ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпаття: Поламані двері, непрацюючі ліфти, розмальовані під’їзди та засмічені підвали відійдуть у минуле?

    01 мая 2024 среда
    54 переглядів

    Вже понад шістдесят років на Закарпатті житлово-комунальна сфера є об’єктом справедливої і обгрунтованої критики в суспільстві, так як нормою життя стали розбиті шибки в під’їздах, поламані двері, брудні ліфти з вирізаними на їх стінах зразками підворітньої творчості. Однак сьогодні і тут вже повіяли вітри змін.Як повідомив “UA-Reporter.com” начальник відділу реформування управління ЖКГ Закарпатської облдержадміністрації Григорій Паньків, реформування у житлово-комунальному господарстві почалося після того, як у 1992 році було прийнято Закон України „Про приватизацію державного житлово-го фонду”. Можливо, хтось не зразу сприйняв ідеї цього документа, проте пересічні громадяни загалом охоче скористалися нагодою стати власниками свого житла. Отож на сьогодні в області приватизовано 48,8 тисяч квартир та одноквартирних будинків загальною площею 2689,1 тис.кв.м, тобто 67,6 відсотка їх загальної кіль-кості. Таким чином в Україні з’явилась нова соціальна категорія – власник житла. До того ж, якщо взяти сьогодні великий будинок, то у ньому ми знайдемо квартири приватників, житло місцевих рад, офіси та контори різних підприємницьких і комерційних фірм, аптеки, магазини. Одне слово, під одним дахом мешкають представники різних форм власності і до того ж кожен зі своїми інтересами. А господарював донедавна тут ( та й продовжує господарювати у більшості випадків), один суб’єкт цієї діяльності – ЖЕК. Як він це робив і робить знає кожен. Тому назріла необхідність шукати альтернативу такому стану речей.

    Фахівці з питань житлово-комунального господарства упевнені, що справжній господар у домі з’явиться тільки тоді, коли самі мешканці об’єднаються і серйозно займуться наведенням порядку у ньому. Тим більше, що Законом України „Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” визначені правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації цих структур, захисту їх прав та виконання обов’язків тощо. Власники квартир мають право на свій розсуд розпоряджатися нерухомим майном: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші угоди не заборонені законом. Порядок здійснення цих прав власниками регулюється цивільним законодавством України.

    Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку - ОСББ – це форма володіння нерухомістю, при якій власник має не тільки житлові й допоміжні приміщення квартири, але і стає співвласником неподільної частини площ та систем загального користування. Оскільки ці місця є неподільними усі члени об’єднання відповідають за їх утримання спільно. Ця частина (пай) кожного власника в загальному майні дорівнює відношенню площі його квартири до загальної площі усіх квартир та, як правило, обчислюється у відсотковому відношенні.

    В ОСББ кожний власник забезпечує утримання своєї квартири незалежно від інших членів об’єднання – несе індивідуальні витрати. Крім того, він також повинен оплачувати витрати на утримання місць спільного користування, а сама структура об’єднання гарантує, що ці кошти будуть використані за признаенням.

    Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – організація неприбуткова, всі кошти, внесені мешканцями, ідуть на оплату житлово-комунальних послуг.

    Власники квартир будуть безпосередньо вирішувати всі питання, пов’язані з їхньою власністю від виборів представників до керівництва об’єднання та визна-чення пріоритетів при утриманні і ремонті до сприяння мешканцям у вирішенні їх особистих проблем, тобто мешканці стають командою однодумців, які бажають і здатні зробити своє житло привабливішим і комфортнішим. Це є початком виховання господаря будинку і, як намічено в прграмі реформування галузі, створенням інституту власника житла.


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору