ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Чому в Закарпатті все таке дороге, хоча й дешевше, ніж в ЄС?

    07 июня 2024 пятница
    25 переглядів

    Закарпатська влада вимушена терміново втручатися в цінову політику. Річ у тім, що в області одні з найвищих цін на продукти харчування. Основна причина цього в тім, що в регіоні нічого не виробляється, транспортування накладає свої націнки. Але є ще один фактор – близькість Євросоюзу.Ще тиждень тому ужгородка Зоряна купувала олію в магазині за 9 гривень за літр, сьогодні вона коштує майже три гривні дорожче. Аналогічні підвищення цін на молоко, м’ясо та борошно просто шокували молоду жінку.



    На Закарпатті харчів взагалі не виробляють, все привозять



    Обласна влада каже, є продукти в Закарпатті, але водночас визнає: ціни в регіоні таки доволі високі.

    Керівник області каже, такі високі ціни тому, що в Закарпатті майже не виробляють продуктів харчування, а транспортувати їх до області далеко й дорого. Оскільки ж в області живуть не найбагатші люди України, то, на думку Олега Гаваші, необхідно якось стримувати зростання цін. Обласна влада вирішила регулювати націнки та рентабельність виробників. Днями голова облдержадміністрації підписав розпорядження, згідно з яким рівень торговельної надбавки до оптової ціни на рівні 10-15% встановлюють на низку основних, чи то пак соціальних продуктів.

    Начальниця інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області Любов Стебницька каже, що це розпорядження зокрема стосується ковбас, молока, масла вершкового, сметани, виробів із борошна пшеничного, суміші борошна пшеничного. Запроваджуються граничні рівні рентабельності на виробництво хліба, хлібобулочних виробів.



    У Закарпатті все ж таки дешевше, ніж в ЄС



    А закарпатські підприємці говорять про ще одну причину підвищення цін на продукти харчування, і навіть на господарські та промислові речі. 36-річний ужгородець, приватний підприємець Геннадій Вакар констатує, що половина покупців на базарі — це угорці та словаки, які скуповують все великими партіями, оскільки в Україні для них все є дешевшим, ніж у себе дома, на території ЄС. «Звісно, ціни від цього на місці не залишаються, вони поступово ростуть».

    Закарпатці-підприємці зізнаються: непогано, що громадяни Євросоюзу купують у них товар, бо це поліпшує їхні статки, сприяє наповненню обласної кишені. Але водночас кишені самих закарпатців помітно порожніють…



    Надія Петрів, RadioSvoboda.Ua

    Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
    Интернет-издание
    UA-Reporter.com
    Письмо редактору

    Комментарии

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Закарпаття гірська область. З тих бюджетостворювальних галузей які могли б помягшити злиденний стан закарпатців відноситься – митниця і залізниця.

    Згідно Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"
    ст.1 "-обласний бюджет- план утворення і використання фінансових ресурсів, необхідних для забезпечення спільних інтересів територіальних громад, виконання місцевих програм, здійснення бюджетного вирівнювання".
    А також Закон України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України” від 23.03.2000 №1602-ІІІ, постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 №621 “Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету”.

    На виконання рішень Резолюції ЗНО прийнятої весною 2007 року. І управління митницями та фінансовий, кадровий контроль здійснюється Львовом. Щоб купити на 20 гривень канцелярських приналежностей в Ужгородському відділку залізницінеобхідно давати запит до Львова.
    Київ за рахунок свого бюджета робить доплату до пенсій києвлянам, та до зарплат так звані київські доплати. В звязку з тим що насувається катастрофічне підняття цін ЗНО вимагає:
    1.Перевести управління Закарпатськими митницями, та Ужгородський відділок залізницею в Ужгород.
    2.Відповідно до Закону про місцеве самоврядування ввести 20% відрахувань в місцевий бюджет від митних поступлень закарпатських митниць.
    3.Ввести доплату до пенсій та зарплат, а також допомогу по безробіттю еквівалентом мінімумом в 400 евро
    http://karkompra.narod.ru/

    Аватар пользователя Гость

    Комментарий: 

    Пан Анонім пишете правду!!! Иштьи бо йсте малы додати, ош за транспорт газу и нафти через територію Пудкарпаття (Закарп. обл.) часть грошей бы мала ити до касси (бюджету)Закарпаття. Нияку компензацію жителі Закарпття не дустали од Украйинської державы за зништення природы и за землю, де суть газови и нафтопроводні трубы. Закон э, ош в близкості енергоресурсів (транспортных труб) не сміє ся нич будовати!!! Дако учислив кулько грошей третять села каждый рук, бо там лыжні резорти не смівуться будовати, де суть газові и нафтові труби?