ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Фонди Закарпатського художнього музею поповнилися ще одним шедевром

  22 января 2021 пятница

  Завдяки голові Закарпатської ОДА Івану Різаку фонди Закарпатського художнього музею поповнилися портретом губернатора Підкарпатської Русі Костянтина ГрабаряСьогодні в Ужгороді відбулася досить неординарна подія: голова Закарпатської ОДА Іван Різак передав у фонд обласного Художнього музею картину одного з основоположників закарпатської школи живопису Йосипа Бокшая.

  Як стало відомо “UA-REPORTER.COM”, передана картина — портрет губернатора Підкарпатської Русі тридцятих років минулого століття Костянтина Грабаря, уродженця теперішнього Закарпаття. За часів губернаторства цього відомого громадського і політичного діяча (до слова, він був третім і останнім губернатором Підкарпатської Русі) наш край бурхливо розвивався. Костянтин Грабар виступав за автономію краю, зробив вагомий внесок в утвердження українства в Підкарпатській Русі, піднесення культури й української національної ідеї. Після складання присяги у Празі він заявив: “Хочу, щоб Підкарпатська Русь була сильною, стійкою, згуртованою і щоб її життя базувалося на об’єднанні всіх національних сил”.

  Картина Йосипа Бокшая має довгу і складну історію, вона не раз переходила з однієї приватної колекції в іншу. До сьогодні портрет належав сім’ї Івана Різака. Тепер – це власність Художнього музею. Свій безперечно меценатський вчинок Іван Різак мотивував прагненням донести ще одну часточку нашої національної спадщини до широкого загалу закарпатців і гостей краю.

  У свою чергу, директор Художнього музею Олег Зайцев зазначив, що цей подарунок – вельми приємна несподіванка для працівників музею. Схожого прецедента тут не пригадують – жоден з попередніх керівників області такого не робив. Отож музейні працівники сподіваються, що цей приклад наслідують й інші представники ужгородської еліти, в приватних колекціях яких зберігаються картини відомих художників.


  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору
  Похожие новости