ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

З початку року Ужгородською митницею відкрито 374 справ про порушення митних правил на суму 41,2 млн. грн.

  04 декабря 2020 пятница

  В Ужгороді відбулася спільна прес-конференція керівників різних силових структур — СБУ, УБОЗ, митниць, податківців та прикордонників, на якій відбулася розмова щодо результатів виконання їх відомствами урядової програми «Контрабанді – стоп!». Заступник заступник начальника Ужгородської митниці, начальник Служби митної варти та боротьби з контрабандою Ігор Дашавець розповів журналістам, що завдяки налагодженій співпраці Ужгородської митниці із спецпідрозділом СБУ в Закарпатській області, отримано загально-аналітичний матеріал щодо виявлення низки іноземних фірм, які здійснюють поставки вантажів із-за кордону, мають різні назви, але зареєстровані за одною й тою ж адресою. Як правило, даними фірмами з України вивозиться сировина, зокрема, деревина, спирт, вугілля та інше, а завозиться в Україну автомобілі, побутова техніка, промтовари, меблі, товари широкого вжитку, обладнання та інше.

  “При спробі з’ясувати їх реальне існування за допомогою мережі Інтернет, за вказаними адресами розташовані зовсім інші фірми, або фірми, які за допомогою тої ж мережі Інтернет займаються тільки реєстрацією підприємств без їх фізичного існування за вказаними адресами”, – сказав Ярослав Дашавець.

  Як повідомила “UA-Reporter.com” головний інспектор по зв’язках із громадськістю та ЗМІ Ужгородської митниці Вікторія Сенгетовська, з початку року станом на 15 вересня ц.р. запроваджено 374 справ про порушення митних правил на суму 41,2 млн. грн. (торік – 434 справи на суму 13 млн. грн.). Дані цифри свідчать, що при певному зменшенні кількісних показників, виявлених правопорушень у 2005 році, відбулось суттєве збільшення вартості затриманих предметів. Середня сума, що припадає на одну справу про ПМП у поточному році дорівнює близько 110 тис.грн. У минулому році середня сума, що припадала на одну справу про ПМП дорівнювала близько 30 тис. грн. Зазначене пояснюється активізацією роботи в цьому напрямку, а також суттєвим зменшенням кількості дріб’язкових справ.

  Протягом року зросли випадки затримання митниками різного роду речовин та медичних препаратів: маріхуана, діазепам, феназепам, кодеїн, бромазепам, що свідчить про зростання популярності використання наркозалежними людьми лікарських засобів, які містять психотропні та наркотичні речовини.

  У сфері зовнішньоекономічної діяльності принципово нових способів вчинення порушень митних правил не виявлено. В основному, використовуються шахрайські схеми, спрямовані на заниження бази оподаткування, незаконне отримання пільг по обкладенню та незаконне відшкодування ПДВ.

  Насамкінець Ігор Ярославович навів кілька конкретних фактів порушень законодавства, які були виявлені спільно з іншими силовими структурами. Так, до прикладу, на підставі наданої інформації УПМ ДПА в Закарпатській області виявлено і припинено шляхом винесення конфіскаційного рішення судом незаконне перебування на території України 2-х пасажирських автобусів. А завдяки інформації УСБУ в Закарпатській області затримано пасажирський автобус і ведеться перевірка про законність перебування його на території України. В іншому випадку спецпідрозділом УМВС України "Кобра" затримано 2 легкові автомашини, за матеріалами переданими митниці запроваджено справи про ПМП. У результаті спільних заходів з працівниками ДПС України виявлено і затримано поза пунктом пропуску на державному кордоні України значну партію тютюнових виробів. Запроваджено 2 справи про ПМП.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору