ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Інспектори з охорони праці не дрімають...

    26 апреля 2024 пятница
    Аватар пользователя Гость

    При переході багатьох підприємств від державної форми власності під контроль керівників, спостерігається безжалісна експлуатація працівників, яким вчасно не виплачують заробітну плату, а подеколи — взагалі не платять. Працівники цих підприємств не мають важелів впливу на умови своєї праці. Із перевірених підприємств майже в кожному виявлено по декілька фактів порушення трудового законодавства. Керівникам цих колективів вносяться приписи по усуненню виявлених порушень. Тільки в цьому році внесено 46 приписів по усуненню виявлених порушень. Притягнуто до адмінвідповідальності 36 керівників. На сімох з них подано матеріали на порушення кримінальних справ. Основним порушенням є тривала невиплата працівникам заробітної плати, хоча статтею 115 КзпПУ виплату заробітної плати передбачено проводити 2 рази на місяць. Підприємства також не розраховуються при звільненні працівників, незважаючи на те, що статтею 116 КзпПУ передбачено проводити повний розрахунок у день звільнення.



    Не дотримуються мінімального рівня заробітної плати, гарантованого державою (в даний час 165 грн. в місяць), особливо приватні підприємці та підприємства, які використовують найману працю. Вони нараховують і по 20-40 грн. в місяць, таким чином ухиляючись від повної сплати прибуткового податку з громадян. До прикладу, при заробітній платі 165 грн. прибутковий податок з громадян становить 22,2 грн., а при 20-40 грн. — 3,9 грн. І такі випадки не поодинокі, уже не кажучи про відрахування до Пенсійного фонду. Це і є резерв поповнення місцевого бюджету, з якого виплачуються усі соціальні виплати на освіту, охорону здоров’я тощо.



    Людина, яка створює матеріальні блага, отримавши “подачку” від роботодавця в конверті, ніякої соціальної захищеності не має, тому одним із шляхів виходу з цієї ситуації є створення працівниками ради трудового колективу і укладення колективного договору, де вказуються всі соціальні гарантії. Колективний договір носить юридичну силу і за невиконання його умов передбачена адміністративна відповідальність керівника за ст.41 п.2 Адмінкодексу України. Трудовий колектив має право проводити аналіз виконання колдоговору, заслуховувати керівника про причини невиконання тих чи інших умов.



    Тих керівників, які будуть вживати заходи по погашенню заборгованості по заробітній платі, як наголосив губернатор Іван Різак, влада буде підтримувати. 29 жовтня голова ОДА знову розглянув питання про погашення заборгованості на 13 підприємствах, керівники яких уже звітувалися. До речі, серед них і одне із СП міста Ужгорода, яке після зустрічі та принципової розмови із губернатором погасило понад 100 тис. заборгованості із заробітної плати.



    Далось взнаки і те, що в місті над Ужем більше року було безвладдя. Майже чотири роки міська влада практично не вживала належних заходів щодо погашення заборгованості по заробітній платі, не проводила відповідну роз’яснювальну роботу серед керівників та у засобах масової інформації.



    Я був приємно вражений, коли нова команда В.В.Погорєлова, яка працює трохи більше місяця, уже провела декілька зустрічей із керівниками підприємств усіх форм власності, і як одне із пріоритетних завдань визначила захист працівників, їхніх соціальних гарантій. Все повинно робитись на благо його жителів – наголошує мер. Людина повинна вчасно отримувати заробітну плату. Після робочих зустрічей з В.В.Погорєловим ряд керівників частково погасили заборгованість по заробітній платі, а окремі — повністю розрахувалися по її виплаті.



    Вітаю зі святом усіх працівників соціальної сфери! Василь Коваль, Державний інспектор праці Держнаглядпраці по м.Ужгород