ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

На Закарпатті працюють 28 дитячих будинків сімейного типу і 30 прийомних сімей

  25 марта 2023 суббота

  У Рік національного усиновлення на Закарпатті створено 4 будинки сімейного типу та 8 прийомних сімей.

  Загалом же на сьогодні в Закарпатті створено 28 дитячих будинків сімейного типу і 30 прийомних сімей. За цим показником область у лідерах у державі.

  Ставлення закарпатців до усиновлення стає кращим, вважає начальник служби у справах дітей Світлана Якімеліна. Це підтверджує й статистика: на Закарпатті із 1915 сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 1584 дитини, або ж 83 відсотки влаштовані в дитячі будинки сімейного типу та в прийомні сім’ї. На повному державному утриманні – 16 відсотків дітей цієї категорії.

  – Цього року в області створено чотири будинки сімейного типу та вісім прийомних сімей, в які влаштовано 47 дітей. У 2009 році плануємо відкрити ще три дитбудинки та 15 прийомних сімей, – каже Світлана Якімеліна. – Одночасно в області активізувався і процес усиновлення дітей. За дев’ять місяців цього року в області усиновлено 36 дітей, тоді як минулого року за аналогічний період – 29.

  Начальник служби у справах дітей наголошує на тому, що держава продовжує створювати сприятливі умови для прийомних батьків. Так, за ініціативи Президента України Віктора Ющенка прийнятий закон, яким передбачено, що з 1 січня 2009 року при усиновлені дитини надаватиметься допомога у розмірі, встановленому для виплати допомоги при народжені дитини (наразі ця сума становить майже 12,5 тисячі гривень). До того ж, законом передбачено, що одному з батьків, які усиновили дитину, надаватиметься одноразова оплачувана відпустка тривалістю 56 календарних днів.

  – Соціальні ініціативи Президента України щодо захисту цієї категорії дітей сприятимуть підтримці національного усиновлення та сімейних форм виховання. Фахівці прогнозують, що наступного року у країні зросте кількість усиновлених дітей, – вважає Світлана Якімеліна.

  Ще одне нововведення і від Міністерства сім’ї, молоді та спорту – удосконалюються процедури усиновлення та опікунства. Так, урядовою постановою визначено перелік документів, що підтверджують право дитини на усиновлення, запроваджується соціальний паспорт дитини та механізм захисту прав дитини після її влаштування у нову сім’ю. Водночас постановою встановлено обмеження щодо надання статусу кандидата в усиновлювачі особам, які мали судимості. Відтепер бажаючі усиновити дитину обов’язково проходитимуть спеціальні курси. Новостворені комісії з питань захисту прав дитини при міськвиконкомах та райдержадміністраціях розглядатимуть питання соціального захисту дітей та поглинуть функції опікунських рад в частині захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
  Постановою скасована подвійна форма опікунства.

  – Ми фіксували непоодинокі випадки, коли дитина одночасно перебувала під опікою фізичних осіб в той же час знаходилася на утриманні в інтернатних закладах. Відтепер офіційний опікун буде змушений визначитися: або ж займатися вихованням дитини, або ж його позбавлять опікунства, – констатує Світлана Якімеліна.

  Наступне нововведення стосується реєстрації покинутих батьками дітей у пологових будинках: згідно з постановою відтепер цим займатимуться фахівці служби у справах дітей.

  – 2008 рік, як Рік національного усиновлення, приніс низку позитивних змін, зокрема зросла увага держави до вирішення проблем у цій сфері. Люди, які прийняли рішення усиновити дітей, отримали від Президента країни однозначну підтримку. Якщо ж у нас зростатиме кількість усиновлень, то це свідчитиме лише про одне – ми навчилися захищати своїх дітей і думаємо про майбутнє країни, – переконана Світлана Якімеліна.
  Сайт Закарпатської ОДА

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору