ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Деякі уточнення про перевірки органів Держкомітету у справах захисту прав споживачів

    26 апреля 2024 пятница
    Аватар пользователя Гость

    В Указі Президента України “Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності” від 23.07.98 р. №817/98 нічого не сказано про право органів Державного комітету України у справах захисту прав споживачів щодо проведення планових перевірок, на відміну від органів державної податкової служби, митних органів та органів державного казначейства і державної контрольно-ревізійної служби. Однак, у правовому полі України чинним є Закон України “Про захист прав споживачів” від 12.05.91 р. №1023-ХІІ, згідно з яким органи Державного комітету України у справах захисту прав споживачів мають право здійснювати у господарюючих суб’єктів сфери торгівлі, громадського харчування і послуг перевірки щодо дотримання ними обов’язкових вимог до якості та безпеки товарів (робіт, послуг), дотримання правил торгівлі, а також проводити контрольні перевірки правильності розрахунків зі споживачами за надані послуги та реалізовані товари і відбирати зразки товарів, сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів для перевірки їх якості на місці або проведення незалежної експертизи у відповідних лабораторіях та інших установах з оплатою вартості зразків і проведених досліджень (експертиз) за рахунок господарюючих суб’єктів, що перевіряються.



    Що стосується позапланових перевірок, то органи Державного комітету України у справах захисту прав споживачів мають право проводити позапланові перевірки діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, але лише на підставі отриманих від споживачів скарг про порушення такими суб’єктами підприємницької діяльності вимог законодавства про захист прав споживачів. При цьому, згідно з ч.2 ст.10 Указу Президента України “Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності” від 23.07.98 р. №817/98, скарга споживача в обов’язковому порядку повинна подаватися в письмовому вигляді і містити відомості про його прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, серію і номер паспорта або іншого документа, що засвідчує особу, а також дані про товар, під час продажу якого були порушені права споживача.



    Якщо вас зацікавила дана інформація і ви бажаєте ознайомитися з останніми Наказами Держстандарту України стосовно упорядкування перевірок суб’єктів підприємницької діяльності, звертайтеся в обласну Громадську приймальню з питань розвитку малого та середнього підприємництва.



    Прийом підприємців та підприємницьких структур консультантами Громадської приймальні проводиться щоденно з 9 до 18 , а в суботу - з 10 до 13 години в офісі Громадської приймальні, за адресою: м. Ужгород, вул.Собранецька,152 (напроти аеропорту) та в офісі Ужгородської Спілки представників малого та середнього бізнесу за адресою: м. Ужгород, вул.Грибоєдова,3 (в районі магазину «Ера»). За довідками та роз’ясненнями можна звертатися за тел./факсами 4-20-54, 4-33-38, 4-38-32. Крім того, відкриті і працюють на волонтерських засадах філії Громадської приймальні, які працюють по вівторках, з 14 до 17 години в кабінеті № 105 на першому поверсі Ужгородського міськвиконкому (телефон № 1-55-84) та щоденно на території ринку «Вігас», по вул. Бєстужева,2, тел.5-45-05.



    Прийом проводять досвідчені спеціалісти, які мають власний досвід підприємницької діяльності.



    Звертаючись до Громадської приймальні зі своїми питаннями ви можете одночасно висловити свої питання та проблеми до Уповноваженого Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва по Закарпатській області

    [b]Гладовського Олександра Олександровича (телефони 4-20-54, 4-33-38).[/b]