Виборча кампанія буде 90-денною

За це проголосували 234 депутати при необхідних для ухвалення рішення 226-ти.
У новому законі депутати скасували норму, що потребує збору не менше 500 тис. підписів виборців для участі партій у виборах.
Натомість вони встановили грошову заставу, яку партії і кандидати в депутати мають внести для допуску до виборчої кампанії. ЇЇ розмір для кандидатів, що балотуються в територіальних округах, складає 60 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (1200 грн.), а для партій – 15 тисяч неоподатковуваних податків мінімумів (255 тис. грн.).
Крім того, у новому виборчому законі встановлено, що пріоритетне право формувати виборчі комісії належить партіям, що мають свої фракції у Верховній Раді і тим, хто пройшов до Ради на попередніх виборах.
Новий закон також забороняє партіям, зареєстрованим менш ніж за рік до виборів, брати участь у виборчій кампанії. Рада також надала блокам і партіям право формувати свої виборчі списки до початку офіційної виборчої кампанії.
Радіо «Німецька хвиля» попросила прокоментувати новий закон експерта з питань української внутрішньої політики професора Кельнського університету Герхарда Сімона:
«Для західного спостерігача українська демократія завжди готує щось несподіване. У випадку з новим законом про вибори таких моментів два. По-перше, те, що від політичних партій та окремих кандидатів вимагаються гроші за право участі у виборах. З західної точки зору — це незвична норма. Особливо дивує ця норма по відношенню до України, адже це бідна країна. Другою несподіванкою для західного спостерігача стала процедура голосування нового закону у Верховній Раді. За новий закон голосували олігархічні партії, проти — ліві сили. Але цікаво, що разом з олігархічними партіями закон підтримали й націонал-демократи. Тобто в даному випадку сформувалася досить незвична коаліція націонал-демократів з олігархами проти лівих. Кому вигідно це нове правило? Маленьким багатим політичним партіям та олігархічним угрупованням. І я сумніваюся в тому, що це сприятиме розвитку демократії на Україні».