ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют
Єдина Країна! Единая Страна! United Country
Синдикация материалов

нацменшини

Про пам’ятки культурної спадщини, вищі навчальні заклади та мовні питання- йшлося на профільній комісії облради.

114 просмотров. Обговорити (0)

Так-так, саме Україну частеньку звинувачують закарпатські угорці у своєму незнанні державної мови.

149 просмотров. Обговорити (0)
Загрузка...

За словами В’ячеслава Негоди, усі, хто спекулює на темі національностей, мов і традицій Закарпаття, - які, начебто, можуть постраждати в ході децентралізації, - просто не хочуть, не можуть або бояться змін.

195 просмотров. Обговорити (0)

З 21 травня Мукачево запрошує на фестиваль етнічних театрів національних меншин України «Етно-Діа-Сфера». Відкриття фестивалю пройде на площі перед драмтеатром о 18-й годині.

290 просмотров. Обговорити (0)

На розгляд депутатів облради вносить проект рішення «Про хід виконання Програми забезпечення розвитку освіти, культури, традицій національних меншин області на 2016 - 2020 роки».

336 просмотров. Обговорити (0)

22 березня МЗС України відреагувало на заяву Віце-прем’єр-міністра Угорщини Жолта Шем’єна про створення автономій угорської меншини в сусідніх країнах. Позицію МЗС прокоментував народний депутат Віктор Балога.

211 просмотров. Обговорити (0)

Підписні листи 17 березня угорці принесли до Закарпатської обласної адміністрації, де представники організацій зустрілися з головою ОДА Геннадієм Москалем.

261 просмотр. Обговорити (0)

Сьогодні вранці відбулася зустріч голови Закарпатської ОДА Генадія Москаля з представниками угорської громади Закарпаття щодо нових мовних законопроектів.

190 просмотров. Обговорити (0)

Звернення стосується мовних законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді України

191 просмотр. Обговорити (0)

Заява голови Закарпатської ОДА з приводу чергової «сенсації» про сепаратизм на Закарпатті:

1595 просмотров. Обговорити (0)

Нещодавно в ОДА за круглим столом керівники Закарпаття разом з представниками різних національно-культурних товариств краю обговорили мовні законопроекти, зареєстровані у Верховній Раді України. Відтак, у відкритій дискусії учасники висловили свою позицію до трьох законодавчих ініціатив.

220 просмотров. Обговорити (0)

В Україні активно розпочав використовуватися новий, до сих пір невідомий громаді, термін «петиція» (лат. Petitiо – колективне прохання, що письмово подається в органи державної влади або органів місцевого самоврядування).

324 просмотра. Обговорити (0)

16 листопада з 1995 року в усьому світі відзначають Міжнародний день толерантності. Його запровадили за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості.

310 просмотров. Обговорити (1)

Ознайомити з вправами на подолання наслідків нестандартних національно-етнічних конфліктних ситуацій, а також з нейтралізації емоційної напруги, допомогти усвідомити особливості реалізації етнічної політики в полікультурній державі покликаний дводенний семінар для державний службовців, який розпочався 7 квітня в Ужгороді.

363 просмотра. Обговорити (0)

Те, як забезпечуються права національних меншин на виборах, перебуває у зоні особливої уваги представників національних меншин Закарпатської області. Пояснення просте: тут кожен п’ятий належить до котроїсь із меншин — угорців, румун, русинів, росіян, ромів, словаків, німців тощо.

622 просмотра. Обговорити (0)

Голови обласної адміністрації Василь Губаль та обласної ради Володимир Чубірко сьогодні зустрілися з урядовим уповноваженим з питань етнонаціональної політики
Геннадієм Друзенком.

504 просмотра. Обговорити (0)

У середу, 6 листопада, заступник голови облдержадміністрації Михайло Попович провів нараду з питань соціально-економічного та національно-культурного розвитку районів. Участь у заході взяли заступники голів райдержадміністрацій.

472 просмотра. Обговорити (0)

Під час офіційних заходів в Берегові українці заручилися підтримкою Угорщини на саміті у Вільнюсі.

395 просмотров. Обговорити (0)

Угорці України - одна з небагатьох етнічних спільнот, які не звикли здаватися на волю обставин. Упродовж довготривалої історії завжди воліли залишатися угорцями, зберігаючи своє національне коріння.

1564 просмотра. Обговорити (0)

У четвер Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов зустрівся з Генеральним консулом Словаччини в Ужгороді Маріаном Сладечеком. Ішлося про потреби словацької меншини Ужгорода.

865 просмотров. Обговорити (0)

Представники національних меншин Закарпаття звернулись до Міністерства освіти з проханням продовжити переклад із української мови тестів зовнішнього оцінювання для випускників.

1469 просмотров. Обговорити (0)

9-10 червня 2009 р. в Ужгороді відбувся міжнародний науково-методичний семінар, присвячений поліпшенню вивчення української мови як державної в загальноосвітніх навчальних закладах Закарпатської області з навчанням мовами національних меншин.

2078 просмотров. Обговорити (2)

У процесі формування української політичної нації, зорієнтованої на демократичні цінності, принцип верховенства права, особливе місце має займати питання забезпечення мовних, культурних, освітніх прав національних меншин та етнічних спільнот.

1203 просмотра. Обговорити (0)

Щоправда, лише на один день. В обласній науковій бібліотеці пройшла акція, під час якої 10 представників різних національностей виступили у ролі десятьох «живих» книжок.

1041 просмотр. Обговорити (0)

7 грудня на базі Івано-Франківської обласної школи-інтернату для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відбулося обласне свято фольклору національних меншин «Всі ми діти твої, Україно»

1411 просмотров. Обговорити (0)

На початок 2008/2009 навчального року в Закарпатській області налічувалося 711 загальноосвітніх навчальних закладів, з них у міській місцевості - 153 та сільській місцевості - 558 закладів. В області діють 13 гімназій, 13 ліцеїв, 36 навчально-виховних комплексів (об'єднань) та 9 спеціальних шкіл.

1740 просмотров. Обговорити (0)

Цього року «Телекритика» мала нагоду вручити спеціальний приз за професійну відповідність найліпшій, на нашу думку, програмі на Міжнародному фестивалі телерадіопрограм для нацменшин «Мій рідний край» в Ужгороді – уперше за десятирічну історію фестивалю.

1269 просмотров. Обговорити (0)

Х Міжнародний фестиваль телевізійних радіопрограм для національних меншин «Мій рідний край» успішно завершився. З-понад 70 телевізійних та 40 радіопрограм, що розповідають про життя національних меншин у 15 країнах світу, журі обрало кращих.

1681 просмотр. Обговорити (0)