ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Микола Вегеш: Ужгородському нацуніверситету необхідні 11 мільйонів гривень!

    04 мая 2024 суббота
    41 переглядів

    Цьогоріч в Ужгородському національному університеті найпопулярнішим було відділення туризму географічного факультету. На місце тут претендувало 14 абітурієнтів. Другим став факультет міжнародних відносин. - Зрештою, ми цього й очікували, - каже ректор УжНУ, доктор історичних наук професор Микола Вегеш. - Закарпаття розташоване на кордонах з Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Польщею і активно інтегрується в Європу. Потреба у фахівцях-міжнародниках з року в рік зростає. Торік, відкриваючи нові факультети - суспільних наук і географічний, передбачили на останньому й відділення туризму.



    - А чи готуєте фахівців лісової справи?



    - Питання це давно на часі. Хоч ліси на Закарпатті займають 52 відсотки території, жоден вуз краю лісівників не готує. Тому з наступного року плануємо відкрити відповідний факультет в УжНУ. Він стане вісімнадцятим.



    - Миколо Миколайовичу, ваш університет - найстаріший на Закарпатті й найзахідніший в країні. Очевидно, має свою специфіку.



    - Торік він відзначив 60-річчя заснування. Нині його колектив - це майже 14 тисяч викладачів та студентів. Університет має розгалужену систему

    науково-дослідних інститутів, унікальні ботанічний сад та зоологічний музей,

    високогірну біологічну базу в Міжгірському районі, власне видавництво, газету. А оскільки історично склалося так, що в поліетнічному Закарпатті живуть представники кількох десятків національних меншин, найчисельнішими з яких є угорська, румунська, російська та словацька, університет має відповідні кафедри. На них готуємо педагогів для шкіл з національною мовою

    навчання. Підкреслю: їхні випускники не мають проблем під час вступу, бо и можуть складати рідною мовою. Для цього в університеті є достатньо перекладачів. До слова, торік, завдяки спільній угоді з угорцями, відкрили кафедру історії Угорщини та євроінтеграції. Тісно співпрацюємо і з іншими вузами сусідів. Щороку приймаємо іноземних студентів та аспірантів, а наші проходять практику у вузах Угорщини, Словаччини, Румунії, Великої Британії, Бельгії, Франції.



    - Орієнтуючись на Болонський процес, ви, звісно, дбаєте про прозорість навчального процесу.



    - Аудиторії, де абітурієнти складають іспити, ми зробили доступними для представників мас-медіа. Система діє другий рік. Вона дає змогу найоб'єктивніше оцінити знання вступників і не "хімічити". Абітурієнти мають право на апеляцію. Жодного випадку зловживань на іспитах не зафіксовано.

    Першими з-поміж вузів України ми опублікували тести екзаменаційних завдань, тобто надали можливість вступникам ознайомитися з ними за три місяці до іспитів.



    - Нове приміщення університету, котре студенти жартома називають БАМом, почали зводити ще... Тим часом факультети і кафедри розкидані по всьому

    Ужгороду, а багатюща університетська бібліотека не має свого приміщення.




    - На жаль, це так. На завершення будівництва необхідно одинадцять мільйонів гривень. Із держбюджету ми не отримуємо жодної копійки. І все-таки перевели у частину новобудови факультет міжнародних відносин, котрий тулився у приміщенні іншого. Якщо повністю завершимо будівництво, розв'яжемо проблеми ще кількох факультетів, а частину першого поверху віддамо під бібліотеку.

    Колишнє її приміщення, що належало греко-католицькому собору, ми повернули законному власнику.



    Іван ГУДЗОВАТИЙ, Ужгород, "Голос України" (№408 2006.08.04).

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору