ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Рятувальники допомагали малозабезпеченим закарпатцям облаштовувати їхні обійстя

    26 апреля 2024 пятница
    57 переглядів

    Під час цієї акції кожному господарю вручалася пам’ятка домовласника та “припис” перевірки протипожежного стану помешкання, де вказувалися основні недоліки в монтажі та експлуатації електрообладнання та пічного опалення, через які може виникнути пожежа. Проблема попередження пожеж як у житловому секторі, так і на об’єктах існує вже не одне століття. Ще з давніх-давен люди вживали всіляких заходів, щоб убезпечити себе від руйнівних наслідків вогняної стихії. В містах та селах створювалися добровільні протипожежні товариства, першочерговим завданням яких було здійснення заходів по боротьбі з вогнем та його попередженню...

    Незважаючи на значний період в історії – ця справа є актуальною і в теперішній час. В умовах сьогодення майже нічого не змінилося, як і в той час у нашій державі створена та функціонує система забезпечення цивільного захисту населення, одними з основних функцій якої є збереження національного багатства від різного роду надзвичайних ситуацій, до яких відносяться і пожежі.

    Вдаючись до статистики, лише в Закарпатській області щорічно виникає близько тисячі пожеж, які завдають населенню збитків на суму щонайменше на два з половиною мільйонів гривень. Щорічно у вогні гине близько шістдесяти людей, ще майже п’ятдесят отримують різного ступеню важкості опікові травми чи отруєння чадним газом. І як правило, найчастіше від пожеж потерпає житловий сектор, на долю якого припадає близько 70-80 відсотків пожеж та 80-90 відсотків загиблих людей на них. В переважній більшості вогняне лихо “переслідує” незахищені верстви населення – літніх людей, немічних, хворих, одиноких громадян та тих, що входять до так званої групи ризику, котрі, за певних обставин, опинилися за межею бідності, й питання забезпечення пожежної безпеки власних помешкань, зокрема ремонти електрообладнання та пічного опалення у них стоять далеко не на першому місті.

    Убезпечити таку категорію громадян від вогняного лиха за допомогою традиційних методів пропаганди, розповів начальник управління МНС України в Закарпатській області Василь Скундзя, дуже складно, адже їх переважна більшість не читає газет, не слухає радіо й не дивиться телебачення. Щоб звернути їхню увагу на питання власної безпеки та безпеки своїх близьких людей пожежно-рятувальна служба спільно із зацікавленими організаціями проводить профілактичні заходи під умовною назвою “Запобігти, врятувати, допомогти”, основною метою яких є профілактика пожеж та випадків загибелі, в першу чергу серед соціально незахищених верств населення, доведення до них основних вимог пожежної безпеки у побуті та надання практичної допомоги у покращенні протипожежного стану їхніх помешкань.

    Зокрема, нещодавно управління МНС України в Закарпатській області разом із зацікавленими організаціями (органами місцевого самоврядування, житлово-комунальними організаціями, соціальними службами, Добровільним пожежним товариством, житлово-комунальним підприємством, енергонаглядом та Тячівським райвідділом міліції) такі заходи були проведені в селищі Дубове. Тячівського району.

    Даний населений пункт вибрали не випадково, адже він досить часто фігурує в оперативних зведеннях пожежно-рятувальної служби.

    Після проведення інструктажу учасники заходів розділилися на групи і взялися за роботу.

    Під час цієї акції кожному господарю вручалася пам’ятка домовласника та “припис” перевірки протипожежного стану помешкання, де вказувалися основні недоліки в монтажі та експлуатації електрообладнання та пічного опалення, через які може виникнути пожежа.

    Всього було обстежено 199 дворогосподарств села. Згодом, проаналізувавши виявлені порушення протипожежного стану, фахівці дійшли висновків, що найчастіше недоліки виявлялися в порушенні правил пожежної безпеки при експлуатації електромереж та порушення пічного опалення. Разом з представниками державного пожежного нагляду в помешканнях громадян, особливо малозабезпечених, побували й представники Добровільного пожежного товариства, які у разі виявлення таких порушень при можливості усували недоліки на місці, зокрема встановлювали металеві листи перед топливниками печей та здійснювали заміну несправних електрозапобіжників.

    Одинокі літні мешканці Дубового особливо були вдячні військовослужбовцям третього територіального рятувального загону МНС України за їхню практичну допомогу по впорядкуванню дворогосподарств: обрізання дерев, прочищення від снігу подвір’їв, і т. інше.

    Не оминули працівники пожежно-рятувальної служби й місцевого загальноосвітнього навчального закладу, де старшокласникам розповіли про небезпеку вогняного лиха та виклали основні вимоги правил безпечної життєдіяльності. Одночасно вчителям-викладачам курсу “Охорона життєдіяльності людини” було надано ряд корисних рекомендацій щодо покращення його викладання у частині “Пожежна безпека”. Гості також розповіли школярам про перспективи вступу юнаків та дівчат до вищих навчальних закладів системи цивільного захисту населення в Україні. До речі, по закінченню навчання в цих закладах випускнику гарантується працевлаштування в рідному Закарпатті.

    Для популяризації питань безпечної життєдіяльності, привернення уваги жителів села до забезпечення їх власної безпеки було використано можливості і релігійної громади. З огляду на величезний авторитет Церкви, загалом, та настоятеля місцевого православного храму, працівники пожежно-рятувальної служби звернулися до нього з проханням у своїх зверненнях до прихожан приділити певну увагу і питанням безпечної життєдіяльності.

    Організатори акції “Запобігти, врятувати, допомогти” сподіваються, що в подальшому назва цього населеного пункту, як і інших, де проводяться аналогічні заходи, не фігуруватимуть в щоденних зведеннях про пожежі. Це і буде головним підсумком даної профілактичної акції.



    Центр пропаганди управління МНС України в Закарпатській області

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору