ми звернулися за коментарями, заявили, що претензії до таких водіїв є.


    "Конвенції про тимчасове ввезення (Стамбульська) визначено, що авто може бути ввезено із звільненням від ввізного мита і податків. Але лише у випадку, якщо такий автомобіль зареєстрований за кордоном на ім'я іноземця і використовується іноземцями. Тобто на українців ці пільги не поширюються. А використовувати такі авто на території України можуть лише ті люди (нерезиденти - ред.), Які ввезли їх в Україну. При цьому заборонено передавати такі машини іншим особам, розкомплектовувати їх або використовувати для бізнесу ", - заявили на митниці.


    З цим не згоден адвокат Вадим Володарський, який спеціалізується на захисті водіїв: "Закон не забороняє автовласникові-іноземцю передавати управління своєю машиною водієві-українцю - керування авто і використання авто є різними з юридичної точки зору термінами. Ніяких документів про передачу права керування на авто не потрібно, тому що довіреність не є обов'язковим документом. Власник дав іншому водієві ключі і техпаспорт - і той може законно їздити ".


    Думка МВС


    У МВС пояснили, що якщо машина перебуває в міжнародному русі на території України більше двох місяців, то, згідно з п. 29.2 ПДР, вона повинна бути тимчасово зареєстрована в ДАІ, інакше управляти таким авто не можна. За порушення передбачений штраф.


    Проте поліцейські не мають доступу до баз даних митниці або прикордонників, тобто перевірити, коли саме машина в'їхала в Україну, не можуть. Тому після зупинки такого авто інспектор викликає представника митниці.
    Закон не дозволяє ДАІ стежити за дотриманням митних правил, а іноземні номери - ще не причина для зупинки. Незаконні вимоги їхати на штрафмайданчик, віддавати ключі тощо можна не виконувати.


    У випадку, якщо протягом двох місяців після ввезення в Україну авто не було зареєстровано в органах ДАІ, потрібно заплатити штраф у розмірі 255 грн.


    На практиці


    Один з перегонників іномарок розповів, що, хоча покупці нерозмитнених машин закон не порушують, даішники все одно влаштовують їм тривалі перевірки.
    "Людей тримають на дорогах годинами, зідзвонюються з митниками для перевірки. Однак, якщо водій поводиться впевнено і каже, що буде писати заяву про перевищення службових повноважень, його відпускають ", - говорить Олексій Н. Але дискомфорт все одно є. Тому він не радить зв'язуватися з такими автомобілями.


    Прецедент


    У громадському проекті Дорожній контроль розповіли історію водія, у якого рік тому забрали нерозмитнений автомобіль нібито за порушення митних правил. Відразу після зупинки співробітники ДАІ викликали митника, який склав адмінпротокол за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу (приховування товарів від митниці, використання документів з неправдивими даними чи підроблених).


    У суді водія звинуватили в тому, що документи про працевлаштування в литовської компанії підроблені. Проте суд встановив, що в діях водія немає ніяких порушень, а протокол складений безпідставно: у митника не було ніяких доказів того, що документи підроблені, а сама ст. 483 взагалі непридатна в даній ситуації. У підсумку авто повернули. Але на розгляд пішло кілька місяців, протягом яких водій був змушений обходитися без машини.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору