ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Жителі закарпатських Баранинців хочуть дострокових виборів сільської ради на чолі з "Карпатським словоблудом"

    04 мая 2024 суббота
    44 переглядів

    У Карпатському Інформаційному Агенстві (Ужгород) відбулась презентація результатів дослідження "Оцінка якості державних послуг виконавчих органів Баранинської сільської ради".

    Дослідження проводилося в рамках проекту „Бюро інформування громадян у сільській громаді”, який виконується Карпатським агентством прав людини „ВЕСТЕД” за фінансової підтримки Проекту "Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні "Гідна Україна", що виконується Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Корпорації Виклики Тисячоліття (МСС).

    В межах соціологічного дослідження було інтерв’юйовано 32 громадян, що проживають на території сіл Баранинці, Барвінок, Довге Поле та Підгорб Ужгородського району і умовно репрезентують доросле населення названих сіл за основними соціально-демографічними показниками. Інтерв’юери працювали в приміщенні Баранинської сільської ради. Вік опитаних – 18-60 років.

    ВИСНОВКИ

    1. Найвищий відсоток користування послугами виконкому є у сфері регулювання земельних відносин (18 %), оформлення і складання актів цивільного стану (16 %), соціального захисту (14 %), житлових відносин (19 %), оформлення нотаріальних дій (19 %).

    2. Найбільш проблемними послугами виконкому є послуги у сфері регулювання земельних відносин (32 %), оформлення і складання актів цивільного стану та житлових відносин (по 17 % кожна).

    3. Відслідковується активність громадян щодо прагнення покращити ситуацію з надання державних послуг населенню. Більшість респондентів звертаються до виконкому по допомогу (55 %) та із пропозиціями (45 %). Цілком респонденти не звертались із скаргами.

    4. Відсоток розгляду звернень практично тотожний кількості звернень громадян. Найвищий відсоток розгляду звернень про допомогу порівняно з розглядом пропозицій.

    5. Що стосується затраченого часу для вирішення проблеми, то прослідковується тенденція до зменшення рівня ефективності надання послуг. Тільки 47 % респондентів відповіли, що їх проблему вирішено одразу, 13 % - впродовж 1-2 днів. 34 % респондентів відповіли, що й досі проблема не вирішена. Високий відсоток не реагування на звернення громадян переважно спостерігається у сфері земельних відносин, де окрім виконавчих органів є необхідність залучати сільську раду. Проблемність ситуації має локальний характер і пояснюється недієздатністю сільської ради, що виникла через гострі політичні розбіжності між головою села та більшістю депутатів.

    6. Громадяни в цілому позитивно оцінюють відношення (ввічливість та бажання допомогти) працівників виконкому до їх звернень.

    7. Час очікування респондентів від моменту звернення до початку їх обслуговування свідчить про ефективність роботи виконкому. Так, 34 % респондентів вказали на негайне реагування і 44 % - впродовж 1-15 хв. Проте кожен п’ятий респондент мав очікувати від 15 хв. - понад 1 годину.

    8. Для вирішення своїх проблем впродовж останнього року, громадянам приходилось декілька разів звертатись до виконкому. 41 % респондентів вказували, що для вирішення проблеми їх знадобилось зробити 1 візит до виконкому, проти 59 % неодноразових звернень (9 % - 2 візити; 6 % - 3 візити; 13 % - 4 візити; 31 % - 5 і більше разів). Найбільш спричинені незручності для громадян вникали у сфері регулювання земельних відносин.

    9. Більшість респондентів (62 %) мали можливість відкрито ознайомитись із правилами роботи виконкому і відповідними нормативами. З тих осіб, які мали можливість ознайомитись з правилами 10 % вважають, що ці правила не дотримані.

    10. Питання щодо оскарження недобросовісних послуг (рис. 22) показало, що більшість (66 %) опитаних знає куди треба скаржитись, 34 % - не знають. Високий відсоток поінформованості населення можна пояснити наближеністю до обласного центру та попередньою діяльністю КАПЛ „Вестед” у цій громаді.

    11. Блок питань „Скільки офіційно коштувала потрібна Вам послуга?” залишена на 100 % без відповіді. У сільській громаді усі послуги фактично безкоштовні. На питання „Чи доводилось Вам доплачувати (грошима, товарами, послугами) працівникам виконкому, щоб вони зайнялись Вашою проблемою?” усі 100 % респондентів зазначили, що „ні”.

    12. За оцінкою респондентів, основними проблемами в наданні державних послуг населенню є неефективна організація роботи виконкому і сільської ради та низький рівень заробітної плати службовців.

    13. На думку респондентів, для покращення надання державних послуг населенню, необхідно вжити таких заходів: провести позачергові вибори до сільської ради (вирішити політичну кризу); підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери та службовцям виконкому.

    Основна рекомендація по вирішенню названого комплексу проблем: забезпечити більшу прозорість та відкритість у діяльності виконавчих органів Баранинської сільської ради, шляхом розширенню способів інформування громадян з питань діяльності виконкому та розблокувати роботу сільської ради, шляхом знаходження компромісу між політичними силами представленими у сільській раді або проведення позачергових виборів до сільської ради.

    Загальні висновки

    • до числа найбільш актуальних проблем відносяться переважно проблеми у сфері регулювання земельних відносин, оформлення і складання актів цивільного стану, соціального захисту, житлових відносин, оформлення нотаріальних дій, натомість проблеми у сфері фінансів, комунального господарства та будівництва, торгівлі та побутового обслуговування відносяться до числа менш важливих;

    • найбільш проблемними послугами є послуги у сфері регулювання земельних відносин, оформлення і складання актів цивільного стану та житлових відносин;

    • населення переважно позитивно оцінює роботу виконкому, однак вказує, що основними проблемами в наданні державних послуг населенню є неефективна організація роботи виконкому і сільської ради та низький рівень заробітної плати службовців;

    • на думку респондентів для покращення надання державних послуг населенню, необхідно вжити таких заходів: провести позачергові вибори до сільської ради (або розпочати нормальну роботу); підвищити заробітну плату працівникам бюджетної сфери та службовцям виконкому.

    Основна рекомендація по вирішенню названого комплексу проблем: забезпечити більшу прозорість та відкритість у діяльності виконавчих органів Баранинської сільської ради, шляхом розширенню способів інформування громадян з питань діяльності виконкому та розблокувати роботу сільської ради, шляхом знаходження компромісу між політичними силами представленими у сільській раді або проведення позачергових виборів до сільської ради.

    Також було презентовано інтерент стоірнку проекту: www.corruption.skarga.net
    Закарпаття: Ужгородський міськрайонний суд постановив, аби Павло Чучка повернув печатку голови Баранинської сільської ради
    Закарпатські Баранинці як дзеркало українського безладу
    Закарпаття: Хто блокує роботу Баранинської сільради?
    Закарпаття: Казначейство припинило фінансування Баранинської сільської ради, екс-голову якої — корчмаря Павла Чучку — місцеві депутати змушують покинути владне крісло

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    ратушняк проклят http://bogakara.narod.ru