ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

У Карпатах нікому буде рятувати людей?

  01 декабря 2020 вторник

  На Закарпатті почалося скорочення на одному з найбільш дієвих та підготовлених підрозділів рятувальників. Закарпатський спеціалізований аварійно-рятувальний загін, що був відомий не тільки в Україні, а й неодноразово брав участь у міжнародних показах, швидше за все, залишиться без частини своїх фахівців. Упродовж 2005 року тут тривалий час затримували виплату заробітної платні, а в серпні рятувальники почули ще гіршу звістку – третя частина з них буде змушена підшуковувати собі нове місце роботи.Як повідомили "UA-Reporter.com" в управлінні МНС України в Закарпатській області, буде скорочено 33 зі 106 професійних рятувальників. Ці люди виконували, зокрема, пошукові роботи у гірській місцевості, водолазні роботи, демеркуризацію та деякі інші завдання специфічного характеру.

  Тепер на все Закарпаття залишиться 3 водолази-професіонали, які мають досвід не тільки із занять дайвінгом, але й долають психологічний бар’єр під час піднімання з дна водойм потопельників. І якщо раніше керівництво УМНС України в Закарпатській області вирішувало питанням, як забезпечити 13 закарпатських районів бодай одним спеціалістом вказаного профілю (адже раніше працювало 8 професіоналів), то зараз їх буде аж 3.

  Скорочення також торкнеться пошуково-рятувального загону ЗСВАРЗу, а відтак, і туристично-рекреаційній галузі Закарпаття. Бо сьогодні туристів цікавлять не тільки номери люкс, але й – безпека і впевненість в тому, що якщо впродовж кількох годин він не повернетеся на турбазу, його таки хтось піде шукати, незважаючи на заметілі та хуртовини.

  «Найприкріше, що це скорочення 33 працівників ЗСВАРЗу сховалося за якимись незрозумілими причинами – чи то оптимізації чисельності особового складу, чи то створення більш мобільних загонів. Але як позначиться на дієвості підрозділу, швидкості надання допомоги людям ця «оптимізація» звісно ніхто не подумав. Бо одна справа, коли допомогу надають троє людей і зовсім інша, як двоє», – повідомляють еменесники.

  Передбачене скорочення залишить у Закарпатському спеціалізованому аварійно-рятувальному загоні аж одного водія на 17 одиниць техніки!

  Після отримання наказу про скорочення в УМНС України в Закарпатській області намагаються знайти якийсь вихід, аби зберегти людей. Частині з них намагаються запропонувати посади в 3-му територіальному аварійно-рятувальному загоні МНС України, який дислокується в місті Ужгород.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору