ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

На Закарпатті найбільше дослідників і техніків трудяться в Ужгороді

    27 апреля 2024 суббота
    55 переглядів

    Сьогодні науково-технічний потенціал Закарпатської області представлений 18 організаціями і установами, з яких кожна друга - науково-дослідна, по одній - самостійна конструкторська організація і вищий навчальний заклад, три державні сортостанції, Карпатський біосферний заповідник, Карпатська лісова науково-дослідна станція та ТОВ НДТІ "Електрон".

    Науку в регіоні очолюють 529 дослідників та 103 техніки, серед яких наукову ступінь доктора та кандидата наук мають відповідно 21 та 147 осіб, повідомили в Головному управлінні статистики в Закарпатській області. В основному дослідники та техніки зайняті у галузі сільськогосподарських наук та м.Ужгороді, доктори та кандидати наук - у галузі фізико-математичних наук. Середньомісячна заробітна плата виконавців досліджень і розробок у першому півріччі п.р. становила 386,3 грн при середніх 439,60 грн. по економіці області. Найбільшою вона була в установах академічного профілю (590,5 грн.) та галузях фізико-математичних наук (1056,2 грн.), а найменшою в організаціях галузевого профілю (296,1 грн) та у галузі біологічних наук (110,5 грн).

    З початку року закарпатськими науковцями виконано науково-технічних робіт на суму 4,3 млн.грн., з яких більше 60 % складають фундаментальні роботи та більше 50% - виконано власними силами організацій. Як і раніше, найбільший обсяг науково-дослідних робіт виконано підприємства-ми та організаціями м.Ужгорода (50 відсотків), третину - науковими установами академічного профілю та галузі біологічних наук.

    Найвагомішим джерелом фінансування витрат на науково-технічні роботи є кошти Державного бюджету, які складають 76,9 відсотка загальнообласного обсягу, 37,2% - в тому числі на виконання наукової частини програм з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки. Загальний обсяг фінансування наукових та науково-технічних робіт склав 4,6 млн.грн., з них 3,3 млн.грн - кошти Держбюджету. Зовсім не надходили кошти від замовників України та іноземних держав.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору