ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Україн знову збираються зробити темну?

    03 мая 2024 пятница
    Аватар пользователя Гость

    [b]Переговорний процес між уповноваженими представниками від кандидатів у президенти, незважаючи на активізацію вулично-мітингових дій прихильників Віктора Ющенка, все ще залишається на порядку денному.

    Про це повідомив у понеділок керівник переговорної групи від Віктора Януковича народний депутат Леонід Кравчук. Віктор Янукович, за його словами, не відмовляється від діалогу ц готовий сісти за стіл або з Віктором Ющенком, або разом з робочими групами.[/b]



    УЛЬТИМАТУМ ЯК ПРОЯВ СЛАБКОСТІ



    У переговорні групи по обидва боки ввійшли, як відомо, Леонід Кравчук, Сергій Тігіпко, Степан Гавриш, Раїса Богатирьова (команда Януковича), Іван Плющ, Петро Порошенко, Олександр Зінченко, Юрій Луценко (команда Ющенка). Очолили "переговорщиків" Леонід Макарович і Іван Степанович – політики відомі, схильні до компромісу й здатні, як вважають спостерігачі, запропонувати конструктивну модель політичного вирішення нинішньої кризи.



    У неділю продуктивного контакту між командами Ющенка й Януковича не вийшло. Що використовували радикально налаштовані командири з оточення Ющенка для гучної заяви про те, що вони вийшли з переговорного процесу. Леонід Кравчук вважає, що, оскільки жоден з кандидатів офіційно не відмовлявся від переговорів, то домовленості про їхнє проведення залишаються в силі. "Необхідно мати з чим йти до опонента", – так визначив виниклу затримку в діалозі кандидатів Леонід Кравчук і нагадав: опозиція вимагає тільки повторного переголосування й не сприймає інших позицій.



    Крім того, в неділю ввечері на Майдані Незалежності вустами Юлії Тимошенко й Олександра Зінченка був презентований сценарій силового варіанту захоплення влади. В усякому разі така думка склалася в усіх, хто був свідком або дивився по телевізору войовничі-революційні заклики до блокади адмінбудівель, перекриття транспортних магістралей країни й інших протиправних дій, нічого не мають спільного з прописаними конституційними нормами. Мова ультиматуму стала домінуючою, схоже, в переговорному процесі. Більше того, все частіше й частіше з боку опозиційних революціонерів лунають витончені вигадництва про силові акції проти маніфестантів, що нібито готуються владою.



    У понеділок мітинговий адреналін "упирснув" у свідомість учасників протестной акції Петро Порошенко, який нічтоже сумняся заявив про п'ять танкових колон, що нібито рухаються до столиці. Не меншою страшилкою стала й заява про те, що нібито лояльне київське міліцейське оточення Адміністрації Президента поміняли на агресивно налаштованих правоохоронців із Криму та Харкова.



    Разом із тим, за заявою високопосадових представників армії й органів МВС, подібних кадрових ротацій не було й бути не могло. Присяга для всіх одна, що в центрі, що на місцях. А вже про танкові походи й мови не може бути. Армія, як підкреслював недавно в заяві міністр оборони Олександр Кузьмук, поза політикою. Забезпечення безпеки й збереження цілісності країни – ось її завдання, яке ніхто не скасовував...



    Нагнітання ситуації в країні разом з посиленням масового психозу й політичним диктатом – головні козирні карти команди Віктора Ющенка для захоплення влади. Але в політиці ультиматум вважається проявом слабкості. Мистецтво компромісу – ось що відрізняє політика від політикана. Й це, до речі, також відрізняє масштабного державного діяча від недальновидного амбіційного політика.



    ПІШОВ РОЗВАЛ КРАЇНИ



    А амбіційних проявів і в центрі, й на місцях, що відкидають правовий шлях рішення проблем, в останні дні було виявлено предостатньо. Про це, до речі, нагадав Леонід Кравчук під час спілкування з журналістами в понеділок. Він вважає, що першим кроком до розвалу країни стало блокування адміністративних будинків, другим – дії місцевих органів влади, що виходили за рамки Конституції й законодавства, а також рішення парламенту, що порушив Конституцію й закон прийняттям постанови про нинішній передвиборний процес. "Почався розвал країни й це зараз набуває реальних обрисів", – підкреслив Леонід Макарович і нагадав ситуацію 1994 року, коли він погодився на дострокові вибори президента заради збереження цілісності країни.



    Разом із тим, керівник переговорної групи Віктора Януковича єдино можливим виходом зі ситуації, що склалася, вважає проведення повторних виборів президента й унесення змін у закон про вибори глави держави разом із проведенням політреформи. Фракція об'єднаних соціал-демократів, акцентував її лідер, підтримає зміни до закону про вибори президента тільки в пакеті з політреформою. "Ми ще одного Йосипа Віссаріоновича не переживемо в країні", – акцентував перший Президент України й категорично підтвердив свою позицію: вихід із кризи повинен і може бути тільки легітимним.



    У зв'язку з цим, на думку Леоніда Кравчука, всі політики мають розуміти значимість своїх дій або вчинків: "Або революція, або Конституція", – третього не дано. Тому Кравчук вважає неприпустимими як заклики Віктора Ющенка та його команди, наприклад, до створення національної самооборони, так і заяви депутатів парламентсько-урядової коаліції до утворення аналогічних структур на сході країни. "Всім потрібно зупинитися і подумати", – закликав Леонід Макарович.



    Заклик досить актуальний, з огляду на останні тенденції. Після гучних заяв місцевих керівників західних регіонів і прийнятих тамтешніми обл- і міськрадами рішень про визнання президентом Віктора Ющенка й підпорядкуванням тільки його наказам, аналогічні дії відбулися й у східних областях.



    У Донецькій, Луганській і іншій областях підсилюється мітинговий рух. Десятки тисяч людей у багатьох містах Донеччини проводять мітинги на підтримку Віктора Януковича як президента, оголошеного рішенням ЦВК за підсумками другого туру виборів. Біло-блакитні прапори на багатотисячних мітингах розвіваються в ці дні по містах і сілах області. З 29 листопада по 3 грудня в Донецьку будуть проводитися мітинги "на підтримку конституційних прав мешканців". "Тисячі людей відірвані опозицією від виробництва й вигнані на площі. Ми, донбасівці, як ніхто розуміємо, до чого це може призвести. Тому ми продовжуємо працювати в звичайному режимі. Але при цьому не можна забувати, що від нас, від нашого голосу залежить майбутнє Донбасу і всієї України", – йдеться на офіційному сайті донецького міського голови Олександра Лукьянченко.



    Майбутнє України залежить і від того, чи вдасться повернути в конституційне русло "розкольницькі настрої", що дали про себе знати в минулі вихідні. В Сєвєродонецьку в неділю, нагадаємо, пройшов всеукраїнський з'їзд народних депутатів, на який прибуло чотири тисячі делегатів з 15-ти регіонів країни. З'їзд доручив народним депутатам від областей звернутися в Конституційний суд із приводу незаконних рішень Верховної Ради від 27 листопада щодо результатів голосування на президентських виборах. Делегати форуму визнали легітимною постанову ЦВК про затвердження президентом України Віктора Януковича. Засудивши дії опозиції з розхитування цілісності країни, сєвєродонецькі учасники Всеукраїнського з'їзду не виключили проведення референдуму з питання можливої зміни адміністративно-територіального устрою "при самому гіршому кризовому варіанті розвитку подій". При цьому "у випадку подальшого розвитку державного перевороту і приходу до влади нелегітимного президента" учасники з'їзду залишають за собою право на "адекватні дії з самозахисту".



    СКІЛЬКИ КОШТУЄ БЛОКУВАННЯ УРЯДУ



    Небезпека подібних заяв і механізми стабілізації політичної та соціально-економічної ситуації в країні обговорювали в суботу, як ми вже повідомляли, на засіданні Ради національної безпеки й оборони України. "Не можна користуватися ситуацією, що зараз склалася в столиці, й приймати однохвилиннім й суперечні інтересам країни рішення, – з такою заявою після засідання Радбезу звернувся до керівників обладміністрацій, місцевих рад, відомств і підприємств перший віце-прем'єр, міністр фінансів Микола Азаров. – Це відноситься до тих, хто необґрунтовано припинив перерахування коштів у бюджет. Я дуже просив би цього не робити, тому що в протилежному випадку ми будемо змушені приймати адекватні рішення з боку уряду".



    Про те, що ситуація у фінансово-економічній сфері вже склалася несприятлива, підтвердив і на засіданні погоджувальної ради парламенту в понеділок його спікер Володимир Литвин. За його словами, уряд сьогодні практично не працює, економічна й політична ситуації надзвичайно ускладнюються. Володимир Литвин навів деякі цифри, що пролунали на недільному засіданні РНБОУ. У 1300 разів зменшився в'їзд із країн Заходу в Україну, внаслідок чого істотно впав митний збір, зупинилися багато експортних операцій. Податкова служба недоодержала 1,5 млрд. грн. з 5,8 млрд. запланованих. Загрозливою, за визнанням Литвина, склалася ситуація в банківсько-фінансовій сфері. В регіонах спостерігається масове зняття грошей з рахунків банків. Зокрема, на сході України ці операції збільшилися в три-п'ять разів. Також існує небезпека зупинення єдиної енергосистеми країни, на відновлення якої потім знадобиться, як мінімум, 45 днів.



    До речі, в що обійшлося блокування роботи уряду й дестабілізація політичної ситуації, повідав на нараді РНБОУ перший віце-прем'єр Микола Азаров. Прямі втрати вже склали, як визнав міністр фінансів, 600 млн. грн. А якщо криза наростатиме, то ситуація, на думку головного фінансиста країни, може дуже серйозно ускладнитися. Причому це відчує все без винятку населення. Як саме? На це питання дав відповідь міністр енергетики Сергій Тулуб: "Зменшилися розрахунки за природний газ, за електроенергію... Деякі компанії зовсім перестали платити за вугілля, що поставляється на теплові електростанції". До чого це може призвести, Сергій Тулуб прогнозувати не став. Але це й так усім ясно. Віялові відключення електроенергії та лімітоване світло – це вже пережила Україна кілька років тому.

    Країні знову збираються зробити темну?

    [b][i]Іван Яригін[/i][/b]

    [a href="http://www.kv.com.ua/index.php?article=29544&number_old=3360"]Киевские ведомости[/a]