ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Янукович: «Амнистия капитала – хорошее лекарство от «тенизации»… но не панацея»

    27 апреля 2024 суббота
    55 переглядів

    Лидер Партии регионов Виктор Янукович прокомментировал заявление президента Украины Виктора Ющенко о том, что власть готова пойти на амнистию капитала для детенизации экономики. Об этом ForUm’у сообщила пресс-служба Януковича.Янукович, в частности, заявил: «Передусім хочу наголосити, що я завжди стояв і стоятиму на конструктивній позиції. Я буду підтримувати всі починання влади, що сприятимуть прискоренню економічного розвитку та реальному зростанню добробуту громадян України. Саме такою ініціативою я вважаю проведення амністії капіталу.



    Разом з тим, хотів би висловити деякі міркування з цього приводу, оскільки, під час роботи на посаді глави уряду мені довелося багато уваги приділити проблемам детінізації економіки. Як ви знаєте, моєму уряду довелося приймати економіку у доволі важкому стані. За висновками фахівців МВФ, економіка України оцінювалась як одна з найбільш «тінізованих» порівняно з іншими державами світу та країнами СНД.



    Саме тому від першого дня роботи мій уряд «засукавши рукава» взявся за те, щоб зробити нашу економіку більш прозорою.



    І можу сказати без перебільшення, що нам вдалося досягти значних успіхів у цій сфері. Достатньо згадати, що саме нам вдалося сформувати законодавчу базу, яка б відповідала вимогам ФАТФ, створити систему фінансового моніторингу, а в остаточному рахунку - домогтися виключення України з «чорного списку» згаданої міжнародної організації.



    При цьому, щоб домогтися успіху ми не вигадували якихось «ноу-хау». Рецепт простий - ми не вважали амністію універсальною панацеєю від «тінізації економіки» і лікували цю хворобу за всіма канонами економічної науки - комплексно. Зокрема, для цього ми знизили податок на прибуток і податок на додану вартість, домоглися істотного зменшення оподаткування доходів громадян.



    Індикатором ефективності такого підходу стало те, що питома вага збиткових підприємств у промисловості, чия збитковість у багатьох випадках була наслідком приховування доходів, знизилася з 60 до 40%.



    Саме ці та інші заходи мого Уряду й сформували умови для проведення нинішнім урядом амністії капіталу.



    Вона дійсно є доволі популярним заходом для «детінізації» економіки. Так, в 2002 році «тіньовий» капітал амністували Німеччина та Італія. Загалом за останні 15 років амністію здійснили США, Аргентина, Бельгія, Індія, Ірландія, Пакистан, Філіппіни, Франція і Південноафриканська республіка. Разом з тим, наслідки амністії у різних країнах не завжди оцінювалися однозначно позитивно.



    Як кажуть: кожна медаль має два боки. Так і у випадку з амністією. З одного боку, вона дійсно дає змогу вивести частину капіталу з тіні. Але з іншого - привчає людей думати, що несплата податків не завжди карається. Між тим саме невідворотність покарання є головним чинником податкової дисципліни.



    Тому, в цілому позитивно оцінюючи наміри щодо проведення амністії, хотів би зауважити, що вона обов’язково повинна мати одноразовий характер і відбуватися одночасно з удосконаленням податкової системи та посиленням відповідальності за подальше ухилення від сплати податків.



    У той же час амністія має супроводжуватися проведенням масованої роз’яснювальної роботи, а оптимальний рівень податку з прихованих доходів в рамках амністії повинен стимулювати їх декларування».



    ForUm


    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору