ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Тібор Зомбор: "Ми на шляху до вирішення проблемних питань"

    03 июня 2024 понедельник
    Аватар пользователя Гость

    - Тіборе Івановичу, на попередній сесії члени депутатської комісії, яку Ви очолюєте, подали заяви про перехід у бюджетну комісію. Невже стало нецікаво працювати?

    - З початку нашої депутатської діяльності в складі депутатської комісії з питань економічної реформи виявили бажання працювати молоді активні депутати. Це рішення було викликане бажанням впливати на процеси життєдіяльності міста, сприяти формуванню дохідної частини бюджета в співпраці з виконкомом. Наша комісія дуже активно розпочала свою роботу. На розгляд засідання комісії виносились актуальні питання функціональної направленості роботи комісії. Йдеться, зокрема, про стан і сприяння розвитку підприємництва в місті, про роботу промислових підприємств, проводилися також виїзні засідання на підприємства: комбінат хлібопродуктів, на заводи "Ужгородприлад", Механічний, Турбогаз, "Більшовик", "Матяш і Матяш". Розглядались і були на постійному контролі робота транспорту, пасажирські перевезення, енерго- і теплозабезпечення, питання підготовки міста до роботи в осінньо-зимовий період, робота сервісного центру по забезпеченню телефонним зв'язком ужгородців - тобто широке коло актуальних питань життєдіяльності міста. Тому, маючи певний досвід роботи, знання, інформацію і бажання сприяти наповненню дохідної частини бюджету, і було прийнято рішення про перехід у бюджетну комісію з тим, що в такому розширеному складі узгоджено, активніше, корисніше будемо працювати на користь громади міста.

    - Ви нічого не сказали про зовнішньоекономічну та інвестиційну діяльність, яка була одним із напрямів роботи комісії.

    - Комісія на своїх засіданнях у червні та жовтні 2003 року розглядала питання про зовнішньоекономічну та інвестиційну діяльність, на яких визнала зовнішньоекономічну діяльність неефективною, а роботу по залученню інвестицій в місто недостатньою і пропонувала винести це питання в лютому місяці на розгляд сесії. Розгляд питання про "Міжнародне співробітництво, його напрями" було зірвано через відсутність повної інформації про доцільність витрат зарубіжних поїздок, їх кількість, склад делегацій, фінансування з міського бюджету цих поїздок.

    І вже на черговій сесії, перед початком її роботи депутатським запитом депутата Тарахонич було внесено на розгляд сесії питання про зміну функціональної направленості нашої комісії і передачу цього напрямку іншій комісії. І таке рішення було прийнято. Шкода, що така важлива ділянка роботи виконавчої влади вийшла з-під контролю депутатського корпусу.

    - Сьогодні багато розмов навколо проблем на Радванці, вул. Дьондеші. Як вони вирішуються?

    - Дійсно, ставши депутатом від рідного для мене району, я ці проблеми знав і тому зразу ж узявся за їх вирішення. По цим проблемам особисто мною було направлено 14 звернень, був підключений актив громади, від імені якої в міську владу теж направлено 7 звернень. Була привернута увага міського голови, депутатського корпусу до Радванки, до її проблем. При формуванні бюджету були враховані проблеми Радванки, але це мізер від потрібного. Хоча чудово розумію, що в місті 41 виборча дільниця і в кожної свої проблеми. Тому вирішити всі питання тільки одного району неможливо. Дуже шкода, що протягом останніх десятиріч попередніми владами нічого не зроблено. Сьогодні не тільки вул. Дьондеші, але й вулиці Гранітна, Шишкіна, Тельмана, Єрмака, С.Разіна, Краснодонців потребують значних капіталовкладень. Буквально тільки тепер за рішенням міського голови проведено ремонт вулиці Дьондеші, що не було передбачено бюджетом. Але виконавцями ця робота проведена недостатньо якісно. В мікрорайоні вдалося провести телефонізацію додатково 39 абонентам, із них пільговим категоріям - 18. Хоча недостатньо, але покращено освітлення вулиць, подачу води, відремонтовано дитячу районну поліклініку, школу № 13, покращене автобусне сполучення, розпочався ремонт бібліотеки, виготовлена проектно-кошторисна документація будівництва каналізації по вул. Дьондеші, вартість якої через складність технічного вирішення сягає майже мільйон гривень. Розглядається питання відкриття музичної школи. Відроджуються спорт, культура. Сьогодні активнішими стали жителі. Настала потреба створити орган місцевого самоврядування на Радванці, що сприятиме розвитку ініціативи жителів і надання конкретної допомоги органам влади у вирішенні наболілих проблемних питань життєдіяльності мікрорайону. В цьому находимо підтримку громадського об'єднання "Місто" та депутатів, котрі входять до нього.

    - Багато зараз говориться, що чимало зроблено в плані покращення благоустрою міста...

    - Дійсно, цей напрям на особистому контролі міського голови і багато зроблено в центральній частині міста. Але бюджетних коштів, як завжди, не вистачає. Тому головне раціонально використовувати те, що є, визначивши головні напрями, а виконавчій службі проявляти ініціативу, шукати резерви, залучаючи до цього підприємства, підприємців, громадян, контролювати якість виконуваних робіт.

    Наприклад, об'їзна дорога міжнародного значення: траса відремонтована впорядковується, а біля неї обшарпані балкони, в мікрорайоні Шахта не облаштована зелена зона, недобудови в бур'янах і чагарниках. Дорожники, ремонтуючи об'їзну дорогу, яка проходить через наше місто, зняли сотні тонн старого асфальтного покриття. Чому б місту тоді не вирішити питання використання для ремонту міських доріг хоча б нашої околиці. До речі, є приклади, що з ініціативи жителів окремих вулиць використали цей матеріал для ремонту вулиць. А на Радванці до храмого свята після неодноразових моїх і настоятеля храму звернень засипали ями на вул.Гранітній дрібним щебенем, який після першого ж зливного дощу винесло в каналізаційну систему. У нас ще приклади, коли на виконання робіт на тендерній основі отримують дозвіл одні і ті ж, що звикли брати гроші, не відповідаючи за якість робіт. Тому ми робимо одну й ту саму роботу щорічно. То ж який же бюджет це сьогодні витримає? Керівні особи міської влади, відповідальні за роботу комунального господарства, на сьогодні працюють незадовільно.

    - Ви так багато говорили про проблеми і недоліки. Невже немає оптимістичних перспектив?

    - Чому ж? Я щиро вірю, що проблеми, які ми сьогодні бачимо, знайдуть вирішення. Я за натурою оптиміст і вірю, що ми на шляху до вирішення проблемних питань - як у цілому місті, так і в окремо взятому мікрорайоні "Радванка".