ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Закарпатський Тячів: Як бути, коли перейдено межу законності, чесності й порядності, Або чим не догодила пану Філіпу його газета?

  24 ноября 2020 вторник

  Редакція "UA-Reporter.com" отримала по елекронній пошті заяву колективу міської газети “Тячів”, текст якої пропонуємо увазі наших читачів:"Ми, працівники міської газети “Тячів” – головний редактор Любов Немеш, журналісти – Людмила Кричфалушій, Іванна Фіцай, оператори комп’ютерного набору Юрій Шимон, Наталія Носа, бухгалтер – Ольга Бедевельська публічно заявляємо про тиск на свободу слова з боку Тячівського міського голови Степана Філіпа.

  Повідомляємо, що міська газета “Тячів” зареєстрована 26.07.2004 року, її засновником і видавцем стала Тячівська міська рада, в особі міського голови Степана Миколайовича Філіпа. Згідно з його розпорядженням на посаду головного редактора було призначено журналіста Любов Немеш, яка, до речі, виступила й ініціатором створення цього видання. Раніше працювала власкором обласних газет “Новини Закарпаття” та “Старий Замок”.

  З перших кроків виходу в інформаційний простір нова газета здобула увагу читачів цікавими й змістовними публікаціями. Спочатку все йшло добре. Ситуація погіршилася, коли міський голова С.М.Філіп почав приділяти своїй особі в газеті занадто багато уваги. Газета змушена була друкувати хвалебні оди про заслуги міського голови. Доходило до того, що рідко який номер обходився без однієї чи кількох фото пана Філіпа на фоні його досягнень. До справи долучився відомий у Тячеві журналіст Іван Костевич (не штатний працівник), матеріали якого за поданням пана Філіпа повинні були друкуватися в обов’язковому порядку. Надалі почався цикл брутальних публікацій Костевича, через що газету притягнуто до відповідальності за нанесення моральної шкоди.

  Передвиборчі перегони в Україні внесли нові корективи у взаємовідносинах між редакцією та міським головою С.М.Філіпом, який подав знову свою кандидатуру на посаду міського голови.

  Пан Філіп оголосив себе шеф-редактором і таємним цензором газети. Всі матеріали, які готувалися до друку, проходили через його благословення. Саме він, а не журналісти, вирішував оприлюднювати той чи інший матеріал. Більше того Степан Філіп викинув із зверстаного номера інтерв’ю кореспондентки Людмили Кричфалушій лише за те, що її героїня є дружиною кандидата на посаду міського голови. Газеті було заборонено друкувати будь-які офіційні матеріали державної податкової інспекції в Тячівському районі, оскільки працівник податкової є конкурентом Філіпа на виборах міського голови. Будь-який супротив головного редактора висловлений пану Філіпу щодо неправомірного втручання в редакційну політику та виробничий процес редакції закінчувався погрозою про звільнення з роботи і припинення фінансування газети.

  За весь період передвиборчої агітації редакція була позбавлена права самостійно заробляти гроші і укладати угоди про друк політичної реклами з партіями, блоками та кандидатами всіх рівнів. Тільки під пильним контролем

  Степана Миколайовича підписано угоду про друк політичної реклами лише з Тячівською міською територіальною комісією, з “Нашою Україною” та кандидатом на посаду міського голови С.М.Філіпом. Водночас було відмовлено Тячівському районному виборчому блоку “Блок Юлії Тимошенко” та багатьом кандидатам у міські депутати та на посаду міського голови. Натомість газета змушена друкувати чорний піар на опонентів Філіпа, зібраний вищезгаданим Костевичем.

  Коли головний редактор міської газети “Тячів” Любов Немеш заявила міському голові Степану Філіпу про можливість надати частину газетної площі для проведення передвиборчої агітації, на основі укладання угод, чотирьом кандидатам на посаду міського голови, то була поставлена перед фактом звільнення з роботи. В той же час міський голова дав вказівку підготувати розпорядження про звільнення Любові Немеш і написати пояснювальну записку про запізнення на роботу, а бухгалтеру готувати папери для перевірки.

  Колектив редакції міської газети просить об’єктивного вивчення ситуації, що склалася, правового захисту його діяльності, проведення незалежного розслідування та встановлення справедливості згідно з чинним законодавством. Сподіваємося на солідарність журналістів та оприлюднення ними цієї інформації у ЗМІ".  З повагою,

  колектив редакції міської газети “Тячів”.  НАША АДРЕСА: Закарпатська область, Тячівський район, м.Тячів, вул.Леніна 30, тел.: 3-25-22, факс: 3-30-47

  E-mai: miskrada@tyachiv.uz.ua

  Моб. тел.80974884808.  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору

  Комментарии

  Аватар пользователя Гость

  Коставичу,Коставичу - сидів би ти у Тернові,та вспоминав як ти "трудився"кореспондентом ментівської"На боевом посту"і помагав "папі" Міші писати вспоминки як на шахтах робилося.

  Аватар пользователя Гость

  филипок филипок сидив-бы мовча дома без парток.Аще таке буде.Умене много материалу на него.Вернись памьяткою в семеричне назад.И не дуже пихти а через раз ато подавишся

  Аватар пользователя Гость

  No, Tjacivskyj rajon - odyn iz najkorumpovanijshych rajoniv v oblasti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ce vze znajut usi davno!

  Аватар пользователя Гость

  Но йо,айбо жити якось мусай.У нас у Тячеві берут усі - міліція,налогова,дохторі,учителі,про ОВІР шкода говорити.То всі знають айбо ніко нич не учинить,вадь не хоче.

  Аватар пользователя Гость

  Любочко,дітинко,ти що,не знала,до кого йдеш на роботу?А тепер ревеш.Учися у "публіциста"Костевича-йому копійку заробити,а там-трава не рости.А якщо серйозно,діда пора вже гнати поганою мітлою.Ковач прийде, ще й за задницю візьме старого.Є за що.