ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: До екологічної катастрофи — один крок...

    28 апреля 2024 воскресенье
    53 переглядів

    Що не кажіть, а у винахідливості нашим людям не відмовиш. Причому, для реалізації своїх задумів вдаються до різних методів, причому останні не завжди себе виправдовують, а подеколи й приносять неабияку шкоду громаді. Але процес “каяття” приходить запізно, і то тільки для тих краян, яких у даному випадку не оминула вогняна стихія. А інші, як у тій приказці “поки грім не вдарить, мужик не перехреститься”, продовжують чекати своєї черги, нехтуючи пожежними правилами, продовжують небезпечні забави з вогнем.

    Особливо така активність населення проявляється з приходом весни. Воно, оговтавшись від зимової сплячки, починають бурхливу діяльність. Передусім, беруться за впорядкування прилеглих обійсть, а міські жителі за дачні ділянки. Безперечно – справа вкрай необхідна і корисна, але до того моменту, коли постає питання: “Куди ж діти зібраний мотлох?” І тут наші люди нічого кращого не можуть придумати, як знищити вогнем. Причому, де нагребли сміття, там і палять: неподалік будівель, парканів чи інших об’єктів. А полум’я , також, прагнучи весняних “розваг” та ще й підхоплене вітром, прямісінько “несеться” на будинки та інший домашній крам, не гребуючи нічим, що трапляється на шляху. Буває й таке, що у вогняну пастку потрапляють і самі винуватці вогняної стихії. У кращому випадку відбуваються травмуванням, а у гіршому - ...

    Так, з початку року через весняно-польові роботи, що зводяться до застосування відкритого вогню під час впорядкування прилеглих територій червоно-білі машини закарпатських вогнеборців вже майже 60 разів мчали до місця “прибирання”. Причому вогонь залишив після себе на згадку не лише згарища дачних будиночків, а й забрав два людські життя.

    Інша категорія – ще більш лінива. Вона не обтяжує себе зайвим клопотом: згрібанням і знесенням сухотрав’я, опалого листя і чагарників до купи, а просто підносять сірника і спостерігає поки вигорить. А коли полум’я починає “пожирати” на своєму шляху не лише сміття, а й все, що попадається під руку, “захоплюючи” все більшу територію, “винахідники” відразу згадують про пожежників. Правда, до цього моменту вони геть-чисто забувають про численні застереження фахівців дерпожежнагляду щодо обережного поводження з вогнем.

    Ще один важливий аспект: в більшості випадків у горе-любителів чистоти не вистачає мужності зізнатися, що саме їхні дії стають причиною некерованого вогняного дійства, і вони просто “зникають” з місця події. А може ще й тому, що бояться відповідальності й відповідних штрафних санкцій, які їм гарантує стаття 77-1 адмінкодексу України.

    Через людську недбалість, особливо при сухій і теплій погоді, об’єктами пожеж можуть стати не лише сухотрав’я та чагарники, але й лісові угіддя, що може призвести до непоправної екологічної шкоди. Вигорілий ліс – це знищена флора і фауна, на відновлення якої знадобиться не один десяток літ. Днями на сполох забили працівники Виноградівського держлісгоспу, коли спалення сміття на власній земельній ділянці мешканки с. Велика Копаня ледве не призвело до загорання лісу. На щастя, зелені угіддя в урочищі Копанське не постраждало: все обійшлося лише вигорілими травою та сухим листям. За інших обставин про можливі згубні наслідки для природи і говорити страшно.

    На жаль, не лякає наших людей і той факт, що спалювання сміття, сухостою забруднює навколишнє середовище, знищує родючий шар землі на 2-3 роки, саме стільки часу потрібно на його відновлення.

    Варто нагадати і про сміттєзвалища. Стихійний вогонь поруч них може призвести до справжнього екологічного лиха. Процес горіння на них супроводжується цілим букетом отрут і токсинів. Відомо, що вони згубно впливають на людський організм, викликаючи ракові захворювання печінки і щитовидної залози. В додаток ще й сморід, що витає у повітрі. Отож не випадково мешканці села Баранинців, що розташовані неподалік ужгородського сміттєзвалища, з острахом зустрічають кожну весну, бо з потеплінням село періодично потрапляє в полон ядучого диму. Минулоріч, подібне „щастя” їх обминуло, а у 2003 році, коли морила спека, там роботи вистачало усім службам, а пожежникам і поготів.

    Після нетривалих дощів – чергове потепління..., а тому управління МНС України в Закарпатській області вже вкотре застерігає краян, що перед тим, як починати прибирання території приватного обійстя чи підприємства варто ще раз подумати про можливі негативні наслідки, і якщо виникають найменші сумніви щодо безпеки, то краще багаття не розкладати, тоді ні здоров’я, ні кишеня не постраждає...



    P.S. Тим часом на пульт зв’язку оперативно-рятувальної служби краю знову надходить повідомлення про пожежу весняно-літнього пожежонебезпечного періоду. Цього разу хтось “ефективно” поприбирав в дачному масиві “Шахта”, що в Ужгороді, після чого хтось ремонтуватиме садовий будиночок. А скільки їх, аналогічних викликів, буде ще?!



    Центр громадських зв’язків управління МНС України в Закарпатській області

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору