ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Закарпатські Рекіти прославились на весь світ

    27 мая 2024 понедельник
    45 переглядів

    Маленьке верховинське село Рекіти, яке причаїлося поміж Карпатських гір, нині прославилось в усьому світі. Саме тут два роки тому Василь Федорович ТАРЧИНЕЦЬ на громадських засадах зорганізував Малу академію літератури і журналістики. Центральний офіс розташувався у високогірному підполонинському селі Рекіти, що в Межигірському районі Закарпатської області. Це – мала батьківщина Василя Федоровича – військового журналіста, полковника, учасника бойових дій.А вже минулого літа у велике християнське свято – святих апостолів Петра і Павла відбувся Перший Міжнародний фестиваль “Рекітське сузір’я” юних поетів і прозаїків. На гостину до юних літераторів прибув із далекого заокеанського міста Чикаго син двох батьківщин України і Америки Володимир-Вальтер КОВАЛИК. Зворушливо розповідав він про своє нелегке життя: роки каторги, заслання, арештів, спілкуючись з горянами на мості біля дерев’яної церкви спорудженої сто років тому. На творчому полі, в урочищі Тисовці, що неподалік Рекіт іменитого американського та українського поета Володимира Ковалика обрано Почесним професором МАЛіЖ, а також почесним жителем села Рекіт, а водночас Почесним Президентом щорічного фестивалю.

    Минулого року на фестиваль прибуло понад 4000 гостей з усіх куточків України, в тому числі з 12 країн далекого та ближнього зарубіжжя та біля 500 учасників – талановитих юних поетів та прозаїків, слухачів Малої академії літератури і журналістики. Щоправда, доволі скромні можливості у слухачів МАЛіЖ. За участю Міжгірської районної влади, у безстрокове користування передано колишнє приміщення Рекітської початкової школи. Будівля споруджена понад сто років тому й потребує капітального ремонту та реконструкції. Є проблеми й з оснащенням: диктофони, фотоапарати. Та все ж у фестивальному прес-центрі вирувало справжнє журналістське життя: проводилися прес-конференції, брифінги, готувались повідомлення, прес-релізи. Кожен день фестивалю мав свій девіз. Вели фестиваль заслужені артисти України Галина РЕКІТА та Іван ПОПОВИЧ. Розпочинався й завершувався фестиваль молитвою, Гімнами України та Малої академії.

    Філіали Малої академії літератури і журналістики вже працюють в Польщі, Чехії, США.

    А нещодавно у Львівській 69-й спеціалізованій школі з поглибленим вивченням французької мови відбувалася презентація та роковини з дня заснування відділення МАЛіЖ. Слухачами МАЛіЖ посвячували п’ятьох п’ятикласників. Ритуал урочистий і незабутній. На дитяче плече ректор Академії Василь ТАРЧИНЕЦЬ покладає золотисте перо великої школярської ручки і цієї ж миті проректор Олександра ПРИСТАВСЬКА вручає членський квиток юним літераторам. Є в них і свій герб, гімн та прапор. Перші літературні проби пера юні автори мають можливість надрукувати в дитячій газеті “Сузір’я” мовою оригіналу. До речі, газету Василь Федорович видає завдяки благодійним спонсорам, яким не байдужа творчість молодого покоління.

    Василь ТАРЧИНЕЦЬ переконаний, що від сходу й до заходу в Україні є обдарована й творча молодь. Він вірить й сподівається, що з усіх куточків прилетять листи з найкращими творами на адресу МАЛіЖ. І, можливо, багатьом поталанить побачити вірші, прозу у колективних та авторських збірочках, які щоразу виходять у світ у серії "Бібліотечка МАЛіЖ".



    Наталя ЖУРАВЛЬОВА, м.Київ

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору