ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Про стан закарпатських річок

    24 мая 2024 пятница
    20 переглядів

    Протягом вчорашнього дня по області, переважно у її східній частині, продовжувалися опади 6-18 мм. На більшості притоків відмічається зниження рівнів води від позначок на 8 годину ранку 25 березня на 5-25 см.

    На Тисі ділянці Рахів-Хуст відбулось формування паводкової хвилі, загальним підвищенням рівня води на 1,0-1,3 м.

    Максимальний рівень Тиса-Тячів спостерігався в 16:00 – 333 см, на Тиса-Хуст вечірній рівень – 315 см, близький до максимального (запас 17 см).

    На постах Тиса-Тячів, Боржава-Шаланки вода вийшла на заплаву.

    Сьогодні прогнозується, що рівні на притоках і на верхній Тисі будуть повільно знижуватися. Паводкова хвиля буде просуватися по Тисі і на ділянці Хуст-Вилок очікуються підвищення рівня води на 40-60 см над вечірнім.

    За даними автоматизованих вимірювальних станцій (далі АІВС)-Тиса Закарпатського облводгоспу впродовж вчорашнього дня зафіксовано опади у вигляді дощу до 10 мм (Тиса-Тячів). Амплітуда підйому рівнів склала + 67 см (Тиса-Тячів), як результат досягнуто першого рівня протипаводкового захисту. У верхів’ях відмічаються спади рівнів води – 9 см (Боржава-Довге), і на 5 см (Ріка-Міжгір’я).

    Паводкова ситуація – контрольована, цілодобово працює диспетчерський пункт Закарпатського облводгоспу, підрозділи УМНС України в Закарпатській області приведено у стан підвищеної бойової готовності. Приведено у підвищену готовність відомчі, селищні та сільські аварійні бригади, техніка та аварійний запас матеріалів та інвентарю.

    На запит органів місцевого самоврядування на різноманітних сіл Ганичі, Добрянське Тячівського району, міста Іршава, сіл Сільце, Кам’янське, Заріччя Іршавського району проведене спільне з районними комісіями техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обстеження потенційно небезпечних об’єктів підтоплення та берегової ерозії. У вказаних населених пунктах існує потенційна небезпека паводку, але підтоплень населених пунктів не відбувається. Спостерігається вихід води на заплаву з локальним підтопленням сільгоспугідь на незахищених ділянках річок.

    Проводиться постійний контроль за потенційно небезпечними об’єктами та місцями інтенсивної берегової ерозії. Аварійні бригади водогосподарських організацій області проводять аварійні роботи по закріпленню підмитих ділянок берегів та дамб річки Ріка.

    Для закріплення ділянки лівобережної дамби річки Ріка поблизу села Іза Хустського району завезено 800 метрів кубічних негабаритного каменю, відновлено 60 м дамби та призми упору, відсипано напівзагату довжиною 15 м. Роботи у даному напрямку тривають. На ділянці лівобережної дамби річки Ріка поблизу ЕКОЗу в місті Хуст йде укріплення лівобережної дамби негабаритним каменем із розрахунку 6 кубічних метрів каменю на один погонний метр. Довжина берегу, що потребує укріплення складає 40 м.

    Підвідомчими управліннями осушних систем проводиться пропуск паводку на основних меліоративних системах – Латорицькій, Берегівській, Батарській та “Чорний Мочар”.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору