ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Банда що балотується до Київради від Віталія Кличка

  19 февраля 2019 вторник
  Аватар пользователя uzhgorod

  Чутки про вплив спонсорів Кличка на формування списків були дещо перебільшені. Більше всього в прохідній частині блоку креатур Секретаріату Президента і самого боксера... На цих виборах, на відміну від 2006 року, Віталій Кличко виступає реальним лідером блоку свого імені. Оскільки він позбавився всіх своїх колишніх партнерів – «Пори» і ПРП – список організації кардинально видозмінився. Тепер саме Кличко, а не лідер київської організації ПРП Володимир Бондаренко, отримав право формувати списки. Правда, свою вагу йому довелося використовувати не тільки для того, щоб включити своїх особистих протеже, але і людей з президентської канцелярії і від «сім`ї» Президента, до якої Віталій вельми близький. Що стосується потенційної кількості депутатів від Блоку Кличка, то, враховуючи його популярність, вона коливається в межах від 20 до 30 чоловік.



  У першій десятці списку значаться два ставленики безпосередньо «сім`ї» Президента: №2 – екс-глава Мінпаливенерго Іван Плачков і №9 – співробітниця Служби Державного протоколу і церемоніалу Президента України Марія Іонова. Якщо сусід Ющенка по Безрадичах, екс-губернатор Одещини і колишній керівник «Київенерго» Плачков не потребує представлення, то поява Іонової вимагає пояснення. За деякими даними, Іонова під час виборів 2004 року трудилася в штабі Віктора Ющенка, де познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком – керівником київського філіалу найбільшої світової піар-компанії PBN Мироном Василіком. Ця транснаціональна компанія з американським корінням співпрацює з Ющенком з 2000 року.



  Від Секретаріату Президента в Київраду за списками Кличка делеговано ще дві людини – №28 Ярослав Биструшкін, син керівника Головної служби гуманітарної політики і з питань збереження національної культурної спадщини Олександра Биструшкіна (цей відомий актор в 1993–2006 роках очолював столичне управління культури), і №14 Валерій Карпунцов. Останній є членом команди заступника глави Секретаріату Романа Безсмертного – був його радником в уряді Тимошенко, потім очолював юридичний департамент у виконкомі НСНУ і з приходом туди команди Вячеслава Кириленка пішов у штаб НУ – НС. Останнім часом Карпунцов представляв як адвокат інтереси Кличка в судовій справі проти газети «Вечірній Київ».



  До особистих креатур Кличка в першій тридцятці відноситься, як мінімум, п`ять чоловік, а саме №4 Наталія Новак (досвідчений депутат Київради, останніми роками один з головних «консультантів» Віталія Володимировича з київської проблематики), №11 Роман Гижа (менеджер «Кличко Маркетинг Гмбх»), №15 Ганна Старостенко (президент Фонду братів Кличків) і №30 Катерина Кириченко, прес-секретар Кличка. Окремо слід згадати №16 Павла Демінського — бізнес-партнера лідера блоку. Павло Васильович очолює Чорноморську інвестиційну компанію і інвестиційну компанію з американським корінням BLASIG. Обидві структури займаються операціями з нерухомістю. Крім того, Демінський фігурує разом з американським партнером Кличка Робертом Кенігом як співзасновник декількох фірм (ТОВ «Кватро М», ТОВ «Терра Нова», ТОВ «МБ Україна»), відношення до яких деякі оглядачі приписують і Віталієві Володимировичеві. В усякому разі, його брат Володимир виступає співзасновником «Кватро М».



  Спонсори Блоку Кличка представлені в прохідній частині списку тільки самі собою. До групи «грошових мішків» слід віднести №5 – екс-«нашоукраїнця» Дмитра Андрієвського (партнер нардепа від НУ – НС Валерія Борисова по концерну «Київпідземдорстрой»; правда, ходять чутки, що вони розділили бізнес, в усякому разі Андрієвський в списку значиться головою ради директорів фірми будівельного профілю «Інтеко-холдинг»). До спонсорів відносяться також №7 – лідер партії «Європейська столиця» і голова спостережної ради фірми «ХХІ Століття» Лев Парцхаладзе і №10 — партнер Парцхаладзе Андрій Миргородський.



  Трохи нижче розташувалися ще два спонсори – бізнес-партнери №13 Валерій Іщенко і №17 Андрій Странніков. Ці двоє людей виступали співзасновниками декількох фірм в Дніпровському районі, але більш відомим є екс-депутат Київради Странніков. Андрій Миколайович є співзасновником будівельних фірм «Кроун» і «Українська будівельна компанія», а також ТОВ «Центр земельних відносин» (купівля і продаж земельних ділянок). Його партнером у цьому бізнесі є екс-депутат Київради і колишній помічник нардепа Вячеслава Кириленка Андрій Кобринський. Минулого року фірма «Кроун» потрапила в скандал зі спорудженням будинку на Березняках, проти якого виступили місцеві жителі. Протистояння вилилося в грандіозне биття протестуючих якимись молодчиками. На цьому випадку не піарився тільки ледачий. У тому числі і Блок Кличка, який не забув «повоювати» проти недобросовісних забудовників. Зараз Андрій Странніков працює заступником голови Дарницької РДА.



  Свої невеликі квоти одержали і два інших засновники Блоку Кличка — НРУ і партія «Українська соціал-демократія». «Рухівців» представляють дружина лідера міської організації НРУ нардепа Олександра Черноволенка Людмила Закревська (№6, депутат Київради від НУ, з чуток, має інтереси в бізнесі, пов`язаному із зовнішньою рекламою) і екс-помічник нардепа Бориса Тарасюка Іван Крулько (№21). «Українську соціал-демократію» представляє сам лідер цієї маловідомої партії, депутат Київради від БЮТ Олександр Клюс. До речі, з Клюсом можна пов`язувати і появу такого несподіваного персонажа, як екс-керівник кримської міліції Микола Паламарчук (№12). В АРК Паламарчук прославився розкішним кабінетом, ремонт якого обійшовся в 5 млн. грн. «спонсорської допомоги» і анекдотичним випадком під час «помаранчевої революції», коли він, будучи ярим прихильником Віктора Януковича, з`явився до парламенту автономії в помаранчевій сорочці. Але, усвідомивши свою «політичну» помилку, втік переодягатися. Перед призначенням до Криму Паламарчук якийсь час очолював Полтавське УМВС, а Клюс - вихідець з Полтави і свого часу був мером Гадяча.



  Як і обіцяв Віталій Кличко, в його списку присутні люди, близько знайомі з київською проблематикою. До них, перш за все, відноситься багаторічний керівник Печерського району екс-«литвинівець» Анатолій Коваленко (№3). Судячи з усього, останній пообіцяв забезпечити серйозний результат на Печерську, але, згадуючи вибори-2006, у це слабо віриться. З керівників «районного масштабу» також варто відзначити заступника глави Голосіївської РДА Віталія Ковальчука (№25) і першого заступника податкової інспекції в Подільському районі Віктора Дворникова (№19). До цієї ж категорії професіоналів слід віднести і першого заступника глави Солом`янської РДА Максима Шкуро (№24), який прославився тим, що перекинувся з фракції БЮТ в Київраді в промерську більшість, але потім розкаявся і повернувся в рідну команду.



  До «профі» ще омельченківського гарту відносяться ще два «фігуранти» списку Кличка. Під №18 значиться колишній глава Управління взаємодії з судами, правоохоронними органами і органами юстиції Роман Романюк (зокрема, він трудився над реалізацією ідеї Омельченка про створення муніципальної міліції), а №26 дістався колишньому багаторічному керівникові корпорації «Київавтодор» Володимиру Жукову.



  Віталій Пирович



  sprotiv.org

  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору
  Загрузка...