ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

У новому році — без монополії у державній молодіжній політиці

    27 апреля 2024 суббота
    Аватар пользователя Гость

    Це і спричинило конституційне подання 50 народних депутатів, які звернулися до Конституційного Суду України з проханням зробити офіційні висновки щодо відповідності 4-го абзацу статті 2, другої частини статті 6, частини другої статті 10 Закону України «Про молодіжні та дитячі громадські організації» Конституції України.



    А в них, відповідно, декларується, що УНКМО — спілка, що об’єднує більшість легалізованих всеукраїнських і регіональних молодіжних і дитячих організацій, що «молодіжний рух в Україні координується УНКМО, який є незалежною неурядовою організацією і має статус всеукраїнської спілки молодіжних та дитячих громадських організацій», що фінансова підтримка діяльності молодіжних та дитячих громадських організацій здійснюється через відповідні органи виконавчої влади, що працюють з молоддю, органи місцевого самоврядування та Спілку всеукраїнських молодіжних громадських організацій».



    Дійсно, такий статус УНКМО суперечить демократичному духу і змісту Конституції, обмежує у правах молодіжні організації, що не входять до Комітету, і аж ніяк не допомагає державі реалізовувати молодіжну політику.



    Конституційний Суд України визнав зазначені положення Закону України «Про молодіжні та дитячі громадські організації», як такі, що не відповідають Конституції. Більше того, КСУ визнав неконституційною і ту частину статті 10 цього Закону: «Верховна Рада України при затвердженні держбюджету України передбачає в ньому окремим рядком видатки на підтримку спілки, членами якої є більшість зареєстрованих всеукраїнських молодіжних та дитячих громадських організацій а також обласних, АР Крим, Київської та Севастопольської міських спілок молодіжних та дитячих громадських організацій, діяльність якої спрямовується на забезпечення соціального становлення та розвитку молодих громадян».



    Дійсно, Верховна Рада України не може визначати координатора у громадському молодіжному русі, законодавчо закріплювати за ним пріоритет у розподілі бюджетних коштів. Не можна переоцінити своєчасність вказаних рішень КСУ, адже цим поставлено хрест на подальшому використанні вказаних коштів на політичні інтереси певних сил, що набуває актуальності напередодні виборів 2002 року.



    А що ж регіональний представник УНКМО на Закарпатті — КМОЗ ? Здається, та затяжна агонія, у якій перебуває КМОЗ, нарешті, скінчиться. І усі молодіжні організації Закарпаття (ті, які вміють і хочуть працювати), незалежно від політичного забарвлення чи стосунків із головою КМОЗу, матимуть можливість отримати фінансування своїх програм. Голова 300 Спілки молодих державних службовців України О.О.Доктор