ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Найменування громадського об’єднання. На що звернути увагу!

    28 вересня 2021 вівторок
    Які є обмеження щодо найменування громадського об’єднання? - Вимоги

    Найменування громадського об’єднання є однією з ключових відмінностей від інших громадських об’єднань. Згідно ст. 10 Закону України «Про громадські об’єднання», найменування громадського об’єднання визначає рішення установчих зборів під час його утворення, і має бути викладене українською мовою. Громадське об’єднання може додатково викласти свою власну назву іноземною мовою або мовою національної меншини. Найменування громадського об’єднання зазначають у його статутних документах, відображають у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та Реєстрі громадських об’єднань. Громадські об’єднання є вільними при виборі власного найменування, однак зобов’язані керуватися нормативними актами та зважати на визначені законом обмеження.

    Закон України «Про громадські об’єднання» (ст. 10) визначає, що найменування громадського об’єднання складається з 2-х частин: загальної і власної назв.

    Обмеженнями щодо найменування громадського об’єднання є такі:

    • Власна назва громадського об’єднання не повинна бути тотожною власним назвам інших зареєстрованих громадських об’єднань. Для уникнення збігів, рекомендуємо перевірити інформацію Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (електронний ресурс – https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch) та Реєстру громадських об’єднань (https://rgo.minjust.gov.ua/).

    • Власна назва громадського об’єднання не може містити слів: «державний», «комунальний» та похідних від них. Власна назва навчального закладу, установи чи організації у власній назві громадського об’єднання може використовуватися лише за згоди відповідного навчального закладу, установи чи організації.

    • Забороняється використовувати у власній назві громадського об’єднання історичні державні найменування, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.

    Власна назва громадського об’єднання не може містити:

    • найменування органу влади (міністерство, агентство, служба, інспекція, комітет, адміністрація, прокуратура, суд);

    • власну назву громадського об’єднання, діяльність якого заборонена у судовому порядку (протягом 3 років після набрання відповідним рішенням суду законної сили);

    • інші позначення, використання яких обмежене законом.

    Громадські об’єднання, зареєстровані до 1 січня 2013 року, у назвах яких є вищезазначені слова, не зобов’язані змінювати свої найменування (п. 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про громадські об’єднання»).

    Зміна найменування громадського об’єднання здійснюється на засіданні вищого органу управління такого об’єднання з додержанням вимог Закону та статуту об’єднання (за наявності) (ч. 11 ст. 10 Закону України «Про громадські об’єднання»).

     

    Начальник відділу державної

    реєстрації друкованих засобів масової

    інформації та громадських формувань

    у Закарпатській області Управління

    державної реєстрації Південно-Західного

    міжрегіонального управління Міністерства

    юстиції (м. Івано-Франківськ)

    Горзов Олександр Володимирович

     

     

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Рейтинг: 

    Пунктів: 2

    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору
    Похожие новости