ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

"Не пущать!" на територію служителів ДПА наказали керівники закарпатського підприємства

    20 апреля 2024 суббота
    63 переглядів

    Всім відомо, що коли податкова інспекція приходить на перевірку, рідко коли керівники підприємства та приватні підприємці почувають себе затишно, хвилюючись за результати проведеної перевірки. Тому деякі суб»єкти господарювання вважають, що не допустивши податкових інспекторів до проведення перевірки, вони зможуть уникнути її проведення.

    Проте законодавець передбачив досить сувору відповідальність за недопущення податкових інспекторів до проведення перевірок. Це, зокрема, адміністративний арешт активів платників податків, який застосовується за рішенням керівника інспекції в порядку, передбаченому ст.9 Закону України „Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

    Адміністративний арешт активів (умовний або повний) застосовується, зокрема, у випадку, коли посадова особа підприємства відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення, від допуску посадових осіб податкового органу до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів або пов»язані для одержання інших об»єктів оподаткування.

    Чим загрожує адміністративний арешт? Тим, що суб»єкт господарювання зможе розпоряджатися власними активами тільки за згодою податкової. А при повному арешті активи такого платника можуть бути навіть вилучені працівниками податкової інспекції.

    Тому, якщо документи для проведення перевірки у працівників інспекції оформлені належним чином, зокрема: при плановій перевірці - завчасне повідомлення про проведення перевірки, направлення на перевірку та службові посвідчення інспекторів; при позаплановій перевірці – наказ на проведення перевірки, направлення на перевірку та службові посвідчення інспекторів, то краще спокійно допустити інспекторів до перевірки, надавши всі необхідні документи. В протилежному випадку можливий адміністративний арешт, а це - значні збитки для бізнесу.

    Так, нещодавно посадові особи підприємства „К” не допустили податкових інспекторів Державної податкової інспекції в м.Ужгороді до проведення позапланової перевірки своєї діяльності, вважаючи, що вони не мають підстав для проведення такої. Однак, податкові інспектори мали всі законні підстави для проведення позапланової перевірки, а документи були оформлені належним чином.

    Податковою інспекцією було винесено рішення про застосування адміністративного арешту підприємства „К”. Оскільки згідно Закону тривалість адміністративного арешту за рішенням керівника становить 96 годин, а продовження можливе тільки за рішенням суду, інспекція звернулася до господарського суду Закарпатської області з поданням про продовження терміну адміністративного решту активів підприємство „К”. Суд, вивчивши матеріали справи, визнав правомірність дій податкової інспекції і продовжив арешт. Так діяльність підприємства зупинилася більш як на місяць

    В подальшому підприємство „К” звернулося до суду з позовом про визнання нечинним рішення інспекції про адміністративний арешт активів, однак суд повторно підтримав позицію інспекції і зазначив, що законні підстави для проведення перевірки в інспекції були, а посадові особи в порушення Закону не допустили інспекторів до проведення перевірки.

    Слід зазначити, що інспекція все ж провела перевірку цього підприємства, встановила значні порушення в його діяльності та донарахувала чималі суми податків. Підприємство „К” знову звернулося до господарського суду Закарпатської області з позовом визнати рішення ДПІ у м.Ужгороді нечинними.

    Що вирішить Суд цього разу, покаже час....



    За матеріалами ДПІ у м.Ужгороді

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору