ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Чому відмова МВФ – це можливість, а не втрата

  25 февраля 2018 воскресенье
  Аватар пользователя Виталий_Цимба

  Останнього тижня в ФБ активізувалися блогери, експерти, лідери думок та інші активісти текстового фронту. Привід неабиякий – МВФ перенесли розгляд нового траншу Україні на невизначений строк. Формальна заява структури: треба оцінити наслідки блокування окупованих територій, втрату підприємств і інші нюанси, що з цим усім пов’язані. Втім, складається враження, шо все трохи складніше: корумпованість нашої влади, провалені реформи і популістські рішення дістали вже не тільки нас, а й західних партнерів.

  У підсумку ми замість економічних рішень отримали політичні баталії, суть яких – вирішити свої проблеми, а не допомогти країні. Про це відверто говорять і експерти:

  «За моїми даними, в Києві ще тиждень тому знали, що МВФ не буде розглядати "українське питання" 20 березня. І траншу поки не буде. Відповідно, можна дозволити собі популістські кроки, щоб позбавити козирів опонентів і наростити рейтинг. Тому і РНБО так несподівано для багатьох погодила і транспортну блокаду Донбасу, і санкції проти «дочок» російських держбанків. Тепер всі в один голос твердять, що МВФ змінив рішення саме через блокаду – але це не зовсім так. Блокада – наслідок і зручний привід. Реальні причини глибші і вони, само собою, не є публічними», – зазначає політолог Вадим Карасьов.

  Найбільше в цій ситуації бісить той факт, що влада замість того, щоб шукати альтернативні варіанти розвитку країни (постійно брати кредити не рахується), вирішує свої політичні проблеми, шукає винуватих і роздмухує істеричні настрої всередині країни. Ви ж прекрасно розумієте, що кожного разу, коли на арені з’являються агенти Кремля, розхитані "шатунами" човники і нестача собачих будок – хтось десь щось краде і краде масштабно. Так відбувається і зараз. В тому числі і з метою відвести нашу увагу від очевидної думки: співробітництво МВФ себе вичерпало і саме час шукати альтернативу, а не плакати через те, що ми не отримали кредит, щоб погасити попередній кредит (а паралельно ще залишитись без землі внаслідок зняття мораторію на продаж). Ви помітили, що у всіх цих баталіях мова йде про те, через кого ми не отримали транш, а не про те, чи потрібен нам цей транш взагалі.

  Хоча деякі експерти про це все-таки говорять. Більше того, пропонують доволі радикальні дії, які цілком логічні при цьому:

  «Ніколи в жодній країні світу ви не знайдете жодного прикладу позитивного впливу співпраці з МВФ на економіку, принаймні, починаючи з 1973 року. Немає таких прикладів, оскільки МВФ це структура, яка займається аж ніяк не допомогою економікам, що розвиваються. Строго навпаки - всі поради МВФ призводять завжди до протилежних результатів. Це абсолютно нормально насправді, потрібно просто розуміти, у кого ви берете гроші і на що. Більш того, я є прихильником того, щоб ні в якому разі і ніколи не повертати кредити, які були взяті у МВФ. Взагалі ніколи. Чиновники МВФ відмінно були інформовані про те, що вони давали в борг корумпованому уряду», - зауважує економіст Юрій Гаврилечко.

  А чому б і ні? Я особисто вважаю, що гроші, які були взяті у МВФ, не працювали ані на економіку країни, ані на потреби населення. Навіть навпаки. Завдяки співпраці ми отримали драконівські тарифи, курс 27,4 грн за бакс і купу нових міліонерів серед представників влади. Хай останні і повертають ці кредити, якщо хочуть, а не перекладають вкотре усю відповідальність на людей, бо такий сценарій дістав уже конкретно.

  Рейтинг: 
  Загрузка...