ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Масові навчання населення Ужгорода по наданню першої допомоги

  29 февраля 2024 четверг
  Аватар пользователя Гость
  Неопределенный

  Шановні колеги!
  Запрошуємо взяти участь і висвітлитит проведення цієї акції у ваших ЗМІ!

  11 вересня, напередодні Міжнародного дня першої допомоги, вУжгороді, на пл. Театральній о 12.00 відбудуться масові навчання населення по наданню першої допомоги. У програмі: показовий тренінг з надання першої медичної допомоги медичними сестрами милосердя та волонтерами-медиками студентами 4 курсуУжНУ, вимірювання артеріального тиску, проведення розіграшу лотереї «Щедрий квиток». Під час проведення акції демонструватиметься документальний фільм з нагоди 90-річчя Червоного Хреста, розповсюджуватимуться буклети та листівки.
  До

  відково.
  Червоний Хрест інформує.
  Міжнародна федерація запровадила День першої допомоги у 2000 році, і з того часу більш ніж 100 Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця по всьому світу організовують події та церемонії у другу суботу вересня для того, щоб підняти обізнаність людей у тому, як перша допомога може рятувати життя щодня та у кризових ситуаціях.
  Товариства Червоного Хреста та Червоного Півмісяця в усьому світі неухильно та істотно розвивають програми першої допомоги та підвищують доступ населення до її отримання та навчання. «Ми пройшли довгий шлях з часів битви біля Сольферіно 150 років тому, коли Анрі Дюнан мобілізував волонтерів для надання першої допомоги пораненим, незалежно від їх національності (1)», розповідає Грейс Ло, керівник підрозділу охорони здоров’я громадських об’єднань Міжнародної Федерації в Женеві. «Перша допомога визнана прерогативою медичного персоналу. Сьогодні ж усі експерти визнають, що громадяни і самі повинні навчатися надавати першу допомогу, адже це покращує шанси на виживання та мінімізує наслідки дорожніх аварій та серцевих нападів», пояснює Грейс Ло. «Ці навички також повинні регулярно удосконалюватись».
  Перша допомога це ключова діяльність фактично для всіх 186 членів Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (МФ ТЧХ/ЧП). Відповідно до першочергових звітів Національних Товариств, на даний час має місце постійне збільшення числа персоналу та волонтерів задіяних у наданні першої допомоги, забезпеченні її у кризових ситуаціях або для навчання населення.
  Разом із сотнями тисяч волонтерів та співробітників, задіяних у наданні першої допомоги, Товариства Червоного Хреста та Червоного Півмісяця є найважливішими постачальниками першої допомоги та її навчанню у глобальному масштабі. Лише у Європі Товариства Червоного Хреста та Червоного Півмісяця навчають як надавати першу допомогу близько 3,5 мільйони людей щороку, що становить 56% від загальної кількості людей, яких навчають техніці спасіння життя, на континенті (6,2 мільйони). У 2007 році Американський Червоний Хрест провів навчання з надання першої допомоги для близько 5,4 мільйона людей, що становить близько половини з 10,9 мільйонів тих, хто пройшов курси надання першої допомоги.
  «Збільшення кількості слухачів - це частина нашої глобальної політики щодо розширення програм першої допомоги. Ми прагнемо досягти того, щоб у якомога більшій кількості країн мінімум одна людина в сім’ї була навчена як наданню базової першої допомоги», каже Грейс Ло. «Кожна окрема людина у світі має можливість врятувати життя – це основний жест солідарності. Навчання першій допомозі повинно бути доступне для всіх без дискримінації.» Кількість людей, які навчалися наданню першої допомоги, збільшується у багатьох країнах. Хоча показники широко відрізняються один від одного. За даними Європейського координаційного центру з навчання наданню першої допомоги МФ ТЧХ/ЧП, що знаходиться у Парижі, деякі країни досягли видатних результатів. Так, наприклад у Норвегії 90 відсотків населення пройшли навчання по наданню першої допомоги, а в Австрії та Германії - по 80%. Для досягнення таких результатів можна включити навчання першій допомозі як обов’язкове для отримання прав водія або навчати першій допомозі дітей у школах, можна поставити проходження тренінгу як вимогу для вчителів при прийнятті на роботу.
  МФ ТЧХ/ЧП запровадила День першої допомоги у 2000 році, і з того часу більш ніж 100 Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця по всьому світу організовують події та церемонії у другу суботу вересня для того, щоб підняти обізнаність людей у тому, як перша допомога може рятувати життя щодня та у кризових ситуаціях.
  Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ) також щорічно відзначає Міжнародний день першої допомоги. Проводяться акції, тренінги. Інструкторами обласних організацій ТЧХУ постійно запроваджуються різноманітні форми та методи навчання населення наданню першої допомоги з використовуючи методичної та довідкової літератури, набутого досвіду. Щорічно десятки тисяч українців проходять тренінги по програмі навчання населення наданню першої медичної допомоги та основам догляду за хворими.
  Під час різноманітних заходів ТЧХУ розгортає намети Червоного Хреста, в яких можна отримати першу допомогу і не тільки: розповсюджуються інформаційні матеріали та просвітницькі видання з питань здорового способу життя, донорства крові, профілактики соціально-небезпечних хвороб тощо. Такі намети були розгорнуті, наприклад, під час Євробачення-2005 у місті Києві. Подібна акція планується під час Євро-2012, адже така доброчинна кампанія нагадує – в нашій країні, як і в усьому світі, є люди, які потребують нашого захисту, яким потрібна наша увага і підтримка.
  День першої допомоги присвячений простим людям та волонтерам, чия вчасна допомога щоразу доводить, що лише безпосередня участь кожного з нас може змінити життя оточуючих на краще.
  (1) Женевський бізнесмен Анрі Дюнан є засновником Міжнародного Руху Червоного Хреста. Після битви під Сольферіно у червні 1859, він був нажаханий, побачивши тисячі помираючих людей на полі битви. Він мобілізував волонтерів із ближнього селища Кастігліоне для надання першої допомоги усім пораненим, незалежно від їх форми.