ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Щоб вижити, тячівці згодні на будь-яку, навіть низькооплачувану роботу

    26 апреля 2024 пятница
    Аватар пользователя Гость

    Приміром, вже на даний час прокладено 27 км газопровідних труб, але для завершення робіт і під’єднання до газової мережі гірських населених пунктів бракує 5 млн. грн. Якщо б місцевий бюджет отримав ці кошти, то близько 60 тис. мешканців, в тому числі і школи, і лікарні — отримали б голубе паливо та тепло. Представники мас-медіа відвідали смт. Дубове, де ознайомилися зі станом Закарпатського виробничого вертолітного об’єднання, яке колись славилось випуском вертольотів. Наразі воно знаходиться у занедбаному стані і чекає на свого інвестора. Та чи хтось спокуситься на ці руїни? Минулої зими дах величезного цеху, довжина якого 144 м, ширина — 36 м і висота 17 м, під тягарем снігу повністю завалився і зруйнував дорогі верстати вітчизняного виробництва.



    Відрадно, що місцеве керівництво Тячівщини протягом 10 років своїми силами все ж таки запустило нову котельню, яка відтепер зігріватиме місцеву школу та райнонну лікарню № 2, в якій, до речі, наразі на стаціонарному відділенні знаходиться 42 хворих.



    Побували журналісти і в Буштинській хлібопекарні, яка за добу випікає понад 2,5 тонни хліба і постачає хліб та хлібобулочні вироби майже у всі села Тячівського району. Як повідомив директор хлібопекарні Іван Шобей, швейцарська місія “Промінь на Сході” безкоштовно надала 2 машини для випічки хліба з умовою, що 10 відсотків від прибутку витрачатимуться на благодійні акції. Здивувало те, що підприємство працює досить прибутково, справно сплачує всі податки до бюджету, але заробітна плата у працівників залишається малою.



    Не менш здивувало й ТзОВ “Авантекс-Україна”, інвестором якого є угорський бізнесмен, яке працює за угодою давальницької сировини. Це товариство займається пошиттям спортивних костюмів, майок для відомої італійської фірми “Бенетон” та дитячих піжам. Наразі на підприємстві працює 170 працівників, за 8 місяців до бюджету було перераховано 120 тис.грн, на 11 млн. грн. вже випустили продукцію, а сума вкладених інвестицій (обладнання, придбання приміщення) склала 580 тис. грн. Виникає питання, якщо затрати підприємства повністю окупилися, то чому і надалі залишається мізерною заробітна плата у працівників? А ціни, за якими реалізують товар за кордоном, до прикладу, дитяча піжама коштує 14 євро, шокували журналістів.



    Безумовно, робочі місця для наших земляків — це добре. Але мова йде про те, і це неодноразово підкреслював губернатор, що інвестори мають забезпечувати не тільки роботою, а й високою зарплатою. Цього на Тячівщині поки що не має. Вікторія Сенгетовська