ЧитаютКомментируютВся лента
Это читают
Это комментируют

Про реєстрацію платників ПДВ — Лист ДПА України від 07.07.2005 № 13492/7/15-2417

  24 ноября 2020 вторник

  Державна податкова адміністрація України в зв’язку з набуттям чинності з 30.06.2005 р. (опубліковано в газеті "Урядовий кур’єр") Закону України від 03.06.2005 р. № 2642-IV "Про внесення змін до деяких Законів України" повідомляє:Законом України від 03.06.2005 р. № 2642-IV "Про внесення змін до деяких Законів України" внесено зміни до Закону України "Про податок на додану вартість", зокрема з підпункту 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону вилучено слова "незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством".

  Таким чином, суб’єкти спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності (юридичні особи, що сплачують єдиний податок за ставкою 10%, та фізичні особи) з дати набуття чинності вказаним Законом незалежно від загальної суми від здійснення ними операцій з поставки товарів та послуг отримали право не реєструватися в якості платників ПДВ на підставі підпункту 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону.

  Приймаючи до уваги останні зміни в законодавстві, Державна податкова адміністрація України повідомляє, що платники податку на додану вартість, які є суб’єктами спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності (юридичні та фізичні особи) і реєстрація яких в якості платників ПДВ відбулася в період з 31.03.2005 р. до дати набуття чинності вказаного Закону у зв’язку з вимогами підпункту 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону України "Про податок на додану вартість", можуть за власним бажанням бути виключені з Реєстру платників податку на додану вартість з одночасним переходом на сплату єдиного податку за ставкою 10 % (для юридичних осіб).

  Зняття з реєстрації таких платників відбувається за їх заявою у строки, визначені Законом для анулювання реєстрації, як це передбачено дванадцятим абзацом пункту 9.8 статті 9 Закону. Анулювання реєстрації платника податку на додану вартість здійснюється відповідно до підпункту “в” пункту 9.8 статті 9 Закону України “Про податок на додану вартість” у порядку, визначеному пунктом 25.1 Положення про Реєстр платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.03.2000 № 79 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.04.2000 за № 208/4429.

  При цьому платники, які виключені з Реєстру, зобов’язані подати податкову декларацію з податку на додану вартість за останній податковий період, що визначається у порядку визначеному шістнадцятим абзацом пункту 9.8 статті 9 Закону.

  При заповненні та поданні податкової декларації за останній податковий період необхідно враховувати наступне.

  У разі анулювання реєстрації, як встановлено дев’ятим абзацом пункту 9.8 статті 9 Закону, платник податку позбавляється права на нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування, але у строки, визначені Законом, зобов’язаний погасити суму податкових зобов’язань з податку на додану вартість або податкового боргу з цього податку, що виникли до дати такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, що на дату сплати таких податкових зобов’язань або податкового боргу він уже може бути виключеним з Реєстру платників податку на додану вартість.

  Крім того, останнім (сімнадцятим) абзацом пункту 9.8 статті 9 Закону передбачено, що платник податку, в обліку якого на день анулювання реєстрації знаходяться товарні залишки або основні фонди, стосовно яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах, зобов'язаний визнати умовний продаж таких товарів за звичайними цінами та відповідно збільшити суму своїх податкових зобов'язань за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувається таке анулювання. Такі податкові зобов’язання також повинні бути відображені в податковій декларації з податку на додану вартість останнього податкового періоду.  Заступник Голови ДПА України Г.М.Оперенко  ДПА України в Закарпатській області

  Нас уже 25000 в Facebook! Присоединяйтесь!
  Рейтинг: 
  Интернет-издание
  UA-Reporter.com
  Письмо редактору