ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

"Головним питанням, яке потребує нагального вирішення, є доля людей, доля кожного офіцера...", —

    29 апреля 2025 вторник
    Аватар пользователя Гость

    [i]- Товаришу полковнику, розкажіть, будь ласка, як проходить процес реформування в частинах і підрозділах Вашого з'єднання? Які існують проблеми? Як вирішуються кадрові питання?[/i]

    - Відповідно до Державної програми реформування та розвитку Збройних Сил України, директиви командувача військ Західного оперативного командування, 128-ма механізована дивізія до 30 серпня поточного року підлягає переформуванню. Протягом грудня 2003 року були проведені відповідні підготовчі заходи, скориговано діяльність усіх посадових осіб для вирішення цього складного комплексу завдань.

    За січень-березень ми провели відбір і перемістили в межах з'єднання озброєння та військову техніку, яка залишиться у подальшому. Станом на 15 червня 2004 року переміщено, в тому числі за межі дивізії, на бази зберігання та склади більшість техніки й озброєння.

    Серед основних проблем залишаються перевантаженість баз зберігання, надмірно ускладнені вимоги щодо оформлення відповідних документів і, звичайно, готовність ОВТ до передачі.

    Але головним питанням, яке потребує нагального вирішення в умовах реформування Збройних Сил України, є доля людей, доля кожного офіцера. 121 з них підлягає звільненню в запас. 176 офіцерів, які перебувають у резерві і добре характеризуються по службі, не мають вислуги років для отримання права на пенсію і бажають служити далі. Посадовими особами управління кадрів, інших управлінь Західного ОК вжито заходів. Так, декільком офіцерам вже запропонували інші посади, але рух у цьому напрямку, на жаль, незначний.

    [i]- Сергію Вікторовичу, як відбувається процес укомплектування бойовою технікою частин та підрозділів і які проблеми виникають з цього приводу?[/i]

    - З переходом на нову організаційно-штатну структуру в частинах дивізії проведено відбір кращого озброєння та військової техніки, найбільш сучасних зразків, які перебувають у справному стані, укомплектовані ЗІП на 75-90%.

    [i]- У світлі трагічних подій на складах в Артемівську та Новобогданівці актуальним є питання зберігання боєприпасів. Розкажіть, будь ласка, як ця проблема розв'язується у вашій дивізії…...[/i]

    - Найбільш актуальною проблемою сьогодні є збереження боєприпасів на дивізійних об'єднаних складах. Робота останнім часом зроблена значна: не залишилось боєприпасів на відкритих майданчиках, усі вони знаходяться у добротних сховищах. Але залишається проблема перевантаженості складів. Навіть для дивізії наявна кількість боєприпасів на сьогодні є надлишковою, а після переформування буде ще й обтяжливою. Необхідне відповідне рішення вищого командування, яке буде матеріальне забезпечення щодо вилучення і здачі на склади та відповідні бази зберігання надлишкових боєприпасів.

    [i]- Як ставиться місцеве населення регіону, де розташовані частини з'єднання, до процесу реформування Збройних Сил України з урахуванням можливого складного становища, спричиненого періодичним виникненням стихійних лих?[/i]

    - З боку адміністрацій та органів місцевого самоврядування, місцевого населення міст, де військові частини вже розформовані, є певна занепокоєність щодо обмеження оперативного надання мешканцям регіону допомоги у разі виникнення стихійних лих. Дії військовослужбовців з'єднання в ході проведення рятувально-відновлювальних робіт у Закарпатському регіоні 1998 - 2000 років отримали високу оцінку місцевого населення, яке добре пам'ятає, хто першим прийшов їм на допомогу.

    [i]- Розкажіть, будь ласка, скільки сьогодні у з'єднанні безквартирних офіцерів і прапорщиків. У якому з гарнізонів житлова проблема стоїть найгостріше? Як вона вирішується? [/i]

    - На сьогодні в дивізії нараховується 683 військовослужбовці, які не мають житла. Найбільш гостро ця проблема стоїть у Мукачівському та Ужгородському гарнізонах. Торік було закуплено 32 квартири, на жаль, у поточному році - жодної.

    [i]- Як вирішуються питання підтримання високої військової дисципліни особового складу з'єднання у період реформування?[/i]

    - Питання досить актуальне. Людину, яка не знає своєї подальшої долі або, навпаки, знає, що буде звільнена після завершення процесу реформування з'єднання, агітувати щодо дотримання високого рівня військової дисципліни дуже важко.

    Але загалом у частинах дивізії проходять службу високопорядні військовослужбовці. Добре згуртованими військовими колективами керують досвідчені командири. Основним і важливим напрямом нашої роботи ми завжди визначали збереження життя і здоров'я особового складу, попередження протиправної поведінки військовослужбовців усіх категорій як під час служби, так і поза нею.

    [i]- Яка проводиться профілактична робота щодо усунення пияцтва і алкоголізму в частинах та підрозділах з'єднання?[/i]

    - Скажу відверто, що офіцерів, прапорщиків, які схильні до пияцтва, в частинах дивізії не залишилося. Заходи щодо попередження цього явища серед військовослужбовців усіх категорій та впровадження здорового способу життя у взаємодії зі Зборами офіцерів, жіночими радами частин проводяться систематично, що дає свої позитивні результати.

    [i]- Які завдання з бойової підготовки будуть вирішувати частини та підрозділи з'єднання після завершення процесу реформування?[/i]

    - Будуть займатися повноцінною бойовою підготовкою. Нами запланована низка тактичних навчань, виконання вправ навчальних стрільб зі штатного озброєння та стрілецької зброї, водіння бойових машин.

    [i]- Сергію Вікторовичу, назвіть, будь ласка, кращих військовослужбовців з'єднання.[/i]

    - Вважаю, що серед кращих - офіцери управління дивізії всі без винятку, командири частин: полковник В.Єгоров, підполковник П.Ромигайло, підполковник О.Таран. Вони спрямували роботу особового складу на досягнення після завершення процесу реформування звання кращого з'єднання у військах Західного оперативного командування. А у перспективі - і у Збройних Силах України. Записав майор Вадим БАКАЙ, газета "Народна Армія"