Ужгородські "Карпати" вдома перемогли латвійський "Жальгіріс"

04 травня 2024 субота
    29 переглядів
    Ужгородські «Карпати» перемогли в першому матчі Кубку ЄГФ

Ужгородські «Карпати», на спортивному майданчику «Карпати-Арена» в Барвінку, здолали кращу команду Литви – каунаський «Жальгіріс» з рахунком 28:23. Гра вийшла досить напруженою та складною з невеличкою перевагою чемпіонок України.

Розпочався матч при заповнених трибунах «Арени» з активних атак господарів. Вже 40-ій секунді «Карпати» забили гол. Завдяки пресингу, вони заробили семиметровий, який традиційно реалізувала Юлія Тарасова. Не давши навіть підійти до своїх воріт литовкам, господарі встигли і другий та третій гол забити. Такий пресинг на початку гри ввів литовських гостей в шок, через що тренер «Жальгіріса» змушений був брати тайм-аут. Це подіяло на литовок і після поновлення гри зуміли відцвітати один гол.
    В подальші хвилини раритет сил не змінився – навіть в меншості «карпатівки» грали досить впевнено. Трикутник в центрі поля у складі Кот-Уманець -Цибуленко вдало комбінував та продавлював захист литовських гостей. І це незважаючи на дуже хорошу гру голкіпера «Жальгіріса» - якби не вона рахунок в першій половині гри був би розгромними.
    Проте литовки захищалися , а до кінця тайму і зовсім освоїлися на майданчику «Карпати-Арени» - вже за 10 хвилин до кінця скоротили відстань до 2 голів, а за хвилину і зовсім зрівняли рахунок - 9:9.
    Далі пішла, на жаль, гра під диктовку литовок – і лише за допомогою капітана Вікторії Цибуленко «Карпатам» вдавалося тримати мінімальну перевагу. Під кінець першої половини господарі нарешті знайшли свою гру і вийшли вперед на 3 мячі. Цю перевагу втримати господарям таки вдалося 14:11 на користь чемпіонів України.
    Другий тайм хоч і розпочався з гола «Карпат», проте лив токи встигли відповісти відразу двома 15:13. Наступні 10 хвилин гра була рівною – господарі не підпускали суперника ближче ніж на 2-3 голи. Ближче до 15-ої хвилини литовки начали насідати на ворота «Карпат», давши зрозуміти, що їх такий стан справ на майданчику не влаштовує. Проте саме така тактика дала можливість господарям проводити швидкі контратаки – таким чином за 12 хвилин до фінального свистка вирватися на 4 голи – 22:18.
    Проте таку важливу перевагу «Карпати» почали втрачати – не впевнена гра наших голкіперів, слабка гар у захисті призвели до того, що на 21-ій хвилині рахунок був вже 23:22. Через це Борис Петровський навіть взяв тайм-аут. Він подіяв – гол Кот та Уманець повернули комфортну перевагу 25:22. За 5 хвилин до кінця наші чемпіонки змогли забити ще два голи та один раз пропустити – 27:23. Кінцева пятихвилинка була вкрай напружена. Так. За цей час «Жальгіріс» не забив семиметровий та не скористалася ще з двох атак, а ось Вікторія ЦИбуленко свій шанс використала і за 1,5 хвилини до кінця забила гол – 28:23. В останню хвилину гандболістки ледь не билися. В останні 30 секунд литовки двічі порушували правила, проте «Карпати» більше не забили – остаточний рахунок 28:23.
    Отже, доля протистояння вирішиться в Каунасі. Гра відбудеться вже за тиждень.