ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

"Сріберна Земля" у закарпатському Грушеві існує вже 6 років

    02 мая 2024 четверг
    43 переглядів

    Оригінальний за своєю тематикою і змістом, надзвичайно цікавий, але мало знаний, історико-краєзнавчий народний музей “Сріберна Земля” розташований у приватному будинку закарпатського художника Василя Васильовича Тегзи у с.Грушево Тячівського району. Господар будинку-музею, він же директор і збирач експонатів, завдяки своєму ентузіазму, абсолютно безкорисно зберігає справжні скарби Срібної Землі; історію, культуру, звичаї і побут багатьох поколінь, що жили колись на цій землі.“Сріберна Земля” існує уже понад шість років, а чотири роки поспіль займає перше місце в Україні за показовою роботою серед музеїв такого напрямку. Василю Тегзі вдається організувати протягом року більш ніж 30 виїзних виставок, які популяризують творчий доробок митців краю: кераміку, вишивку, вироби з дерева. Крім того, при музеї діє ансамбль “Просвітяночка” і вертеп, які завжди привертають увагу відвідувачів.

    Саме в селі Грушово був один із осередків культури й духовності, у якому колись започатковано книгодрукування України (цей факт довели історики-дослідники), із Грушівського монастиря поширювалася справа, започаткована Кирилом і Мефодієм.

    Усі експонати збиралися протягом багатьох років, а їх вражаюча кількість вистачила б, напевно, на десяток виставкових залів. Окремі з них - унікальні і могли б стати окрасою будь-якого столичного музею. Серед них – рукописне “Євангеліє”, 600-річної давності. Та ще 65 фоліантів релігійного змісту (ХVІІІ ст.), старовинна церковна чаша, ікона закарпатської школи живопису, перші українські гривні, рідкісні марки багатьох країн і т.д. Окрім цього, в музеї зібрано понад 200 зразків одягу, переважно гуцульського, 250 домотканих рушників, прялки з мотовилами, велика кількість предметів домашнього вжитку (діжки, маслобійки, глечики, бербенички, розписані тарелі). І кожна з цих речей унікальна, орнаменти й вишиті мотиви не повторюються. Загалом експонати згруповані в 12 відділів – в залежності від тематики експозицій.

    У музеї можна також помилуватися виставкою полотен Василя Тегзи – професійного митця. На картинах майстра – натюрморти із зображенням старовинних речей домашнього вжитку, культові споруди (дерев’яні церкви), пейзажі рідного краю. Режим роботи музею: щодня з 9.00 до 16.00, перерва з 13.00 до 14.00. Вихідний – неділя.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору