ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Сигарета й чарочка – вбивча парочка

    03 мая 2024 пятница
    46 переглядів

    Яка ціна людського життя?.. Для одних це запитання може здатися банальним, для інших риторичним. Однак, аналізуючи оперативні дані пожежно-рятувальної служби Закарпаття, переконуєшся, що краяни досить недбало ставляться до найдорожчого. Попри увесь можливий комплекс профілактичних заходів, що проводяться управлінням МНС у Закарпатській області, протягом минулого року на території гірського краю зареєстровано 820 пожеж в яких загинуло 56 осіб, ще 51 чоловік (з них 9 дітей до 14 років) отримали тілесні ушкодження різного ступеню важкості. Серед причин, що призводять до пожеж, домінує необережне поводження з вогнем при палінні в нетверезому стані (18 випадків). Простіше кажучи: випив, закурив і... на той світ. Ще для 15 осіб вбивцею стала проста цигарка. Причому через вищеназвані чинники чотири пожежі минуло річ закінчилися груповою загибеллю людей.

    Багаторічний моніторинг підтверджує, що через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електронагрівальних люди переважно гинуть в осінньо-зимовий період. Таких пожеж з фатальними наслідками було 7. Події розгортаються дуже просто: комунальники не додали в будинок тепла – в квартирах автоматично вмикаються електрокаміни. Причому останні переважно кустарного виробництва, хоча й заводські нерідко стають причиною виникнення пожеж. Вмикаючи в розетку “суперобігрівачі” люди особливо не переймаються тим, чи витримає проводка такого навантаження. На жаль, статистика підтверджує, що такий обігрів для вас може стати останнім - бо пожежі від коротких замкнень електропроводки поки в добових зведеннях пожежної охорони фігурують найчастіше.

    До слова, за два останні місяці року через вогонь гине майже стільки ж закарпатців, як в цілому за попередні десять. Скажімо у листопаді жертвами вогняної стихії стало 7 чоловік, а в грудні – 8.

    Власним життям жителі області розплачуються і за порушення правил монтажу та експлуатації електропроводки, і за несправність пічного опалення, за порушення правил експлуатації газових приладів. Цікаво, що для усунення вищезазначених недоліків не потрібно значних капіталовкладень, а треба лише бажання та трошки часу. Приміром, щоб уникнути ймовірної пожежі через несправний димар, перед початком опалювального сезону слід протопити піч та ретельно його оглянути. Якщо в димарі є бодай невеличкі тріщинки, крізь них буде сочитися дим. Сліди від останнього добре помітні, якщо вибілити димар у білий колір. Усі тріщини необхідно ретельно „замазати”. За умови, коли у вас перекриття виконане з горючих матеріалів (переважно з деревини), то слід відділяти димоходи від них протипожежними розділками. Ото ж практично нічого складного, а саме через неправильне влаштування та несправність димаря минуло річ загинуло двоє осіб у Мукачівському та Виноградівському районах.

    Щодо районів Закарпаття, то впродовж 2004 року з різних причин найбільше гинули люди на Березнянщині (8 чоловік), Мукачівщині (7) та Берегівщині (5), а найменше на Міжгірщині (2) й Іршавщині (1). Із загальної кількості 56 чоловік загинуло 11 осіб у віці 30-40 років, а найбільше (27) – у віці від 40 до 50 років, тобто, люди працездатного віку, а кожна п’ята особа – жіночої статі.

    Новий 2005 рік тільки почався, але, на жаль, на сьогоднішній день вже сталося 27 пожеж в яких загинуло четверо краян. Двоє із них на Рахівщині. Чоловіки розплатилися власним життям за чарочку й цигарочку: 2 січня 43-річний мешканець Великого Бичкова пішов на той світ через паління в ліжку в нетверезому стані, а 6 числа ця ж причина відправила на той світ 60-річного жителя районного центру. Отож, як бачимо люди не роблять належних висновків.

    Управління МНС України в Закарпатській області звернулося до всіх закарпатців з проханням через власну безпечність й безглузді вчинки не наражати себе і своїх близьких на небезпеку у вигляді „червоного півня”, наслідки „гостювання” якого можуть бути не передбачуваними.

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору