ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Спеціальні економічні зони та території приорітетного розвитку можуть опинитися під загрозою закриття

    26 апреля 2024 пятница
    23 переглядів

    Пільговий режим оподаткування у спеціальних економічних зонах та на територіях пріоритетного розвитку можуть суттєво обмежити...
    Ця ідея пролунала з вуст Президента та знайшла підтримку в уряді. Мета пропозицій – поповнити бюджет та ліквідувати винятковість при сплаті податків. Супротивники обмеження вільних зон розцінюють такі дії як спосіб усунення конкурентів.Сьогодні в Україні діє 11 СЕЗ та більш ніж 60 ТеПееРів. Найбільше пручаються в Донбасі, де, за оцінкою минулого уряду, пільгові анклави стабільно демонстрували ефективність.



    Спеціальні економічні зони та території приорітетного розвитку можуть опинитися під загрозою закриття. На офіційному рівні виникла пропозиція скасувати пільговий режим оподаткування для підприємств, які працюють в СЕЗ та ТПР. Урядовці стверджують, що оберуть цей метод для боротьби з тими, хто краде гроші з України. Їхні опоненти розцінюють такі дії як спосіб усунення конкурентів. Нагадаємо, на сьогодні в Україні діє 11 СЕЗ та більше 60 ТПР. Які соціальні та економічні наслідки потягне за собою нова ідея вищого керівництва закрити пільгові анклави, наша знімальна група намагалася з’ясувати на території СЕЗ-Закарпаття.



    У Закарпатті тільки й розмов про прикриття СЕЗ. Три роки тому, коли проект стартував у відсталому регіоні, його вважали подарунком від влади. Казали, СЕЗ зробила Закарпаття привабливою нареченою, до якої потягнулися грошовиті женихи з Європи. Кран у зоні прикрутив ще старий уряд. Він двічі накладав мораторій на реєстрацію нових інвестиційних проектів. СЕЗ не давала спокою податківцям.



    Володимир Приходько, генеральний директор СЕЗ “Закарпаття”:

    "Фіскальні органи готували пропозиції по перегляду преференцій для інвесторів. Був подвійний стандарт. Зони перетворили на декларацію задоволення інтересів регіональних еліт. Але багатьом зонам так і не вдалося запрацювати. Вони були надуманими і не мали інвесторів"



    Поміж тим світові концерни, яких привабило зручне географічне розташування, податкові пільги та дешева робоча сила, не проти вкласти у Закарпаття понад 300 мільйонів доларів США. Зараз бізнесмени в очікуванні.



    Микола Грейнерт, начальник департаменту по роботі з персоналом ТОВ “Ядзакі-Україна” :

    "Мы планируем дальше открывать рабочие места — еще 4 тисячи человек до 2008 года. А закрытие свободной экономической зоны автоматически повлечет закрытие нашего предприятия, потому что мы тет, собственно говоря, потому, что тут свободная зона. Никаких схем у нас нет, ничего нелегального мы не делаем."



    Завод “Єврокар” — перше підприємство, що виникло на голому полі спеціальної економічної зони. У закарпатську землю уже вкладено мільйони гривень..



    Ігор Цісаренко, технічний директор заводу “Єврокар”:

    "Закрыть зоны — это в первую очередь будет означать, что на закарпатье освободится около 3 тысяч робочих мест И куда пойдут эти люди. Больше чем уверен, что они пойдут отстаивать свою правоту. Правоту своих семей, детей. "



    Якщо відмінять пільги, для багатьох бізнес стане невигідним. Інвестори згорнуть справи, а звільнені закарпатці, ймовірно, подадуться поповнювати армію заробітчан.



    Противники спеціальної економічної зони вказують на її економічну недоцільність. Прихильники вважають СЕЗ чи не єдиним шляхом подолання депревності Закарпатської області, яка страждає від безробіття та бідності.






    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору