ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Про культуру споживання та захист прав споживачів

    05 мая 2024 воскресенье
    Аватар пользователя Гость

    Він, зокрема, повідомив, що цього року Кабінет Міністрів України затвердив концепцію розвитку продовольчих та речових ринків України, яка передбачає більш цивілізовані методи торгівлі. Так, планується поетапне переведення універмагів та кооперативів у господарства ринків, з обов’язковою наявністю холодильних вітрин для харчових продуктів. Бо нинішній стан ринків області не відповідає вимогам Держстандарту, підтвердженням чого є масові порушення правил зберігання продуктів, за що в поточному році вже притягнуто до адмінвідповідальності 605 осіб, стягнуто 84 тис.гривень штрафних санкцій.



    За перше півріччя на 15 промислових підприємствах краю (м’ясо- та хлібокомбінатах) припинено виробництво та реалізація товарів, які, як з’ясувалося в ході перевірок, були непридатними до вживання. Особливе занепокоєння викликає той факт, що люди купують дешевші продукти на ринках, не беручи до уваги умови, в яких зберігаються пропоновані товари. Мало хто знає діючу законодавчу норму, яка дозволяє покупцеві звернутися в управління захисту прав споживачів, якщо він виявив дефект у придбаному товарі.



    Тема, порушена на ранковій прес-конференції, знайшла свій розвиток на черговому засіданні Ужгородського прес-клубу ринкових реформ (голова — Віталій Жугай), у ході якого з журналістами спілкувалася завідувач відділення гігієни харчування обласної санепідемстанції Віра Чиж. Вона, зокрема, констатувала, що в нашого населення, на жаль, ще низький рівень культури споживання.



    З початку року в регіоні зафіксовано 5 випадків отруєння грибами. 3% продуктів на ринках – з простроченим терміном, а 86% не відповідають санітарно-гігієнічним нормам. За останні 6 місяців накладено 776 штрафів на підприємства, які випускають недоброякісну продукцію. Молокозавод в одному з сіл Міжгірського району після кількох перевірок продукції і неодноразових попереджень його керівників просто закрили. Останнім часом було складено 61 постанову про вилучення з реалізації більше 24 тонн харчової продукції різних видів. Найбільше серед останньої м’ясних, молочних та кондитерських виробів. Олеся Тимар.