ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Міф про українську мафію

    26 апреля 2024 пятница
    Аватар пользователя Гость

    Делегації провели переговори про посилення двостороннього співробітництва у боротьбі з організованою злочинністю, нелегальним обігом наркотиків, зброєю, міграцією, а також розглянули питання про співпрацю у прикордонних регіонах. У результаті сторонами підготовлено до підписання міністрами внутрішніх справ України та Словаччини Протоколу про співробітництво двох відомств на 2002-2003-ій роки.



    Уперше на рівні міністерств правоохоронці двох сусідніх країн зустрілись у 1993 році, коли між ними була підписана угода про співробітництво. Починаючи з 1997 року, подібні угоди підписуються через кожні 2 роки. У грудні 2000 року угода про співробітництво підписана й на рівні урядів. Причому співробітництво діє не тільки на найвищих, але й на обласному, районних рівнях Закарпатської області та Східно-Словацького краю.



    Але наші відносини не такі вже й безхмарні. Словацькі засоби масової інформації час від часу лякають своїх співвітчизників розмахом діяльності так званих української та російської мафій на території Словаччини. До них, мовляв, час-бо приймати екстраординарні заходи, оскільки дуже вже вони розперезались! Наскільки це відповідає дійсності, “Репортеру” відповів керівник делегації МВС Словаччини полковник д-р Павел ЗАЯЦ:



    — Всю інформацію про діяльність тієї чи іншої мафії, що з’являються у ЗМІ, ми ретельно перевіряємо й піддаємо сумніву. Проте, вважаю, неетично було б ділити мафію за національною ознакою. Бо, якщо вона існує, то все одно, якої вона національності, і з нею треба вести нещадну боротьбу.



    Та якихось конкретних гучних фактів щодо так званої української мафії на території Словаччини пан Заяц так і не назвав. Інша справа, сказав він, що злочини скоюють окремі українські громадяни. Так, 1998 року 116 наших співвітчизників скоїли 111, наступного 244 нашими співгромадянами було вчинено 226 злочинів, у 2000 році — 215 злочинів, що їх скоїли 212 українських громадян. А минулого року, коли словацька сторона запровадила щодо України візовий режим, і ця кількість злочинів різко скоротилася. Зрештою, на фоні внутрішньої злочинності цієї сусідньої країни, це — мізер. І мусування чуток про українську мафію є не що інше, як хворобливою фантазією словацьких журналістів. Але, з іншого боку, на території Словаччини скоюють злочини проти українців і словаки. А ще більше — український рекет. Словацькій поліції боротися проти цього явища надто важко, позаяк більшість потерпілих українських заробітчан не звертаються у правоохоронні органи з відповідними заявами. Певно, побоюючись помсти.



    Але, на думку керівника делегації МВС України генерал-полковника міліції Олександра Гапона, українці є найзаконнослухнянішими громадянами ледь не в усьому світі, особливо за кордоном. У цьому він переконався, спілкуючись з правоохоронцями ряду європейських країн та США. І все ж з вуст декотрих словацьких політиків вряди-годи зривається словосполучення “українська мафія”.



    ...Приємно, що президент Корпусу словацької поліції Павел Заяц та його підлеглі про наших співгромадян абсолютно протилежної думки. Іван ЖИРОШ, “Експрес”, спеціально для “Репортера”