ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Літо закінчилося та змагання продовжуються

    27 апреля 2024 суббота
    Аватар пользователя Гость

    Найбільш масштабною подією сезону став розиграш Північної естафетної ліги — неофіційного клубного чемпіонату світу. Ці змагання проводяться по черзі у більш “просунутих” в орієнтуванні скандинавських країнах — Данії, Норвегії, Швеції та Фінляндії. І знаєте, скільки учасників вони зібрали цього року? 750 жіночих команд плюс 1200 чоловічих — всього 12150 спортсменів! Тож коментарі щодо популярності орієнтування у Старому Світі, гадаю, зайві. Українські клуби ще жодного разу не приймали участі у подібних стартах — задоволення це не із дешевих, та все ж таки жовто-блакитний прапор майорів серед інших, адже у складі датської команди “Фарум-Тісвілде ОК” (Farum-Tisvsilde ОК) виступають троє наших краян — мукачівка, віце-чемпіонка світу 1999 року Ірина Купріянова, Олена Забродська з Харкова та херсонець Олександр Михайлов. “Хоч і довелося нам добряче помокнути у норвезьких болотах, настрій був чудовим — керівництво клубу і спонсори високо оцінили наше 9 місце, адже ми були однією із самих молодих команд, — розповіла Ірина, — разом зі мною виступали 19-річні датчанки Сінне Сюс та Іда Йоргенсен та англійка Івет Бекер. А трійку призерів склали норвезькі клуби Ваekkelagets i Fredikstad, та шведський Savedalens. Участь у таких змаганнях дороге задоволення. Але саме задоволення! Центр змагань було влаштовано на колишньому військовому аеродромі. Організація — просто вищий клас, все — для учасників та глядачів. Там було все: пошта, душ з сауною, церквичка в одному з наметів, великі намети-пральні, де можна було випрати речі на “модних” пральних машинах “модним” пральним порошком, біотуалети. До цього, звичайно, безліч усяких магазинів і кав’ярень. Для глядачів, як завжди, було змонтовано великий екран. І все це — заради одних змагань! Справжнє свято спорту!”



    У молоді був свій, не менш престижний, турнір — на іншій частині континенту, на березі Середземного моря в іспанському місті Аліканте за участю збірних команд з 37 країн відбувся чемпіонат світу серед юніорів. Єдиний в українській команді представник Закарпаття студент Ужгородського Національного університету Андрій Харченко показав кращий серед наших спортсменів результат на довгій дистанції (22 місце) та разом з харків’янином Павлом Ушкварком і Євгеном Кандибеєм з Сум посів 10 місце в естафеті. Слід відмітити, що за сумою двох останніх етапів в естафетї наші впевнено могли претендувати на “срібло”, та провал на першому етапі відкинув хлопців за межу призерів.



    Блискуче виступив на національному чемпіонаті Угорщини український легіонер клубу “Вошуташ” із Ніредьгази В’ячеслав Мухідінов. На п’ятикілометровій трасі, що проходила через 10 контрольних пунктів, мукачівець на 28 секунд випередив другого призера Йозефа Кіша та більш ніж на хвилину — Тібора Молнара, який фінішував третім. Одноклубниця В’ячеслава, випускниця ЗОШ № 1 Марія Семак в змаганнях юніорок показала одинадцятий час.



    Підтримав родинне реноме і молодший з братів Мухідінових Сергій. 20-річний майстер спорту України на змаганнях “Сіріус”, що пройшли в Дніпропетровську, отримав нагороду за друге місце на довгій дистанції.



    Ще двоє вихованців мукачівського тренера Олександра Цепурдея із клубу спортивного орієнтування “Товариш”, учні ЗОШ №1 Ольга Гуніна та Олександр Букланов, у складі юнацької збірної команди України прийняли участь у міжнародних змаганнях “Гран Прі Юнітекс”, що пройшли в російському Пскові, Ольга на цьому турнірі виборола дві срібні нагороди. Першу — у суперечці з 103 однолітками на класичній трасі, де вона поступилася лише Олені Кузнецовій з Москви, а другу — в естафеті разом з вінничанкою Оленою Стругальовою та Ольгою Слугою із Сум. Олександр з-поміж 200 суперників фінішував в особистій першості з десятим результатом. До речі, з поїздкою до Росії допоміг спонсор — відомий у минулому майстер спорту зі спортивного орієнтування, а нині успішний підприємець Євген Фулеров, який взяв на себе всі витрати по відрядженню команди. Та якби все завжди було так гладко! Ось, наприклад, стартовий внесок на чемпіонаті світу в Іспанії, про який йшла мова вище, Андрій Харченко сплачував із родинних коштів, недостатнє фінансування на протязі року перешкоджало і повноцінній підготовці до нього. Все та ж проблема не дозволяє на протязі вже багатьох років зробити ремонт у клубі, в аварійному приміщенні якого на тренування щодня збираються діти.



    Однак оптимізму орієнтувальники не втрачають — тим більше, що з Парижу, де проходив XXI Конгрес Міжнародної федерації спортивного орієнтування (ІОF), надійшло радісне повідомлення: наша країна вперше отримала право на проведення чемпіонату світу. Він відбудеться у Києві в 2007 році. Тож будемо готуватися? Тетяна Горожа, м.Мукачево