ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

НА ЗАКАРПАТТІ НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РІВНЯ

    05 мая 2024 воскресенье
    57 переглядів

    Як уже повідомляв "UA-Reporter.com", у ніч з 18 на 19 травня 2005 року по Закарпатській області спостерігалась хмарна погода, тривалі сильні та дуже сильні дощі з кількістю опадів 13-17, місцями дуже сильні 32-51 мм за добу. Грози, шквалисте посилення вітру 16-18 м/с. Температура повітря вчора вдень була 18-25, вночі 9-15 тепла.За інформацією Закарпатського обласного центру з гідрометеорології починаючи з 17 год. 18 травня та вночі 19 травня по всій області, а найбільш інтенсивно по Ужгородському, Мукачівському, Хустському, Берегівському районах, спостерігались дуже сильні грози та дуже сильні зливові дощі, місцями град, шквалистий дуже сильний вітер північного та північно-західного, подекуди західного напрямку зі швидкістю 16-20 м/с, місцями локальні пориви 25-29 м/с, що за шкалою Бофорта класифікується, як буря. Подекуди, локально враховуючи наслідки руйнувань за шкалою Бофорта, шквалисті пориви вітру могли сягати до 30-35 м/с, що класифікується, як ураган.

    18 та вночі 19 травня за рахунок випадіння сильних та дуже сильних зливових дощів на річках Уж і Латориця сформувався високий паводок з загальними амплітудами підвищення рівнів води на 1,5-2,1 м над передпаводковими, в окремих місцях вода вийшла на заплаву. За період 18-19 травня 2005 року кількість опадів становила 30-49 мм, що складає майже 50% місячної норми опадів.

    Як повідомили “UA-Reporter.com” у Центрі громадських зв’язків управління МНС України в Закарпатській області, за рахунок формування місцевого стоку відбулися підтоплення сільгоспугідь та будівель в понижених місцях басейнів р.Уж, Латориця та Боржави. Станом на 12 годину 19 травня максимальні рівні пройшли на р.Уж в селище Великий Березний, село Зарічево і місто Ужгород. На річках сходу області відмічаються незначні коливання рівнів води. На наступну добу очікується зменшення інтенсивності опадів. На річках центральної і східної частини області, а також в нижніх течіях Боржави і Латориця будуть відбуватися підвищення рівнів води на 0,5-1,0 м над рівнем 19 травня на 8 год. В басейнах річок Уж і Латориця, починаючи з верхів’їв, будуть відбуватися зниження рівнів води.

    За інформацією Закарпатського облводгоспу найбільш сильні зливові дощі, грози, град інтенсивністю до 89 мм та найбільш сильні опади зафіксовані на водопостах в Латориця-Свалява – 89 мм, Латориця-Мукачево – 73 мм, Стара-Зарічево - 64 мм, Уж-Зарічево – 58 мм, Тиса-Чоп – 81 мм.

    На річках західної та центральної частини області (Уж, Латориця і Боржава) за рахунок злив амплітуда підвищення рівнів склала до + 220 см. Найбільші амплітуди зафіксовані на водопостах р. Уж-Зарічево + 220 см (ІІІ ступень), р. Боржава-Шаланки +163 см, р. Латориця-Мукачево + 108 см. Зафіксовано початковий вихід води на заплаву, підтоплення сільгоспугідь, окремі переливи автошляхів.

    Під час шквалів в Ужгородському, Берегівському та Мукачівському районах було знеструмлено електромережі, що призвело до призупинки на деякий час роботи 8-ми насосних станцій. На дані об’єкти направлені пересувні насосні станції для продовження роботи в аварійному режимі на час відновлення електропостачання. Аварійні бригади та техніка (2 автокрани) Берегівського УОС приймають участь у відновленні електропостачання району.

    Паводкова ситуація контрольована – цілодобово працює диспетчерський пункт Закарпатського облводгоспу. Всі служби облводгоспу та підвідомчих управлінь експлуатації працюють відповідно до наказу та положення про роботу в період пропуску паводків. Інформування сусідніх держав про розвиток паводкової ситуації проводиться відповідно до Регламентів співробітництва диспетчерською службою облводгоспу.

    За інформацією ВАТ ЕК „Закарпаттяобленерго” станом на 12.00 год. по Закарпатській області знеструмлено Берегівській район (17 фідерів, 148 ТП, 21 населений пункт повністю, 4 частково), Виноградівський район (10 фідерів, 145 ТП, 6 населених пунктів повністю, 8 частково), Воловецький район (2 фідера, 10 ТП, 2 населених пункти), Іршавський район (4 фідера, 37 ТП, 6 населених пунктів повністю, 4 частково), Міжгірський район (2 фідера, 9 ТП, 3 населених пункти повністю), Свалявський район (1 фідер, 1 ТП), Тячівський район (1 фідер, 3 ТП), Ужгородський район (8 фідерів, 46 ТП, 3 населених пункту повністю, 6 частково), Хустський район (1 фідер, 9 ТП, 1 населений пункт повністю), Мукачівський район (3 фідера, 11 ТП, 1 населений пункт частково), всього по області (75 фідерів, 712 ТП, 102 населених пунктів повністю, 47 частково).

    Телефонний зв′язок припинений з 149 населеними пунктами.

    За інформацією головного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації поверхневими водами підтоплено 23 тис. 800 га, в тому числі зернових – 8 тис. 212 га, картоплі - 118 га, овочів – 80 га, ярі зернові – 932 га, інші культури – 12 тис. 260 га, побито градом 538 га посівних. Повна інформація уточнюється.

    За інформацією районних та міських відділів управління МНС на території області підтоплено 550 дворогосподарств, 2 школи (Берегівський та Ужгородський райони), пошкоджено покрівлі на 3-х школах (Виноградівський, Берегівський та Ужгородський райони), 2-х дитячих дошкільних закладах (Мукачівський район), 6-ти церквах (Мукачівський – 4, Виноградівський - 1 та Берегівський - 1). Кількість пошкоджених житлових будинків уточнюється.

    Підрозділи управління МНС України в Закарпатській області переведені на посилений варіант служби.

    Для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації від підрозділів МНС України задіяно 122 чол. особового складу та 28 од. техніки, від Служби автомобільних доріг 15 чол. та 5 одиниць техніки, від ВАТ ЕК „Закарпаттяобленерго” 389 чол. та 80 од. техніки.

    В Ужгороді введено режим надзвичайної ситуації
    Наслідки бурі: На Закарпаття тривають відновлювальні роботи
    На Закарпатті знову прогнозують дуже сильні дощі
    На Ужгород очікує потоп?

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору