ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Начальник Державного управління екології та природних ресурсів в Закарпатській області Мирон Цюбик про забруднення Тиси

    04 мая 2024 суббота
    25 переглядів

    3 вересня о 18.49 у відділ аварійного оповіщення держуправління екоресурсів надійшло повідомлення від Водного Управління Сомеш-Тиса Національної Компанії "Води Румунії", що на шахті "Байя-Борша" сталася аварія. Вона призвела до забруднення р.Цісла продуктами гравітаційної переробки породи. За даними румунської сторони, об'єм викиду забруднених вод склав 80 куб.метрів. Внаслідок потрапляння суспензії природних мінеральних речовин у завислому вигляді в р. Цісла змінився колір води.

    Вже о 21.00 в районі сіл Ділове і Хмільне на місці злиття річок Вішеу і Тиса було організовано виїзд аварійної групи та лабораторії держуправління екоресурсів з метою постійного контролю за якістю поверхневих вод. Ще через 5 годин проводився регулярний відбір проб в шести створах річки Тиса. Проходили також постійні консультації із спеціалістами природоохоронних служб Угорщини та Румунії. Враховуючи те, що на річці Тиса розміщено ряд поверхневих і підруслових водозаборів гоподарсько-питного водокористування, на декілька годин було призупинено роботу водозаборів смт. Великий Бичків та м. Тячів до остаточного вияснення ситуації та масштабів забруднення.

    Результати аналізів показали, що перевищення гранично-допустимих концентрацій для водойм господарсько-питного водопостачання немає. Враховуючи природні умови Закарпатської області можна констатувати, що концентрації речовин, які визначалися, знаходяться в межах фонових показників, що постійно спостерігаються в даних створах. Загибелі риби за цей період не виявлено.

    Таким чином, враховуючи об'єм та місце викиду, 75-кілометрову протяжність річки Вішеу до Тиси та результати аналізів проб поверхневих вод Тиси, надзвичайну ситуацію можна класифікувати як аварію місцевого значення на території Румунії. До речі, аналогічні аналізи, виконані на угорській території, перевищень концентрацій забруднюючих речовин в річці Тиса також не зафіксували. Підсумовуючи, можу сказати, що забруднення української ділянки головної водної артерії Закарпаття, річки Тиса, не сталося. А тому, керуючись результатами посиленого моніторингу, держуправління екоресурсів з 6 вересня 2004 року знімає аварійну ситуацію і переходить до планового режиму роботи.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору