ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Фонд Ігоря Янковського і Держкіно України провели бізнес-ланч на 69-му Берлінському кінофестивалі

  04 марта 2024 понедельник
  Аватар пользователя SEVEN

  Фонд Ігоря Янковського і Державне агентство з питань кіно 11 лютого 2019 організували і успішно провели Другий бізнес-ланч для українських і зарубіжних продюсерів в рамках Co-Production Market найбільшого у світі 69-го Берлінського кінофестивалю.
  Цього дня в лаунж-холі Палати депутатів Берліна, яка розташована в історичній будівлі Прусського ландтагу (парламенту) неподалік відомої площі Потсдамер Плац зібралися понад 130 продюсерів із 50 країн світу, щоб познайомитися зі своїми українськими колегами. Co-Production Market — це індустріальна програма в рамках Берлінського кінофестивалю, для роботи в якій щорічно відбирають близько 600 кінопродюсерів, які мають досвід міжнародної співпраці у виробництві фільмів.
  Коментуючи цю подію, Ігор Янковський зазначив, що його Фонд от уже сьомий рік поспіль послідовно просуває українське кіно за кордоном.
  "Кілька років тому ми заклали добру традицію щорічно проводити прийоми "Meet Ukrainian Producers" на Каннському міжнародному кінофестивалі у Франції, які користуються великим успіхом. І ось тепер у Німеччині ми від імені України другий рік поспіль організовуємо зустріч професіоналів на найбільшому в світі Берлінському кінофестивалі. У минулому ми фінансово підтримували роботу Українського національного стенду на Європейському кіноринку, проводили Українські вечірки, привозили на Берлінале молодих кінематографістів. Організація бізнес-ланчів на Co-Production Market — це новий крок в напрямку розвитку вітчизняної кіноіндустрії, яка почала демонструвати серйозний підйом", — наголосив бізнесмен і меценат Ігор Миколайович Янковський.
  Фонд Янковського проводить бізнес-ланчі на Берлінале другий рік поспіль. Головна мета подібних подій — привернути додаткову увагу до України та розширити горизонти співпраці українських і зарубіжних продюсерів. Завдяки тому, що Україна вдруге поспіль виступила господарем бізнес-ланчу, глава Держкіно Пилип Іллєнко отримав можливість провести презентацію Української кіноіндустрії в рамках Country Session. Цей формат полягає в тому, що представники чотирьох відібраних країн презентують можливості своїх країн і дають відповіді на конкретні питання щодо спільного продюсування фільмів, пояснюють особливості надання державного фінансування. Цьогоріч в рамках кіноринку було заплановано дві такі зустрічі. Для виступу з доповідями були запрошені представники України, Канади, Норвегії та Німеччини.
  Минулоріч після першого українського бізнес-ланчу з ініціативи Фонду Янковського відбулася зустріч керівництва Co-Production Market з представниками української кіноіндустрії, на якій обговорювалося, як збільшити представництво наших співвітчизників на цьому майданчику.
  Тепер, завдяки наполегливості та послідовності Фонду Янковського та Держкіно, цьогоріч вже 9 відомих українських продюсерів були акредитовані для участі в усіх активностях Co-Production Market. Це відкрило їм доступ до всіх індустріальних подій кіноринку — навчальних семінарів, майстер-класів, круглих столів і багатосторонніх зустрічей, в рамках яких є можливості пошуку партнерів для спільного кіновиробництва.
  "Ми дуже раді співпрацювати з командами, які мають намір створювати кіно у міжнародній копродукції. Це високий рівень можливостей. І таку співпрацю кілька років поспіль ми вже маємо з українськими продюсерами, — зазначила керівник Co-Production Market Мартіна Блайс.
  Через безпрецедентну активність українських кінематографістів на 69-му Берлінале, столицю Німеччини відвідали віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко і міністр культури України Євген Нищук. Вони не тільки побували на прем'єрі українсько-польсько-британської стрічки "Містер Джонс" відомого режисера Агнешки Холланд, який був відібраний для участі в основному конкурсі кінофестивалю, а й ознайомилися з роботою українського стенду на Європейському кіноринку і відвідали український бізнес-ланч на Co- Production Market.
  На 69-му Берлінському кінофестивалі крім копродукційного фільму про Голодомор в основному конкурсі, Україна була представлена на Європейському кіноринку збільшеним національним стендом "#UkraineISYourDestination", який організували Держкіно та Асоціація кіноіндустрії України (АКУ) за підтримки вітчизняних кінопродюсерів. Також відбулася традиційна Українська вечірка на Берлінале, яка викликала величезний інтерес гостей кінофестивалю.
  "Берлінале" — міжнародний кінофестиваль класу "А", який вважається одним з найпрестижніших і найвідвідуваніших кінофестивалів світу. Щорічно проводиться з 1951 року в столиці Німеччини. В рамках "Берлінале" працює Європейський кіноринок (EFM), який є одним із найважливіших місць зустрічі професіоналів кіноіндустрії: виробників, дистриб'юторів, сейлз-агентів, організаторів фестивалів та кіноринку.
  Фонд Ігоря Янковського — український благодійний фонд, заснований Ігорем Янковським. Благодійна організація, що об'єднала однодумців спільною метою — розробкою і впровадженням освітніх і культурних програм в Україні.