ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Юрій БЄЛЯКОВ: "Міський депутатський корпус - надзвичайно дієвий і активний…"

    26 апреля 2024 пятница
    Аватар пользователя Гость

    Микола М'ясоєдов вручив орден "Червоної Зірки" Федору Кохану із смт. Чинадієво Мукачівського району, медалі "За відвагу" - Михайлу Луцю з Ужгорода, Василю Мишковському із Воловця та Петру Петрище із с.Ільниця Іршавського району, та медаль "За бойові заслуги" - Василю Приймичу із с.Задільське Воловецького району. Вітаючи нагороджених, Генеральний консул Російської Федерації відзначив, що "афганці" досі зберігають бойове побратимство та назвав їх істинними героями та мужніми людьми.



    На зустрічі з керівниками м.Ужгород мова йшла про розвиток соціально-економічних зв'язків між Закарпаттям та Росією.



    Проминув рік після обрання нового складу Ужгородської міської ради. Можна зробити хвилинний перепочинок не для брейк-кави, а просто для підбиття перших підсумків. Загалом вони - втішні. Така думка з'явилася в мене після зустрічі з порядною принциповою людиною - секретарем міськради Юрієм БЄЛЯКОВИМ.



    - Зроблено дуже багато, і в цьому немає перебільшення, - сказав мені він. - Дуже вартісно, що ми на належному рівні провели вибори мера. Це дало змогу приступити до продуктивних радикальних змін в обласному центрі, що став уже вельми невтішною візиткою України на порозі Європи, причавлений різними містечковими війнами та Леніними закарпатського масштабу. На даний час ми визначилися з продажем певних земельних ділянок на міській території, що придатні і привабливі для інвестицій. Продавали через аукціон - для залучення коштів у бюджет міста. Саме новий склад міськради вирішив питання про розміщення на території міста над Ужем українсько-польської фабрики "Гроклін-Карпати", яка зараз будується неподалік від Боздошського парку. Це створить чимало робочих місць.

    - Це, наскільки мені відомо, на теперішній час - найбільший інвестиційний об'єкт у нашому маленькому полісі?

    - Так. Бо попереднє керівництво відмовляло йому в розміщенні, мало зовсім іншу точку зору на цей виробничий гігант. Вважали взагалі, що в місті він не є доцільним. Наш депутатський корпус переламав цей хибний погляд. Земельну ділянку надали. Кипить будівництво. Це подарує нам до двох тисяч робочих місць із солідною зарплатою. А за продаж землі в бюджет надійшли живі гроші. Відтак будуть відрахування в казну з зарплатні кожної людини. Головне - це полегшення із питанням зайнятості населення.… Ми зробили положення про земельні аукціони. Розробили нове положення про управління майнової політики, що більш повно визначило коло обов'язків аукціонів. Нині проводиться інвентаризація всього комунального майна в Ужгороді, повна інвентаризація землі, ведеться надзвичайно велика діяльність з визначення меж міста.

    - Що, хіба ж воно безмежне?

    - Виходить, що так. Як не дивно, Ужгород до цих пір не має чітко визначених меж. Безмежне воно чомусь з тенденцією до зменшення потенційної території. А ми, як обласний центр, маємо бачити перспективи свого розростання, простір для розвитку, розширення. Адже кожен рік в обласних центрах збільшується кількість жителів - за рахунок притоку робочої сили, народжуваності, міграційних процесів. Щодо цього ведуться переговори з Ужгородською районною радою, прилеглими сільськими радами. Я думаю, що цьогоріч усі переговори увінчаються успіхом - місто матиме чіткі межі. Всі порозуміють - де є місто, а де - починається районна територія. Закінчується, поряд із цим, розробка Генплану забудови м.Ужгорода. Старий Генплан не відображає сучасних реалій, бо розроблений ще в радянські часи. В Києві в червні-липні новий Генплан має бути завершений. Як бачимо, зусиллями депутатського корпусу, виконкому міста, нашої нової команди і без розгону та розкачувань уступили в опалювальний сезон. І з честю витримали його.

    - І зауважень не було?

    - Ні. Тільки невеликі комунальні неув'язки. В основному з водоводами, трубами. Бо все надзвичайно старе, морально застаріле. В ці дні навіть заходить мова, щоб уперше за час незалежності залишити людей після опалювального сезону з гарячою водою. Вишукуємо резерви. Щоби добре почували себе всі, а не тільки власники бойлерів та газових колонок… Депутати шукають і можливості для наповнення бюджету з інших джерел. Наприклад, надзвичайно поганий стан з оплатою за оренду землі. Почали інвентаризацію земельних ділянок. Аналіз того, що надане в оренду чи користування, показує, що не всі суб'єкти підприємницької діяльності платять за землю. Багато роботи в цьому плані проводять земельна комісія міськвиконкому, земельний відділ, бюджетна комісія, всі, зрештою, депутати. Що стосується оренди комунального майна - то є багато підприємств, що орендують об'єкти комунальної власності за надзвичайно низькими цінами. Деякі суб'єкти підприємницької діяльності сплачують від півтора до двох гривень за квадратний метр. Це, видно, раніше було зроблено з якимось мафіозним вивертом попередньою командою. Ми виявляємо такі факти, і будуть переглядатися договори оренди, аби бюджет неухильно наповнювався. На сесії приймемо для орієнтації нижню межу орендної плати. Таким чином на цей рік, за реальними прогнозами, знайдемо додатково ще 600-700 тисяч гривень, що для Ужгорода дуже немало.

    - А як взагалі охарактеризуєте нинішніх депутатів?

    - Що стосується самого депутатського корпусу - він відрізняється, як на мене, надзвичайною активністю. Сесії проводяться частіше, ніж раз на місяць. До нас - раз на два-три місяці. Вже пройшло п'ятнадцять сесій. Величезна кількість продуктивних рішень. Багато разів засідали постійні комісії ради. Без щоденних звернень депутатів, їхніх вимог щодо запитів виборців сумувати не доводиться. Теперішній депутатський корпус, словом, надзвичайно дієвий та активний в плані захисту виборців та інтересів міста. В нашому "місцевому парламенті" є своя більшість. Якщо можна так сказати, є і опозиція. Але йде конструктивна співпраця міського голови з депутатами, депутатських груп між собою - як у роботі постійних комісій, так і при зустрічах за стінами нашої мерії.