ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !
Підкарпатська Русь

Підкарпатська Русь

  20 мая 2024 понедельник

  Концлагерь «Думен» в Рахове стал местом заточения инакомыслящих, пежде всего русин русофильской и русинофильской ориентации.

   

  «Увесь день 15 березня сильно сніжить. Вулицями Хуста відступає Чеська армія. З Будапешта надходить категоричний ультиматум, щоб до 8 вечора передати край під мадярську владу. З Берліна немає ніякої відповіді на вчорашню телеграму Уряду. В такій атмосфері сходяться посли на перше засідання сейму Карпатської України».

   
  Президент Карпатської України Августин Волошин

  У Пряшеві, на 89 році життя після важкої хвороби у греко-католицькому монастирі померла племінниця Августина Волошина – Емма Дутко, або сестра Володимира. Про це сьогодні, 31 жовтня, власкору ЗІКу розповів голова неформального об’єднання митців та культурологів Закарпаття «Культурне братство» Олександр Гаврош.

   

  Русинський прапор повторює кольорами росiйський. А ведмiдь тутешнiй — закарпатський.

  ТРИКОЛОР НАД КАРПАТАМИ

   

  Вчора, 15 березня, в Ужгороді з нагоди 68-ї річниці Карпатської України голова Закарпатської обласної ради Михайло Кічковський, в.о.

   

  До Дня Незалежності України в Національному музеї Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років відкрилась виставка "Карпатська Україна. У пошуках історичної долі.

   

  15 березня 1939 року у місті Хусті Августин Волошин проголосив державну незалежність Карпатської України. Погано озброєні і недосвідчені, в основному хлопці і дівчата, у тому числі з-під польських Галичини і Волині, пішли на ворога — угорських гонведів.

   

  Книгу "Церковні пам’ятки на Підкарпатській Русі", яка уперше побачила світ в далекому 1929 році у місті Прага, перевидано за ініціативи Ужгородського товариства чехів і словаків та Закарпатської організації Товариства охорони пам’яток історії та культури України.

   

  Завдяки голові Закарпатської ОДА Івану Різаку фонди Закарпатського художнього музею поповнилися портретом губернатора Підкарпатської Русі Костянтина ГрабаряСьогодні в Ужгороді відбулася досить неординарна подія: голова Закарпатської ОДА Іван Різак передав у фонд обласного Художнього музею картину одного з основоположників закарпатської школи