ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Минулоріч не працював кожен другий санаторно-оздоровчий заклад Закарпаття

    21 мая 2024 вторник
    27 переглядів

    М'який помірно-континентальний клімат, мальовнича природа з багатою і різноманітною рослинністю, наявність мінеральних вод, багатовікові традиції і самобутня культура населення Закарпатського краю складають унікальний рекреаційний і соціальний потенціал, на основі якого сформувалися бальнеологічні й кліматичні курорти з санаторно-оздоровчими закладами державного та місцевого значення: 20 санаторіїв, 8 санаторіїв-профілакторіїв та 39 баз відпочинку.

    Як не прикро, торік не здійснював діяльність майже кожен другий санаторно-оздоровчий заклад, серед них - 3 санаторії, 4 санаторії-профілак-торії та 20 баз відпочинку. Основні причини - перебування закладів на капітальному ремонті або відсутність коштів на їхню експлуатацію.

    Упродовж 2006 р. діючими закладами оздоровлено 73,5 тис. осіб, на 8,3% збільшилась чисельність відпочиваючих у санаторіях. Санаторії та санаторії-профілакторії залишаються улюбленим місцем відпочинку дорослих, а молодь та діти шкільного віку віддають перевагу турбазам, молодіжним таборам та центрам.

    Крім цього, станом на 1 січня 2007 р. до державного ліцензійного реєстру було занесено 53 суб'єкти, що мають право здійснювати туристичну діяльність. Минулого року офіційно скористалися туристичними послугами 69,9 тис. чоловік, з них 11,7 тис. - іноземні туристи. До нас приїжджали відпочивати та оздоровлюватися гості з Угорщини, Польщі, Німеччини, Словаччини, Австрії, Македонії, Словенії, Росії та інших країн СНД. 51,7% туристів приїжджали на дозвілля та відпочинок, 34,3% - перебували у службових та ділових поїздках, 13,9% -займалися спортивно-оздоровчим туризмом.

    У загальній кількості туристів 6,3 тис. становили діти віком до 14 років, 4,8 тис. - підлітки та 10,1 тис. - молоді особи від 18 до 28 років.

    Загалом обсяги наданих туристичних послуг у 2006 р. збільшились проти попереднього року на 6,2% (до 23,5 млн грн.), платежі до бюджету від надання туристичних послуг - на 14,9% (до 2,9 млн. грн.).

    Одним із найактуальніших напрямків розвитку туризму на Закарпатті є сільський туризм.

    Мальовничі місця регіону дозволяють вибрати відпочинок за вподобанням, поєднуючи його з оздоровленням цілющими джерельними водами та чистим гірським повітрям, повідомила Т.Кришинець з Головного управління статистики в Закарпатській області.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору