ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Прихильники зимового відпочинку замовили місця на тубазах Закарпаття ще влітку

    26 апреля 2024 пятница
    Аватар пользователя Гость

    Отже, нині керівники туристичного бізнесу особливих клопотів щодо заповнення об’єктів не мають.



    Особливою популярністю у гірськолижників користується лікувально-оздоровчий комплекс “Форель” (селище Жденієво, Воловеччина), турбаза “Едельвейс” (село Верхній Студений, Міжгірщина), санаторій “Синяк” (Мукачівщина), гірськолижна база “Красія” (Великоберезнянщина), туристичний комплекс біля гори Драгобрат (Рахівщина). Втім, це аж ніяк не повний перелік баз відпочинку, де взимку можна чудово провести дозвілля. Нині мережа санаторно-курортних та туристично-рекреаційних закладів, як повідомив “Експрес” начальник управління по туризму та курортах Закарпатської облдержадміністрації Сергій Слободанюк, нараховує понад 170 об’єктів, серед яких - 36 санаторіїв, 87 турбаз, майже 57 готелів і мотелів.



    Але на ринку успішно конкурують тільки ті турагенції, що вкладають у розвиток матеріально-технічної бази чималі кошти. Приміром, тільки протягом минулого року для розвитку гірськолижного спорту та й просто зимового відпочинку, за словами Сергія Слободанюка, побудовано шість нових туроб’єктів. Причому два з них - сучасні приватні мотелі на горі Драгобрат. Запущено в експлуатацію базу відпочинку “Затишок” у мальовничому селі Пилипець, що на Міжгірщині. Тут до послуг гірськолижників - сучасна канатно-буксирувальна дорога якірного типу довжиною 700 метрів. А якщо зважити на те, що в районі гори Красія неподалік села Уклин, уже діє один з гірськолижних витягів, то, каже Сергій Слободанюк, це свідчить про перспективність розбудови спортивно-оздоровчого комплексу в районі Боржавських полонин. До речі, в цій місцевості Кабінету міністрів України передбачив виділити на спорудження нових об’єктів спортивно-оздоровчого комплексу 83 млн. грн.



    Між тим лижних трас, які б відповідали європейським стандартам, в області не так і багато. А канатно-буксирувальна дорога крісельного типу поки що тільки на гірсько-лижній базі “Красія”, що в селі Вишка Великоберезнянського району. В більшості ж канатно-буксирувальні дороги - бугельного типу. Закупити ж за кордоном “крісельну” не кожній турагенції по кишені. А західний інвестор чомусь не поспішає. Та, каже Сергій Слободанюк, не потрібно впадати у відчай. На Ужгородському механічному заводі налагоджено виробництво гірськолижних витягів “Турбо-2000”, нічим не гірших від зарубіжних, проте - дешевших. На базі ще одного з підприємств налагоджують випуск іншого необхідного обладнання. Тільки минулого року в оновлення та модернізацію туристично-рекреаційного комплексу вкладено 6,5 млн. грн. Втім, чимало гірськолижних трас вже нині відповідають найсучаснішим вимогам. Приміром, на турбазі “Едельвейс” (Міжгірщина) та санаторію “Синяк”, крім звичних гірськолижних витягів, траси забезпечені сніговими “гарматами”, а на першій - на додаток іще й спеціальними галогеновими лампами. Хоч катайся усю ніч!



    Ціни турпослуг відносно невисокі. Для студентів, приміром, від 15 грн. на добу за проживання - і далі. Не влаштовує - доплачуєш і сервіс поліпшується. У середньому ціни коливаються від 10 до 100 у.о. Проте останніх закладів із широким спектром послуг для відпочиваючих, як повідомили нашого кореспондента в управлінні по туризму та курортах Закарпатської облдержадміністрації, що “дотягували” б до 100 у.о., в краї тільки три - “У Тараса”, “Професіонал”, “Дубовий гай”.



    Скажімо, новорічно-різдвяна вечеря, як сказав нам генеральний директор ЗАТ “Закарпаттурист” Василь Кричфаловшій, у закладах цієї фірми обійшлась від 150 до 60 грн. дорослому відпочиваючому, та від 75 до 30 грн. - дитині.



    Конкуренцію турфірмам складають активісти “зеленого” туризму. Наприклад, проживання в садибах неподалік гірськолижних трас на добу - від 20 до 30 та додатково від 15 до 35 грн. за триразове харчування. У Берегівської Спілки сприяння розвитку “зеленого” туризму ціни за одну добу проживання з триразовим харчуванням - 20 грн. Правда, там немає гірськолижних трас. Зате є музеї, басейни термальних вод, неповторне вино та притаманна угорцям гостинність. Не кажучи про відповідний сервіс - сауни, російські лазні тощо. Одне тільки погано: Новий рік видався безсніжним і слякотним. Але на Різдво він своє надолужив. Отже, лижникам є від чого порадіти. Тарас КАДАР