ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Триста кг продукції з сироварні на Закарпатті пропонувалося на благодійній виставці-ярмарку в Києві

    13 мая 2024 понедельник
    34 переглядів

    У суботу, 1 грудня, 300 кілограмів смачної і калорійної продукції Селиської сироварні, що на Хустщині, було викладено посольством Швейцарії в Україні на благодійній виставці-ярмарку в Торгово-промисловій палаті у Києві.

    Про це повідомив директор підприємства Петро Пригара. За його словами, новітнє обладнання завезене зі Швейцарії, дає змогу виготовляти й реалізовувати сири не тільки на Закарпатті, але і в інших регіонах України. «Живиться сироварня за рахунок молока з приватних господарств в основному місцевого населення, — каже мій співрозмовник. — З-під майстерних рук сироварів на прилавки торгових закладів потрапляє 3 види сирів: «Селиський», «Хустський» і «Нарцис Карпат», Щомісячно їх тут виготовляють 1,5-2 тонни».

    Пан Петро зізнався, що рецепт його продукції хоч і є оригінальним, але дуже нагадує один із сирів, який він бачив і куштував у Швейцарії – «Голова монаха». Невеличким «шайбам» селиського сиру насправді далеко до людської голови, як і до масштабів класичного швейцарського сиру, який виготовляється «головами» вагою понад сто кілограмів, але річ, як відомо, не в розмірах.

    – Не хочу нікого ображати, – каже Петро Пригара, – але в Україні немає ні культури споживання, ні культури виробництва сиру. До мене якось приїжджала одна дуже шанована жінка-технолог, вивчала виробництво і не могла уявити, як це я нічим не покриваю сир. А це ж елементарно: справжній елітний сир мусить мати власну скоринку. Втім, я не стверджую, що кожен сир, який вкритий воском, – поганий. Зрештою, це питання смаку.

    ДЕЩО ПРО ПРАВИЛЬНЕ "СИРОЇДІННЯ"

    - Зберігають сир загорнутим у харчову плівку або пергамент – на нижній поличці холодильника – там, де овочі.

    - Сир виймають з холодильника приблизно за годину до споживання. Нарізають не тонкими пластинками, а кубиками або скибочками.

    - Сири зі скоринкою нарізають так, щоби скоринка була з трьох боків скибки.

    - Пармезан і подібні тверді сири не ріжуть, а колять спеціальною лопаткою.

    - Свіжі сири кладуть на хліб, якщо вони розсипчасті, або ріжуть кружальцями (моцарелла).

    - У Франції сир подають після десерту, і найкращим доповненням до нього вважаються фрукти (виноград, груша, яблуко, банан, слива, авокадо) та горіхи (лісові, мигдаль, грецькі). Саме цими продуктами доповнюють так звану сирну тарілку – фірмову страву елітних ресторанів. Це асорті з принаймні п’яти різних видів сиру, викладених за годинниковою стрілкою – від найлегшого до найгострішого та найтвердішого.

    - З напоїв сир найкраще доповнює вино – як біле, так і червоне. Лише плавлені сири рекомендується подавати з пивом.
    На Закарпатті фінішував етно-фестиваль "Селиська співанка"
    Закарпатські сир, вино і вода...
    Сироварня, яка не має аналогів в Україні

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Щойно побачив телепередачу про цей сирний заклад. Дуже склалося добре враження про господаря та приємно було подивитись саме як роблять справжній сир, а не тей рослинний жир який ми вживаємо з полиць яскравих супермаркетів((.
    Бажаю наснаги доброму господарю.))

    P/S прочитав вже майже усі статті на ресурсі, дуже цікаво

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Щойно побачив телепередачу про цей сирний заклад. Дуже склалося добре враження про господаря та приємно було подивитись саме як роблять справжній сир, а не тей рослинний жир який ми вживаємо з полиць яскравих супермаркетів((.
    Бажаю наснаги доброму господарю.))

    P/S прочитав вже майже усі статті на ресурсі, дуже цікаво