ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Віталій Роман: "Хто посягає на землі залізниці?"

  28 ноября 2020 суббота

  Під час перевірок додержання вимог земельного законодавства щодо використання, повноти нарахування і сплати податків, а також надання в оренду земель, які знаходяться в користуванні підприємств залізничного транспорту в Тячівському, Іршавському, Хустському та Виноградівському районах Закарпатської області, які проводять працівники Чопської транспортної прокуратури, виявлено численні факти самовільного зайняття земельних ділянок, що знаходяться у користуванні Львівської залізниці суб’єктами підприємницької діяльності. Вони не дотримуються законодавчих вимог щодо порядку набуття права на користування землею, розташування споруд і будівель на них, забезпечення захисту земель від забруднення. Такі порушення загрожують безпеці руху та експлуатації залізничного транспорту, створюють небезпеку для життя і здоров"я громадян та призводять до погіршення стану земель.

  Наприклад, з дозволу Тересвянської сільської ради Тячівського району розташований ринок, частина якого безпосередньо примикає до залізничної колії, що в свою чергу загрожує безпеці руху поїздів та нормальному фунціонуванню залізничного транспорту.

  При цьому в порушення вимог Земельного Кодексу України, законів "Про охорону земель", "Про землеустрій", "Про планування і забудову територій", Правил розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності", окремі мешканці Тячівського району самовільно захопили частину земельної ділянки, на якій розташували контейнери та споруди для здійснення торгівельної діяльності. В той же час вказана земельна плоша згідно з державним актом на право постійного користування землею з 1996 року знаходиться в постійному користуванні Хустської дистанції колії Львівської залізниці.

  Відносно цих приватних підприємців мною порушено адміністративні провадження за самовільне зайняття земельних ділянок, виконання будівельних робіт без дозволу. Винних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, до бюджету сплачено 1000 грн. штрафів.

  Аналогічні порушення виявлено в Іршавському районі на землях, право користування яких належить Хустській дистанції колії.

  Зокрема, рішенням виконавчого комітету Іршавської міської Іршавській райспоживспілці для розміщення ринку в 1999 році надано ділянку із земель, що належать на праві користування Львівській залізниці без її згоди. Прокуратурою внесено протест на вказане рішення, який розглянуто та задоволено.

  Крім того, перевіркою встановлено, що всупереч вимог земельного законодавства п’ятеро приватних підприємців самовільно захопили на території Іршавського району частину земельної ділянки, яка надана в користування Хустській дистанції колії. На цій ділянці було розташовано контейнери і споруди для здійснення торгівельної діяльності.

  На вимогу транспортного прокурора винні особи притягнуті до адміністративної відповідальності.

  За кожним виявленим порушенням діючого законодавства прокуратурою заявлено до Господарського суду позови про звільнення вказаними підприємцями самовільно захоплених земельних ділянок та усунення перешкод у користуванні ними. Позови судом роглянуті і задовольнені, рішення про звільнення земельних ділянок шляхом демонтажу торгівельних контейнерів і споруд знаходяться на виконанні.

  Виноградівською міською радою також періодично виносились незаконні рішення щодо ділянок із земель, що знаходяться в користуванні Хустської дистанції колії та подальшого їх виділення іншим землекористувачам. В результаті таких незаконних рішень на землях залізниці почав функціонувати торгівельний ринок, що в свою чергу загрожувало безпеці руху та експлуатації залізничного транспорту і могло спричинити небезпеку життю і здоров’ю громадян, погіршенню стану земель та суперечить їх цільовому використанню.

  Вказані рішення протестами прокурора скасовані, оскільки вилучення земельних ділянок на станції Виноградово проведено без згоди землекористувача – Львівської державної залізниці.

  У 1998 року виконавчим комітетом Виноградівської міської ради між нею та МПП "Гамма-ВІТ" було укладено договір оренди земельною площі розміром 0,66 га. Мною направлено до Господарського суду позов про визнання цього договору недійсним і усунення перешкод Львівській залізниці у користуваннї земельною ділянкою, а також про відшкодування 9 369 грн. залізниці орендної плати.

  Крім того, Чопською транспортною прокуратурою встановлено факт порушення Хустською міською радою вимог Закону «Про землеустрій", Земельного кодексу України та Закону "Про місцеве самоврядування в Україні".

  Зокрема, при виготовленні Державного Акту на постійне користування землею для новоствореного ВАТ "Закарпатавтотранс" після ліквідації в 1999 році Закарпатського обласного підприємства автобусних станцій.

  Мною опротестовано це рішення сесії Хустської міської ради. Протест депутатами розглянуто, рішення скасовано. Одночасно, прокуратурою заявлено позов до Господарського суду про визнання незаконним вищевказаного державного акту на право постійного користування землею та усунення перешкод Львівської залізниці у користуванні даною земельною ділянкою.

  Загалом Чопською транспортною прокуратурою за результатами перевірок додержання вимог земельного законодавства порушено 24 адміністративні провадження, до бюджету стягнуто понад 10 тисяч грн. штрафів, внесено 4 протести, заявлено до Господарського суду області 5 позовів, які судом розглянуті і задовольнені.  Віталій Роман, Чопський транспортний прокурор.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору