ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Новости и события в Закарпатье ! Ужгород окно в Европу !

Перспективи малого і середнього бізнесу Закарпаття

  04 августа 2021 среда

  Відомо, що малий і середній бізнес відіграє з кожним днем дедалі більшу роль у розвитку економіки України та розв'язанні соціальних проблем. Адже завдяки йому створюються нові робочі місця, наповнюються місцевий бюджет і фонди соціального страхування.Активно розвивається мале і середнє підприємництво також у прикордонних районах Закарпатської області. Цьому сприяє й українсько-угорське співробітництво.

  Місце і роль середнього бізнесу в нових політичних та економічних умовах обговорили у вівторок учасники міжнародної конференції, організованої редакцією газети «Карпаті ігаз со» та угорським фондом «Євроклір-єврозв'язок». Вона зібрала представників малого і середнього бізнесу, голів сільських рад Ужгородщини, Берегівщини та Виноградівщини і проходила у селі Велика Добронь Ужгородського району. Місце її проведення було вибрано не випадково, оскільки саме тут населення бере активну участь у підприємництві. Результати такої участі позитивно позначаються на надходженнях до бюджету села та району, про що розповіли Великодобронський сільський голова Золтан Сілваші та голова Ужгородської райради Наталія Сайковська, вітаючи учасників зібрання.

  Про використання можливостей прикордонного співробітництва для розвитку підприємництва в умовах об'єднаної Європи учасникам конференції розповіли аташе Генерального консульства Угорської Республіки в Ужгороді Берталан Сентпетері, редактори газет «Карпаті ігаз со» Елемир Кевсегі, «Вісник Берегівщини» Ласло Зубанич, ряд інших виступаючих.

  З великою увагою був сприйнятий виступ заступника голови ДПА у Закарпатській області Еріки Васкової. Вона виклала основні напрямки податкової політики у Програмі Уряду «Назустріч людям» щодо зменшення податкового навантаження, дотримання рівного підходу до платників податків, збереження спрощеної системи оподаткування малого і середнього бізнесу. Уже цього року ставку єдиного податку для юридичних осіб зменшено на половину, тепер розглядається питання про сплату у половинному розмірі встановлених ставок для фізичних осіб – «єдинщиків». Крім того, у Верховній Раді України розглядається законопроект «Про спрощену систему оподаткування», який покликаний остаточно врегулювати проблемні питання спрощеного оподаткування підприємців.

  Еріка Васкова розповіла про ті кроки, які робить податкова служба області назустріч платникам податків з метою встановлення з ними партнерських відносин, підвищення рівня добровільної сплати. Один з них - зміна підходу до проведення перевірок. Відносини з платниками стають все більш довірливими. Вдосконалюється приймання податкової звітності, створюються умови для її подання в електронному вигляді, вирішуються інші аспекти повносервісного обслуговування платників податків.

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору